Македонска Втора Лига

Член од
26 ноември 2008
Мислења
28
Поени од реакции
1
pa i od tuka pocna sve normalno dobrite reziseri vojvodi provocira pa posle stana haos,samo jas nesto ke kazem gubime site zaedno nema vrska koj e stoe i najvise se nerviram so policijata koj bea naj slaba tacka vo toa situacija i toa ke go narecem sram za mvr pa nek ide sve preku kurot nesum nadlezen da si zemam rabotive vo moj race....
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
pa i od tuka pocna sve normalno dobrite reziseri vojvodi provocira pa posle stana haos,samo jas nesto ke kazem gubime site zaedno nema vrska koj e stoe i najvise se nerviram so policijata koj bea naj slaba tacka vo toa situacija i toa ke go narecem sram za mvr pa nek ide sve preku kurot nesum nadlezen da si zemam rabotive vo moj race....
полицијата е најкрива за све. најголемите проблеми ги прават они. инаку за почнување прв, војводи си пееја додека беа сами на трибина, ама шверцерите (т.е. балистите) кога влегоја на трибина, влегоја со песната македонско девојче, што нормално дека ќе има некоја реакција и од другата навивачка група. инаку пак ке кажем, ако полицијата си завршеше работата како што треба немаше да има никаков инцидент.
што згрешија? прво ги стаеја навивачите на 20метри оддалеченост, наместо шверцерите да ги стават на трибината на балистите и да нема никаков контакт. после утакмица наместо да ги извадат прво шверцерите како помалубројни, они ги пуштија двете навивачки групи истовремено. и кога ке се направо ова нормално е да има инциденти, а за провоцирање, тоа мора да има инаку нема да биде интересно, не е исто навивањето против шкендија и слога ј. или против миравци и нов милениум.
 
Член од
26 ноември 2008
Мислења
28
Поени од реакции
1
da i zatoa ima 15 povredeni policajci oti ne znaea kaj im e glavata,zatoa so kazuvas so tebe sum,ima uste nesto site mie sme krivi,zasto edna utakmica kaj nas da ne zavrsi kako anglicanite ili tia saj huligani ili koj,navivat 90 min i toa e sve kaj nas sve tersene
 
B

Beck's

Гостин
ima uste nesto site mie sme krivi,zasto edna utakmica kaj nas da ne zavrsi kako anglicanite ili tia saj huligani ili koj,navivat 90 min i toa e sve kaj nas sve tersene
Zatoa sto tie se Anglija a nie sme Makedonija...A za toj sto mu vlegle doma mnogu gresile vojvodite,ovde go pokazuvale vistinskata hrabrost.Pa sto ke stane ako 7000 iljadi albanci koa ja gledaat Shkendija,vleguvaat niz kukite na makedoncite blizu se,cel potok treba da go napravat masakar.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Луге дајте бе некое видео или слики со некои потврдени информации што се случило во Тетово ајде бидете малку поактивни!!!
Дајте информации!!!
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
da i zatoa ima 15 povredeni policajci oti ne znaea kaj im e glavata,zatoa so kazuvas so tebe sum,ima uste nesto site mie sme krivi,zasto edna utakmica kaj nas da ne zavrsi kako anglicanite ili tia saj huligani ili koj,navivat 90 min i toa e sve kaj nas sve tersene
ja licno ne vidov koga bilo toa, koga mu vlegle doma, ama kako sto mi kazaja toj pocnal da frla so kamenja po vojvodite i zatoa i si go dobil.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
ja licno ne vidov koga bilo toa, koga mu vlegle doma, ama kako sto mi kazaja toj pocnal da frla so kamenja po vojvodite i zatoa i si go dobil.
Далеку поверојатно сценарио. Никој не влегува никому дома туку така. Дури и две навивачки групи можат да се разминат ако не разменат ниту еден збор меѓу себе, а со тоа и не се испровоцираат меѓусебно.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Далеку поверојатно сценарио. Никој не влегува никому дома туку така. Дури и две навивачки групи можат да се разминат ако не разменат ниту еден збор меѓу себе, а со тоа и не се испровоцираат меѓусебно.
Ili pak pred nekoi godini-dve toj gazdata na kukjata go poglednal na krivo nekogo od grupata, ili pak mu mavnal nekoja cvorka, pa sea na ovoj mu teknalo i juris... zlopamtilo... :):)
Se e verojatno be. :)
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
Ili pak pred nekoi godini-dve toj gazdata na kukjata go poglednal na krivo nekogo od grupata, ili pak mu mavnal nekoja cvorka, pa sea na ovoj mu teknalo i juris... zlopamtilo... :):)
Se e verojatno be. :)
ne veruvam deka bilo taka, ne znam koj e covekot od kucata, ne znam ni koj go tepal, ama kako sto mi kazaja pocnal da frla so kamenja kon vojvodite i na juris mu vlegle doma, isto kako sto bese toj so jugoto (tie sto bea znaat za kogo zborim) na 20 god. vojvodi. zastana izleze od kola i pocna da frla kamenja, i mu ja demoliraa kolata, a za malku i ke mu ja prevrtea. ubavo kaza Viktor GG, sosem se slozuvam so nego, a ima i mnogu se druzat od vojvodi i balisti, idat po kafinja, muabeti na msn, ama na stadion se tepaat, i od koj ke se istepaat na stadion idat na kafe u carsija.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Е ајде бе ставајте некое видео нема ли или слики дајте да видиме и ние!!!
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Zatoa sto tie se Anglija a nie sme Makedonija...A za toj sto mu vlegle doma mnogu gresile vojvodite,ovde go pokazuvale vistinskata hrabrost.Pa sto ke stane ako 7000 iljadi albanci koa ja gledaat Shkendija,vleguvaat niz kukite na makedoncite blizu se,cel potok treba da go napravat masakar.
A toj so mu vlegoja doma da bese pameten i da si vlezese doma da se skrie nemase niso da mu se desi, ama toj sakase da ispadne mangup i pocna so kamenja da gadza, ja bev na 10 metri od nego koj pocna da gadza i ete mu se desi toa so mu se desi:smir:
 
B

Beck's

Гостин
A toj so mu vlegoja doma da bese pameten i da si vlezese doma da se skrie nemase niso da mu se desi, ama toj sakase da ispadne mangup i pocna so kamenja da gadza, ja bev na 10 metri od nego koj pocna da gadza i ete mu se desi toa so mu se desi:smir:
ne gi znam okolnostite no za edno mi e zal,sto ne ve pustija zaedno so nas Ballistite koga igraa Shkendija i teteks:D
e toa ke bese po interesno sekako:nesvest:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ama zosto ne kazuvate koga vojvodite napravija juris kon covekot...toj kako gi precekuvase so drvo..:pos2: pa posle go jade i toj normalno sam protiv 100.

A za toa deka na stadion bevme i nie BALLISTITE..gresite,vo tribina bea samo Shvercerite mozebi bile 4-5 dusi Ballisti.

A vo tepackata se pomesa i nekoi tetovcani od drenovec.

Transparentot veke 2 pat vi go zemaat....

ne gi znam okolnostite no za edno mi e zal,sto ne ve pustija zaedno so nas Ballistite koga igraa Shkendija i teteks:D
e toa ke bese po interesno sekako:nesvest:
eh pa togas ke imaa rabota so iljadnici luge ne kako vcera so 50-ina
 

Kajgana Shop

На врв Bottom