Македонија или Северна Кореја - химната ги буди секое утро граѓаните на Ново Лисиче

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Бетер од Кореја никој не е должен да ја слуша химната па што сме ние грујови пионири

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
D

Darko_ufo

Гостин
Како не им е срам да будат некого со македонска химна, во Македонија? Ни во Северна Кореја го нема тоа, таму со друга химна ги будат...
Ало, 21 век сме, што има некој бре у 8 саат да рока химна низ цела општина, луѓе работат трета смена. Што е ова Северна Кореја? Ова го има само во две земји кај Ким Јонг Ун и Гру ЈОнг Ил.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Ало, 21 век сме, што има некој бре у 8 саат да рока химна низ цела општина, луѓе работат трета смена. Што е ова Северна Кореја? Ова го има само во две земји кај Ким Јонг Ун и Гру ЈОнг Ил.
Во 8 саат не нарушуваш ЈРМ со бучност. Настрана што химната не е толку бучна и не би разбудила никој што предходно не е станат. И што ако сме 21ви век?
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.212
Поени од реакции
8.456
Во 8 саат не нарушуваш ЈРМ со бучност. Настрана што химната не е толку бучна и не би разбудила никој што предходно не е станат. И што ако сме 21ви век?
Што вели законот по ова прашање во мешаните општини? Мини концерт секое сабајле? :D
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Што вели законот по ова прашање во мешаните општини? Мини концерт секое сабајле? :D
Знамето е единствениот симбол кој останатите националности смеат да го користат легално. Така да, концерти не би имало.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Во 8 саат не нарушуваш ЈРМ со бучност. Настрана што химната не е толку бучна и не би разбудила никој што предходно не е станат. И што ако сме 21ви век?
На страна што и гзот ќе го дадеш за да ги одбраниш, те читав и по темите за Бабуријана што го тепа детето и таму умеша и политика и таму успеа пастирот да го воздигнеш, можам да заклучам дека ти и си го :drk: на ВМРО. И да почнат пропаганда секој ден од сабајле на разглас да пуштаат ти ќе кажеш: па што има тука лошо, ниде во законот не пишува дека не смееш, не е тоа нарупување на јавен ред и мир. Затоа ако пуштам јас музика сабајле во 8 и ја рокнам како химната ќе ми се нацрта полиција на врата, не за џабе има закон дека и кога реновираш треба да ги известиш комшиите.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Како не им е срам да будат некого со македонска химна, во Македонија? Ни во Северна Кореја го нема тоа, таму со друга химна ги будат...
Дај бе освести се човече...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
На страна што и гзот ќе го дадеш за да ги одбраниш, те читав и по темите за Бабуријана што го тепа детето и таму умеша и политика и таму успеа пастирот да го воздигнеш, можам да заклучам дека ти и си го :drk: на ВМРО. И да почнат пропаганда секој ден од сабајле на разглас да пуштаат ти ќе кажеш: па што има тука лошо, ниде во законот не пишува дека не смееш, не е тоа нарупување на јавен ред и мир. Затоа ако пуштам јас музика сабајле во 8 и ја рокнам како химната ќе ми се нацрта полиција на врата, не за џабе има закон дека и кога реновираш треба да ги известиш комшиите.
Што има врска државната химна со ВМРО? Бреј фрустрирани луѓе...
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
Мене повеќе би ме интересирала тема со наслов: Македонија или Саудиска Арабија (со оглед на џамиите што грмат во радиус од 20 километри).

Али таква тема не се отвара. Некако таа тема е табу, а е и надвор од европскиот дух и толерантноста.

Битно македонската химна смета, кул е да се сере за своето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom