Македонија во Северноатланската алијанса - НАТО

Член од
7 март 2009
Мислења
1.135
Поени од реакции
797
НАТО-воена структура која ја бомбардираше Србија без одобрение на Советот за безбедност при Обединетите Нации,цели 78 дена,со забранети кластер-ураниумски бомби,се бомбардираа градинки,училишта,тв и радио станици,мостови и што ли уште не! Цивилните жртви,нечии мајки,баби,татковци,деца и внучиња ги нарекоа колатерална штета!!! Абе да ви ибам дебилите т.е. сите вие кои сте за овој криминален воен-сојуз,вклучително и на онаа искубаната кокошка која пере пари-Шеќеринска,НАТО е криминален воен сојуз кој е воден од тешки воени-криминалци,проверено и потврдено!
Автоматски споено мислење:


Од крвта на поразените непријатели
Да,ама ако беа мали вампирчиња,паравнуци на Дракула :pos:
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.436
Поени од реакции
4.264
Да,ама ако беа мали вампирчиња,паравнуци на Дракула :pos:
Секој низ целата историја. И фигуративен и буквален е изразот. Читај малце историја, само без шмирглањето и шминкањето од академиците....
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.135
Поени од реакции
797
Секој низ целата историја. И фигуративен и буквален е изразот. Читај малце историја, само без шмирглањето и шминкањето од академиците....
Не се секирај,не сум неписмен по историја,повеќе сум читал од алтернативни извори отколку од официјалнава која не учеше дека Кеопсовата ја граделе 100 иљади робови точно 20 години со примитивни алатки :pos:
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.436
Поени од реакции
4.264
отколку од официјалнава која не учеше дека Кеопсовата ја граделе 100 иљади робови точно 20 години со примитивни алатки :pos:
Фолијаш...да....вонземјани.....
Оди назад у бардовци.
Автоматски споено мислење:

Знаете што е смешно? Никој нема постирано за трупите што ги праќаме во кфор...
Во косово, кои се закануваа да не нападнат за време на диво насеље.....
 
Последно уредено:
Член од
7 март 2009
Мислења
1.135
Поени од реакции
797
Фолијаш...да....вонземјани.....
Оди назад у бардовци.
Како старите египјани сечеле 160-тонски гранитни камени блокови со таква милиметарска прецизност та дури и ги подигале и ределе ко да се лего-коцки?!? Знаеш ли дека гранитот не се сече со никакви примитивни алатки туку само со денешни,современи ласерски машини,ти треба да се едуцираш,слаб ми стоиш на оваа поле,Зоки Поки ја дочита или? Затоа одјеби и сјаши ми с курца,и не употребуај такви изрази Бардовци и слично,знаеш,има во психијатријата една тероија која вели дека она што го мислиш за себе го кажуваш на други,ова ко за тебе ептен погодено :pos:
 
Последно уредено:

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.436
Поени од реакции
4.264
Како старите египјани сечеле 160-тонски гранитни камени блокови со таква милиметарска прецизност та дури и ги подигале и ределе ко да се лего-коцки?!? Знаеш ли дека гранитот не се сече со никакви примитивни алатки туку само со денешни,современи ласерски машини,ти треба да се едуцираш,слаб ми стоиш на оваа поле,Зоки Поки ја дочита или? Затоа одјеби и сјаши ми с курца,и не употребуај такви изрази Бардовци и слично,знаеш,има во психијатријата една тероија која вели дека она што го мислиш за себе го кажуваш на други,ова ко за тебе ептен погодено :pos:
Не ги сечеле со милиметарска прецизност ТОКМАК!!!
Ги ШМИРГЛАЛЕ до милиметарска прецизност. И не е ни гранит ИМБЕЦИЛ, варовник е . Варовник и со други камења можа да го кршиш, камо ли со круто железо и бронза...
Современи ласески машини курац. Пред да имало ласери, пред пред да имало компјутери, мислиш се од дрва граделе? 90% од модернато користи ЖИЦИ! И циркулари! (ласери бре)Пред тоа клинови и токмаци имбелче низаедно, клинови и токмаци. Носи ја таа патеика у лудница. Пошто да имаш идено лево десно ќе знаеше ова.. ЈА сум тој што (те) ебе. А ти си мало курле што е обична кучка.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902
ај на здравје, сега ќе треба да бираме дали сакаме грчка или турска Баклава


а викаше Цацко од К-15 во оној спотот, абе заеби баклава, дај еклер
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.976
Поени од реакции
84.467
Ама кој им е тој мозок, имаат решение да седат во самоизолација, знаат дека можат да заразат други луѓе, и упорно сакаат во Норвешка да заминат во истиот момент. Ниво на свесност = -1, човек да се крсти со лева рака :popce:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.225
Поени од реакции
661
Членките на НАТО ќе и плаќаат оштета на Србија поради бомбардирањето со осиромашен ураниум?

...талијанците добија уште ПРЕД НИЕ да бидеме во Нато .. а СЕГА ??
...коментар од ФБ:
Го јадевме и ние курот , членка сме ! :eek:
Со помош на Левица ќе излеземе од НАТО.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902
Со помош на Левица ќе излеземе од НАТО.
Нато ќе се распадне...бај тхе веј, па Трамп сакаше да го растури, па да брка членки кој МАЛКУ плаќаат... а и Турција одма ќе излезе од Нато ако испаднат сериозни Пари....
И не е само тоа, ќе дојде време кога може на меѓународен суд во Хаг ќе бидат дадени војници кој војуваат во други држави, н.пр. Афганистан, а ние таму предничиме поодамна ... американците НЕ ГО признаваат судот во Хаг, ама ние ???
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
844
Поени од реакции
912
Нато ќе се распадне...бај тхе веј, па Трамп сакаше да го растури, па да брка членки кој МАЛКУ плаќаат... а и Турција одма ќе излезе од Нато ако испаднат сериозни Пари....
И не е само тоа, ќе дојде време кога може на меѓународен суд во Хаг ќе бидат дадени војници кој војуваат во други држави, н.пр. Афганистан, а ние таму предничиме поодамна ... американците НЕ ГО признаваат судот во Хаг, ама ние ???
Има многу американски војници што се на Воен суд во САД за непочитување на Правилата за војување.За таков ред и дисциплина ,во турската и американската армија може да сонуваме само,а Нато е идеално да научат ,и да разменат искуства нашите војници.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.225
Поени од реакции
661
Има многу американски војници што се на Воен суд во САД за непочитување на Правилата за војување.За таков ред и дисциплина ,во турската и американската армија може да сонуваме само,а Нато е идеално да научат ,и да разменат искуства нашите војници.
Македонија сеуште има една од најдобрите воени школи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom