МК aкорди по слух

Дискусија во форумот 'Музика' започната од TheJoco, 25 март 2007.

 1. Спиро_Mp3

  Спиро_Mp3

  Член од:
  4 октомври 2010
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Софија и Јован Секој Ден
  E
  Секој ден со иста надеж
  C
  Да те сретнам да ми кажеш
  G D
  како може се да престане
  понатаму идат истите акорди како прва строфа

  Каде идат твојте мисли
  секогапш се чуства исти
  боли ама нека потрае

  Што е слатко што те немам
  што е слатко што ме немаш
  што е тоа што да потрае

  Кога срцев насолзено
  удира за надеж повторно
  дај прашајго ти твоето
  за кого прави место до него тоа знае најдобро....
  и така натака
   
 2. Sp[L]it

  Sp[L]it

  Член од:
  9 октомври 2010
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Srce ni e kamen

  Ako sakate tablaturi za srce ni e kamen eve vi


  1--0-------------------------------------------------------------------------------
  2-----0------------0-----------------------------------0--------------------------
  3---------2--1-2------3X---по-третиот--пат-----------------------------------
  4-------------------------------------------------------------4------------------------
  5--------------------------------------------------------------------------------------
  6--------------------------------------------------------------------------------------
   
 3. EkLeR

  EkLeR

  Член од:
  4 декември 2007
  Мислења:
  514
  Допаѓања:
  21
  ми требаат ноти од жељко јоксимович за леџа, љубави или било која негова песна. (не табз за гитара туку нот за пиано )
   
 4. Тhe Edge

  Тhe Edge

  Член од:
  7 август 2010
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  6
  Драги гитаристи и гитаристи! : D ми треба помош...ако може некој да ми напише табови од солото на „Срца две - Дани" не е многу тешко не неможам баш сам да го скинам.... Кој ке ми напише - вечна благодарност : D и частам! : D поздрав : )

   
 5. Малечко

  Малечко

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  209
  Допаѓања:
  7
  еј дечки ај ве молам кажете акорди за ЈАС НЕ СУМ ВИНОЕН од Тоше Проески ВЕ МОЛАМ
   
 6. Mr.White

  Mr.White

  Член од:
  20 јануари 2009
  Мислења:
  3.128
  Допаѓања:
  355
  тоше-ме сакаш ти со зборови (кад вараш ти) ??
   
 7. guitar_girl

  guitar_girl

  Член од:
  19 јуни 2010
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  Ја знае ли некој “Не живеам за другите“ од Дани?????? ПРЕДОБРА ЕЕЕЕЕЕ!!!!!!
   
 8. 0C0FFEEBABE

  0C0FFEEBABE Bsc. Sc.

  Член од:
  6 јули 2008
  Мислења:
  4.898
  Допаѓања:
  1.511
  Ова ти се рифови A G F G, а рефренот е мислам C Am G F(или вака C G Am G C G Am F)
   
 9. kirkdame

  kirkdame

  Член од:
  14 ноември 2010
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ако може акордите од песната и табовите од солото на нешто што ке остане - некст тајм . фала однапредд :)
   
 10. 0C0FFEEBABE

  0C0FFEEBABE Bsc. Sc.

  Член од:
  6 јули 2008
  Мислења:
  4.898
  Допаѓања:
  1.511
 11. aleksandar ge

  aleksandar ge

  Член од:
  1 декември 2010
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Dali nekoj moze da mi gi kaze akordite od vlatko stefanoski kirilica:salut:
   
 12. lord_luud

  lord_luud

  Член од:
  5 декември 2010
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Дали може некој да напише таблатура за Ристо Самарџиев - Бела ?
   
 13. karnivora

  karnivora

  Член од:
  6 декември 2010
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  ај ако може некој да ги напише акордите за Ристо Самарџиев - а ти ?
   
 14. Jovan123

  Jovan123

  Член од:
  10 декември 2010
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ako ja znae nekoj "Cimer" od Penicilin?
   
 15. Rick Wright

  Rick Wright

  Член од:
  14 ноември 2008
  Мислења:
  3.418
  Допаѓања:
  853
  F dur, B dur, C dur. Пробај таму редослет, ќе ти дојди самото како треба :)
   

Сподели преку: