Македонија - Доминиканска Република | Квалификации за ОИ, Лондон - 1/4 финале [петок 23:30 ч.]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Незнаеме да прифаќаме порази а? :)
Сме изгубиле,сме изгубиле јеби га спорт е некој треба и да губи.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
На Европското бевме едни од најдобрите во одбрана сега дупка, катастрофа, браво Лазовски
Антич секоја чест толку поени само на реклама и денеска постигнуваш :cuc:
И кој курац насекое за 3 да се шутирало
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Абе и за мене да ми судат судии, ќе растурам кошарка, не дрндај само.
Психички сме слаби,тоа не ебе ептен!Второ полувреме 5 тројки безвезе шутнаа ко мислиш да бркаме резултат во последна минута.
Како и да е најмногу од се ме интересира која е причината што Николовски ни минута не заигра.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Незнаеме да прифаќаме порази а? :)
Сме изгубиле,сме изгубиле јеби га спорт е некој треба и да губи.
Знаеш што повеќе нервира од пораз? НЕКОЈ ШТО ЗБОРИ ДА НЕ СЕ НЕРВИРАШ!
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Нај страмниот пораз на Македонија, секоја чест, и ве Молам немојте со коментарите мала држава сме шо очекувавте блабла.. навистина е срамота 20 разлика да се прокоцка. Ако има доблест селекторот уште утре ќе си даде оставка.
И што е најако со 10 разлика губиме ај да беше нешто изедначено ама со 10 разлика да изгубиш АЛОО
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
Тоа е тоа ... се осеќам посрано, ама сепак ми се херои момциве .. знаат кошарка. И најголемите губат, денес малку судиите, малку погрешна тактика и тоа е ..

ЌЕ ДОЈДАТ ПАК ВО ВАКВА СИТУАЦИЈА ВО БЛИСКА ИДНИНА, во тоа сум сигурен ! :cool:
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Лазовски клоца.
Гече фала за се ама плачеш за пензија.
Психолог под итно да работи со играчиве.
Канаѓанецот дома да не стигне пичка му материна смрдена.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Све по список на судиите , на тренерот на Доминикана , на Мартинезот гомнарот,на сите клошари -играчи од Доминикана ... мислам дека никад не сум имал притисок , ама после натпреварот ми се дигна 200/120 ... нека иде све у курац.

Ова ни беше Милениумска шанса да идеме на Олимпијада, а црнциве ни срушија све ....... ај у пм :mad::mad:
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Да не играше Антиќ во одбрана како што играше 1ва половина, досега Гомникана ќе водеа 30 разлика. Доста се правите слепи, се кошаркарите/селектор ви се криви.
 

Tzeentch

Дискретен Херој
Член од
6 октомври 2011
Мислења
581
Поени од реакции
347
Не јадет гомна за Лазовски бе ало
Што може да се направи 1 минута пред крај ?

Судииве ги утепаа психички нашиве и крај,Лазовски ви е крив сеа

Да бара поагресивна игра на фаул кога не стигаа, да бара тајм аути, да бара борба. Нешто од ова, али тоа е тоа , аматер си е аматер.
 
А

Анноун

Гостин
Да бе , не може 20 разлика само од судии да изгубиш ! Се посраа последните 5 минути од 3та четвртина судење СМЕШКИ во корист на гомнава . Да не ги набројувам кој беа тоа СМЕШНИ ОДЛУКИ . И место со +10 , влеговме со +2 во последна четвртина. СМЕШКИ ЖИВИ , у наша лига вака не се судело !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom