Македонскиот крал се врaќа во Македонија

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Јас од средства страна не можам да придонесам премногу, ама како и досега - спремна сум да помогнам на секој друг начин во организацијата околу пречекот, престојот, јавната средба и што и да има во план да се направи. Ќе ми биде драго доколку има било каква работа за мене:)
 
Член од
28 март 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
еден мал "objection". пошто има доста фаци кои не сакаат оваа средба да се случи + разни служби хараат по форуми-бидете повнимателни. би било добро да се направи некаква економоска соработка. да им помогнеме финансиски..некој сувенири што они ги прават или слично да се продаваат кај нас.мислам дека ќе одат како алва.иначе името на кралот "мир" го има на крајот на моето име-владимир- all you need is love :smir:
 
Член од
28 март 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
може пред испраќање на плоштад едно големо о-ро (богот ра)
од bratot:
"Религијата на Калашите се темели на неизбежниот култ кон сонцето. Овој однос според Калашката митологија треба е да се манифестира преку музиката и танцот (играта) со кои се оддава почит и се задоволуваат боговите и божиците. На нивните фестивали музиката и танцот (пеењето и играњето) се изведуваат не од забава, туку како дел од религиозниот ритуал.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
А можиме и по градовите да ги пречекуваме, Охрид лесно ќе собериме :)
Браво Трн!
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Dali vredi da se komentira na temava
???? Nema potreba
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
еден мал "objection". пошто има доста фаци кои не сакаат оваа средба да се случи + разни служби хараат по форуми-бидете повнимателни. би било добро да се направи некаква економоска соработка. да им помогнеме финансиски..некој сувенири што они ги прават или слично да се продаваат кај нас.мислам дека ќе одат како алва.иначе името на кралот "мир" го има на крајот на моето име-владимир- all you need is love :smir:
Da pocneme so komentarite na nasite opozicioneri ucesnici na forumov; uplaseni se od sredbata so Mir i pakistanskite Makedonci, pa ne e ni cudo sto sakaat i promena na imeto, koga ocigledno se antimakedonski nastroeni. Nema potreba od stranski sluzbi da ni gi spiuniraat forumive, koga nasive petokolonasi im ja vrsat taa rabota.

I jas smetam deka vnimatelno treba da se organizira rabotava i Dojcinovska da pripazi so kogo ke sorabotuva, zosto antimakedonskite sili vo Makedonija, pred se` pettokolonasite se podgototveni na se`, samo da se spreci prosperitetot na makedonskiot narod.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Биди бе реален?? ке му се поклонувате на некој кој не знаете ни дали има потекло од некој командант. поминале 2500 год
кој ке открие дека тој е тој а ако е вистинскиот крал или цар јас одам прв рамо со рамо со тебе да му се поклонам ама првин да се провери
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Биди бе реален?? ке му се поклонувате на некој кој не знаете ни дали има потекло од некој командант. поминале 2500 год
кој ке открие дека тој е тој а ако е вистинскиот крал или цар јас одам прв рамо со рамо со тебе да му се поклонам ама првин да се провери
Aj ne se vadi sega...
Kral sekogas stanuva prvakot na eden narod, pa taka i Mir e potomok na prvacite na hunzite. A prvak na vojnicite na Alexandar sigurno bil general; samiot fakt sto hunzite se 50% Makedonci i imaat mesano sloveno-persiski jazik, me pravi sreken sto konecno vistinata za makedonskiot narod poleka se otpletuva. Sigurno hunzite nemalo da izberat nekoj seljak za kral, kako srbine sto go izbraa Crnion Djordje.
I da gi nemalo hunzite, trebase da gi izmislime kako sto pravat grcite za nivni propagandisticki celi, a ne sega koga veke gi imame kako realnost, nie da gi otfrlame.
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
Биди бе реален?? ке му се поклонувате на некој кој не знаете ни дали има потекло од некој командант. поминале 2500 год
кој ке открие дека тој е тој а ако е вистинскиот крал или цар јас одам прв рамо со рамо со тебе да му се поклонам ама првин да се провери
мене ми е доволно тоа што знае дека е македонец, за тоа не ти требаат докази
како сега тебе да ти бараат да докажеш дека си македонец - тоа едноставно го чувствуваш
 
N

n/a

Гостин
А бе тој Мир...
:toe:
ќе носи некои жени со него ?
Дај ако така...ние сме спремни да ги пречекаме со екипата.
Па после ќе споделиме искуство и ќе направиме критички осврт базиран на факти за сличностите и разликите помеѓу македонските жени низ вековите (а и растени у различни средини).

Ејјј...и немој некои смрѓи да ми дотерал,жими Господ се на Леку ќе му ги продадам сместа како ретка роба...да носи у некое затуцано село од кое што ни Господ Бог заедно со Ѕе и Ра нема да ги куртули.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
А нема да иде на трошок на Владата сместувањето бар?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Аха....важи :)

Среќа што имаме пријатели од тука и Гари кои сами се понудија престојот да биде во нивните хотели, инаку, кај мене на тросед :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom