МАКЕДОНИЈА-Грузија 09.09 2015 Среда, 18:00

Која екипа ќе го добие мечот?

  • Македонија

    Гласови: 38 76,0%
  • Грузија

    Гласови: 12 24,0%

  • Вкупно гласачи
    50
  • Гласањето е завршено на .
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Знам дека не е место у темава ама пошто за репрезентација темата е затворена, стварно ли толку нема никој асален од овие младиве? Знам дека резултативе на младинскиве првенства ни се за нигде ама не секогаш младинските резултати коренспондираат со подоцнежните сениорски. Бидејќи обично смената на генерации иде постпено па у сениорскиот тим секогаш има некој што се нови и некој со некое снеиорксо искуство. Е сеа кај нас е проблемот што и коа ќе дојдат овие младиве ќе нема некои добри искусни у репрезентација за да се направи некој баланс. Без разлика нели некои од младиве беа надежни? Е сеа дали останаа само надежни или со сериозна работа има некаков потенцијал во нив? Дури мислам дека требаше и повеќе шанса да им се дава на ова првенство бидејќи и ќе беа помотивирани а и не верувам дека ќе одиграа полошо од некои.
https://www.facebook.com/MakBasketball/photos/a.799324240139607.1073741828.799307453474619/921925844546112/?type=1&theater

Еве некој млад наш игра во Италија,а колку е добар не знам.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.001
Поени од реакции
4.911
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.077
Поени од реакции
10.994
Македонски железници штрајкуваат, за јуни немале земено плата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom