МРТВ - Македонска радио телевизија

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.798
Поени од реакции
4.998
Ти кога би имал телевзија и уште еден канал да отвориш што би направил би пуштил одма нешто ново или би репризирал на новиот канал од стариот?

Планиран е да ама неможат одма туку така да пуштат нови цртани детски емисии. Одма во 16.00 часот нов цртан ццц. Прво да се расчуе за каналот да помине малку време па тогаш ќе пуштаат нови работи
А па и МРТ 1 гледам расчуен канал и ете моментално нема нешто многу добро. Еднаш во година има некоја серија, емисија и после репризирај ја по 2-3 па и 4 пати. Многу пати ја изрепризираа Преспав и Мост. Не е лошо и тоа што репризираат ама се гледа дека се нема многу буџет за нешто посериозно да се направи.

Ај да не бидам песимист, да гледам оптимистички на работите па да се надевам на нешто подобро.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.183
Поени од реакции
486
Сега баш гледав форшпан на МРТ5 ќе репризираат Македонски Народни приказни , Бушава азбука и некои нови емисии кои се правени во нивна продкција како и Он Лине учење
 
Член од
30 април 2013
Мислења
260
Поени од реакции
114
Сега баш гледав форшпан на МРТ5 ќе репризираат Македонски Народни приказни , Бушава азбука и некои нови емисии кои се правени во нивна продкција како и Он Лине учење
На мрт 5 ќе оди тв училница наутро, дајте музика,бушавата азбука,опстанок, бон тон,најмалата продавница за миленичиња,дора и диего, опстанок, македонски приказни итн
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.590
Поени од реакции
3.160
Пиши пропало на каналиве.
Автоматски споено мислење:

Пиши пропало на каналиве.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.798
Поени од реакции
4.998
Не е лошо тоа што има репризи на МРТ 5, лошо е тоа што е веќе репризирано на МРТ 1 и тоа во брзо време тазе репризирано е веќе неколку пати.

Дора и Диего неколку пати е веќе репризирано и пред некој месец исто Дора се репризираше на МРТ 1. Опстанок исто на Собраниски беше пред некој месец репризирана а тоа е реприза по не знам веќе кој пат од како постои МРТ/МТВ.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.590
Поени од реакции
3.160
Баљум Баљум ако нема нека се самоукинат до петок. :pos:
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.798
Поени од реакции
4.998
Не ми е јасно зошто 24 часовна програма детска? Кое дете ќе седи во 23 часот или во 00 часот да гледа цртани и детски емисии?

И Cartoon Network, Boomerang, Minimax емитуваат 24 часовна програма ама тоа е непотребно воопшто.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
260
Поени од реакции
114
Не ми е јасно зошто 24 часовна програма детска? Кое дете ќе седи во 23 часот или во 00 часот да гледа цртани и детски емисии?

И Cartoon Network, Boomerang, Minimax емитуваат 24 часовна програма ама тоа е непотребно воопшто.
За се наоѓаш маани нека си емитуваат телевизиите што сакаат
еве внука ми кога не е во школо си гледа цртани на пикабу
 
Член од
14 август 2010
Мислења
672
Поени од реакции
332
Не ми е јасно зошто 24 часовна програма детска? Кое дете ќе седи во 23 часот или во 00 часот да гледа цртани и детски емисии?

И Cartoon Network, Boomerang, Minimax емитуваат 24 часовна програма ама тоа е непотребно воопшто.
Abe ti izgleda si dete nemozes da porasnes pa cartoon netvork ne se gleda samo kaj nas......se gleda i u drugi drzavi koga kaj naa e den kaj niv e nok.....i obratno kako amerika na primeer i avstralija zatoa imaat 24 casovna programa.....razmisli malku pa pisuvaj ne samo kolku da se rece
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.798
Поени од реакции
4.998
Abe ti izgleda si dete nemozes da porasnes pa cartoon netvork ne se gleda samo kaj nas......se gleda i u drugi drzavi koga kaj naa e den kaj niv e nok.....i obratno kako amerika na primeer i avstralija zatoa imaat 24 casovna programa.....razmisli malku pa pisuvaj ne samo kolku da se rece
Ок не размислив за тоа признавам ама МРТ 5 не знам дали воопшто се емитува на сателит за да ја има таа причина да има 24 часовна детска програма.
 
Последно уредено:
Член од
30 април 2013
Мислења
260
Поени од реакции
114
Ок не размислив за тоа признавам ама МРТ 5 не знам дали воопшто се емитува на сателит за да ја има таа причина да има 24 часовна детска програма.
Може ќе се емитува може се планира низ цел свет да ја има на повеќе јазици
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.798
Поени од реакции
4.998
Ајде јас сум ситничар и за се нешто критикувам тука околу новиов канал но нешто најважно кое може да се примети а го нема е тоа што воопшто немаат промо најави, нити се знае програмска шема.
Најверојатно креираат секој ден плеј листа за денот што да се емитува и само ја пуштаат. Не се замараат за други работи воопшто.


Ако вака биде и тој спортски и забавен канал што ќе го пуштаат утре ич нека не се замараат да го пуштаат.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.183
Поени од реакции
486
МРТ3 (спорт) од утре ќе отпочне да емитува програма од 16 часот ,Спортска програма забавна програма како и филмови ќе бидат застапени .Снимка од фудбалски утакмици Русија 2018 Олимпијада 2018 СЕХА лига НХЛ лига Кошарка како и домашно првенство во фудбал кошарка и сл. сето ова репризно
Автоматски споено мислење:

МРТ1 од понеделник ќе оди Трст виа Скопје :bravobe:
 
Последно уредено:
На врв Bottom