Македонија во Сочи 2014

Член од
22 декември 2011
Мислења
2.122
Поени од реакции
4.575
Секогаш нас не чекаат на летниве и зимскиве олимпијади да ги згаснат светлата и да си одат. :pos:
--- надополнето: 13 февруари 2014 во 12:28 ---

Немора да видат снег, знаат они да трчаат кога ги бркаат лавови. :vozbud:
Да они со ски бегаат од лавовите :)
 
Последно уредено од модератор:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Па оди место да трча. :D

Не ми е јасно и како со 16 години ја пријавиле на една од најнапорните дисциплини? Со толку години се иде на уметничко лизгање.

Уште она е на патеката, сега е шансата да ја види цел свет! :vozbud:
исто како на летната Блажески коа отиде на 400 мешано (со 200 градно најтешката у пливање) и рекорд ќе бутал плус :pos: а не беше ни најдобар во таа дисциплина од Македонија само шта чеш.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Да они со ски бегаат од лавовите :)Они имаат песок низ целата година. Ние снег само 5 месеци! На тие луѓе не смее да им се верува! :D
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.050
Поени од реакции
7.817
И мене не ми е јасно по кој критериум и дозволиле да настапи во оваа дисциплина а во онаа некни најкратката не му дозволиле.
Вака можеше да колабира, некни ни во кадар ќе влезеше ни ништо.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Инаку сакам да го пофалам Антонио Ристевски и одличното 29то освоено место(y)

Со оглед на нашата неозбилност за спортот и малку натпревари човеков направи резултат кој не верувам дека во блиска иднина некој ќе го собори.Секоја чест за човекот.Ако сакаме резултати ќе треба да гледаме и учиме од Словенија.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.835
Поени од реакции
15.950
Aбе се тоа е убаво, овака на невидено, 29 место, супер - екстра, тоа ти е на ниво на Светски куп, и пласман во втора трка.
А од кога ќе се виде дека има заостанување зад првиот 17 секунди, се тоа паѓа во вода, така да и не е нешто за пофалба тоа, цела среќа многу натпреварувачи се откажаа после прва/втора трка, па искористи прилика. Позади него се само 15 натпреварувачи кои ја завршија трката, а тие одат во други земји за да видат и осетат снег.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom