Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Колку што знам јас во гладијатори работат искусни момци кој ќе те спремат како што треба нема туку така совети да добиеш
Мене гајле ми е колку се искусни ако сакаат да кешираат пари на страна со тоа што ќе ми даваат совети или пазат како работам/вежбам итн.

Тоа ако им одговара, нека фаќаат пат под нозе за Америка, таму тоа е етаблиран бизнис сам по себе.

Па не некоја нормална цена, лупнале 2 до 3000 плус. Алооо, кај се наоѓаат, заборавија каде живееме?

Да, навистина сметам за ништо давам пари, кога ете некој кој е свесно еволуирана особа, може истото да ми го пружи без да плаќам. Разликата е дали навистина сакаш да помогнеш некому, или сакаш да кешираш и тоа ти се врти во глава и мотивира.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Види од нешто мора да се живее, бодибилдер кој преку цел ден е окупиран со оброци и тренинг нема мн време да работи нормална работа, така да мора да се снаоѓа и да го продава cвоето знаење, а твое е да одлучиш од кого ќе слушаш и од кого можеш да научиш повеќе
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Колку што знам јас во гладијатори работат искусни момци кој ќе те спремат како што треба нема туку така совети да добиеш
Работат искусни момци кои пишуваат утакмици од билтен, глеаат фудбал и прегледуваат членски карти при влез на членови. Ако е 2000 за совети, НЕКА ПИШАТ, а не да стои само 700 денари.
 
П

Паган-др

Гостин
Какви лоши муабети, човече....

Не се дишело во Гладијатор. Кај се дише во јуни/јули/август? Има луѓе што вежбаат, има справи, се потат луѓево. Колку што можат клими, прозори, вентилатори се во функција. Едино соблекувалната, да, ама 5 минути си таму од цел тренинг.

За инструктори, не знам што очекувате. Да ви виси на глава некој, да дое од дома да ве земе, да ви се дере цел тренинг да ве мотивира? Во Гладијатор се пасивни, да, ама ти ако отидеш да ги прашаш нема сигурно да те одјебат, туку ќе ти кажат што те интересира. На крај краева, секогаш има некој од постариве-поискусни што вежбаат, ако толку "не ве сакаат" инструкториве, прашајте ги овие. Сигурно ќе им биде задоволство да ви одговорат.

И прочитав негде на подфорумов, не иди во Гладијатор, на 6ти спрат е горе, лифтот не работи. Добро бе, идете вие у теретана да прошетате или? Ќе отидеш пешки до горе, јаката работа, ако ништо друго ќе се загрееш мале пред тренинг.

И немам никаква поврзаност со Гладијатор, освен тоа што вежбам таму. Само ми се сере од безвезно хејтање, зборење на празно. Ако сакате цела зграда теретана да биде, за една справа да има по двајца максимум, да има оптимална температура, Америка ондак, јеби га.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Тоа е премногу е разгалено општествово па се жалат како немало услови да се вежба или немало кој да им покаже, ти ако сакаш да вежбаш ќе се заинтересираш сам ќе читаш литература, ќе гледаш докумтенраци поврзани со тоа, ама сите сакаат некој да им сервира и мислат преку ноќ се прави тело. Јас секој ден пешачам 10 километри до теретана и назад по вруќини по снегови и што сега да плачам ? За 700 денари ти добиваш само чланарина никаде не ти пишува дека некој е задолжен да ти објаснува како да вежбаш и што да јадеш, а ако имало на друго место некој што кажувал бујрум кај него никој не ве тера со сила да вежбате на друго место, само еден ден ќе сфатите и сами дека никој друг неможе повеќе да ви каже што и како треба да се јаде или да се вежба освен самите себе да видите како функционира вашето тело
 
Член од
23 април 2012
Мислења
17
Поени од реакции
2
Jas idam vo atleta, priznavam deka cenata e malku visoka, ama za toa sto go ima vredi. Koga pocnav, instruktorot, prvite nekolku treninzi bese celo vreme do mene, mi dava soveti za se. Spored mene top e.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Јас вежбав 9 месеци во Гладијатор, единствено кога се реновираше теретаната направија мала глупост кога ни пропаднаа месеците, лично мене од платена чланарина за цел месец ми отидоа 17 дена. Иначе за Скопје чланарината си е ОК, во последните месеци почнаа да идат многу луѓе, но затоа пак наутро е празно, оди во 10 часот кога отвора теретаната внатре ќе бидеш со инструкторот и што те интересира прашај го, ако ти треба помош за дигање викни не одбиваат, а то дека не работи лифтот не е никаков изговор таман за загревање е добро до 6 ти спрат да се качиш и да се симнеш, ЗА ДОБРО ТЕЛО НЕ ТРЕБА ЛУКСУЗНА ТЕРЕТАНА, ако ја имаш желбата да вложиш труд во теретаната и само еднорачни и клупи да има е доволно. :)
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Иде некој во Терминатор...?

да каже како е,едно друго,а и башка ако нема партнер за вежбање може да му се најдам,пошо најверојатно сам ќе идам..:D

и споредба меѓу терминатор и гладијатор ? цената гладијатор е боље,ама мислев справи/услуга и тако даље...пошто ја вежбав у една HC теретана,кај што справа беше само пек-дек:D
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Иде некој во Терминатор...?

да каже како е,едно друго,а и башка ако нема партнер за вежбање може да му се најдам,пошо најверојатно сам ќе идам..:D

и споредба меѓу терминатор и гладијатор ? цената гладијатор е боље,ама мислев справи/услуга и тако даље...пошто ја вежбав у една HC теретана,кај што справа беше само пек-дек:D
Јас вежбав 9 месеци во Гладијатор, мислам дека беше април годинава ја реновираа теретаната (оди на фб на профил од Тоше Зафиров има слики ќе ја видиш https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4071544959899&set=a.4067990751046.158859.1620645408&type=3&theater). Справите се нови, услугата ти е „знаењето што го имаш ти“, но ако побараш да ти асистира инструкторот не одбиваат (барем мене не ме одбија никогаш), последно ко бев во јуни месец чланарина беше 700 денари. На 6ти спрат во ДСД Пелагонија. (има една голема мана “недај бог да отидеш кога се враќаат сите од работа и кога сите се слободни и навечер“ бидејќи има многу народ. Јас одев рано наутро тогаш е празно и може да се вежба. За терминатор незнам никогаш не сум бил и незнам каде се наоѓа :)

П.С еве ти линк со слики од цела теретана https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3227745465439&set=a.1164698490554.26236.1620645408&type=3&theater
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Јас вежбав 9 месеци во Гладијатор, мислам дека беше април годинава ја реновираа теретаната (оди на фб на профил од Тоше Зафиров има слики ќе ја видиш https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4071544959899&set=a.4067990751046.158859.1620645408&type=3&theater). Справите се нови, услугата ти е „знаењето што го имаш ти“, но ако побараш да ти асистира инструкторот не одбиваат (барем мене не ме одбија никогаш), последно ко бев во јуни месец чланарина беше 700 денари. На 6ти спрат во ДСД Пелагонија. (има една голема мана “недај бог да отидеш кога се враќаат сите од работа и кога сите се слободни и навечер“ бидејќи има многу народ. Јас одев рано наутро тогаш е празно и може да се вежба. За терминатор незнам никогаш не сум бил и незнам каде се наоѓа :)

П.С еве ти линк со слики од цела теретана https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3227745465439&set=a.1164698490554.26236.1620645408&type=3&theater
Јас би идел од сабајле,одма кога отвара,и некаде 1-2-3 саат,најкасно 3 саат тоест....

многу справи у пм...ваљда ќе ми покажат барем првата недела која справа-за што е..??
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Јас би идел од сабајле,одма кога отвара,и некаде 1-2-3 саат,најкасно 3 саат тоест....

многу справи у пм...ваљда ќе ми покажат барем првата недела која справа-за што е..??
јас додека одев отвараше во 10 часот наутро, до 11:30 имаше послабо народ, инаку справите и сам ќе сватиш која за што е, а и инструкторите ќе ти ги покажат особено рано наутро можеш да разговараш со нив повеќе. Инаку стандард имаш клупи со бенч, Пек Дек веднаш кога ќе влезеш во теретаната ќе го видиш, за гради има преса и уште една справа која има некој сличен ефект како бенч, но и јас првпат кога ја донесоа видов таква и знам дека е многу тешка (имаше мислам дека вградени 60 кг на справата) така да ако не креваш на бенч повеќе од тоа не верувам дека ќе можиш да ја користиш, за нозе имаш 3-4 справи (незнам дали ја донесоа пресата дотогаш беа 3 ама мислам дека донесоа и преса), имаш за рамо, посебно за чучњеви, големата справа која се гледа како скеле (3-4 типа на вратило за различна мускулна група, хамер за трицепс, грб и тн) имаш разбој, клупи за стомачни итн. Вака неможам да ти кажам точен период кога е најслободна бидејќи и јас 3 месеци не ја посетувам, најдобро е да пробаш сам да експериментираш ако си слободен преку цел ден, ќе видиш во кој дел од денот има најмалку народ. Имаш и ленти за брзо одење, точаци. (не да ја фалам, али јас и годинава ќе седам во ДСД Пелагонија само поради теретаната, за скопски услови е ефтина и за справите што ги нуди, бидејќи колку што гледам во скопје само лента и еднорачни да има 1000 че стартно.;)
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
јас додека одев отвараше во 10 часот наутро, до 11:30 имаше послабо народ, инаку справите и сам ќе сватиш која за што е, а и инструкторите ќе ти ги покажат особено рано наутро можеш да разговараш со нив повеќе. Инаку стандард имаш клупи со бенч, Пек Дек веднаш кога ќе влезеш во теретаната ќе го видиш, за гради има преса и уште една справа која има некој сличен ефект како бенч, но и јас првпат кога ја донесоа видов таква и знам дека е многу тешка (имаше мислам дека вградени 60 кг на справата) така да ако не креваш на бенч повеќе од тоа не верувам дека ќе можиш да ја користиш, за нозе имаш 3-4 справи (незнам дали ја донесоа пресата дотогаш беа 3 ама мислам дека донесоа и преса), имаш за рамо, посебно за чучњеви, големата справа која се гледа како скеле (3-4 типа на вратило за различна мускулна група, хамер за трицепс, грб и тн) имаш разбој, клупи за стомачни итн. Вака неможам да ти кажам точен период кога е најслободна бидејќи и јас 3 месеци не ја посетувам, најдобро е да пробаш сам да експериментираш ако си слободен преку цел ден, ќе видиш во кој дел од денот има најмалку народ. Имаш и ленти за брзо одење, точаци. (не да ја фалам, али јас и годинава ќе седам во ДСД Пелагонија само поради теретаната, за скопски услови е ефтина и за справите што ги нуди, бидејќи колку што гледам во скопје само лента и еднорачни да има 1000 че стартно.;)

да да,ради тоа сакав да идам таму...ама ништо,далеку ми е,2 автобуса треба да мењам за да стигнам до таму...ај дур е топло ќе идам со мотор,ама после тоа...не за друго,ќе ми зима многу време,а тука е школо и друг тренинг...

каде има на др место гладијатор ?
 
П

Паган-др

Гостин
Едуциран, ако дојдеш во гладијатор пиши ми, да те пречекам. :D
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Jas
Порано кога бев во средно, идев во Life, на Кале. Имаше некој попуст за ученици од средно, и поминував добар саат ипол таму. Беше океј, ама знаеше после 9 одма да се стори гужва и морав често да прекинувам со тренинг, зошто не можев до справа да дојдам на ред. Не знам дали уште постои и функционира клубов.

Пред неколку месеци направив resume со теретаниве, и се зачленив во Атлета, по препорака на еден пријател, аматер бодибилдер, кој идеше таму веќе неколку години и беше презадоволен.

Плаќав 1500 месечно, за 3+1 дена неделно (три дена плус еден бонус ден за време на викенд - сабота или недела, по избор). За цената немам што да критикувам, лично сметам дека вреди теретаната за парите, за тие кои можат да си ја дозволат, условите се оптимални според мене.

Но во последно време финансиски сум малку плиток па еве размислувам за некој поефтина теретана, која ќе биде во Центар, бидејќи не можам веќе да си дозволам да идам кај што идев до сега. Може ќе разгледам од предложениве на темава.

Единствена замерка која ја имам кај Атлета е што на одредени луѓе, истата услуга им ја наплаќа со 1800 денари членарина, а на други 1500. Не знам кој е критериумот, но не сакав да навлегувам во тоа со нив. Ме интересираше дали тие што ја посетувале теретанава наишле на ова/го забележале?
Јас пред многу години одев кај Миле и си напрајв повеќе проблеми него ли корист. Пред се поради неговите нагони да инсистира на хемија. Сега веќе две години ода во Фит или Калифорниа Фитнес по старо. 1500 денари месечно колку пати сакаш, плус имаш луѓе што колку толку те гледаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom