Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Коњу, вмро бара да има промени во законот, ...
a сепак Мицковски ни да зуцне за тоа на средбата со Заев. Зошто не го стави тоа на маса? Само на маса ја стави безбедноста од здравствен аспект.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Абе седи...
Читаш воспевање, да не го знаеш кој е, ќе си мислиш арслан, јунак, херој македонски.
Почна да собира потписи, ни собра, ни кажа што напраи со тоа.
Барале промени, одржале 2 прес конференции...нити што е суштината на ваков попис, нити што имаат против него - најбитно дека го организира сдс. Глава стаам ако не е спремен истите говна да ги форсира кога би седел у фотељата на муртинската сељандура.
У иста тиква прдат...исти канцер се.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.543
Поени од реакции
3.210
a сепак Мицковски ни да зуцне за тоа на средбата со Заев. Зошто не го стави тоа на маса? Само на маса ја стави безбедноста од здравствен аспект.
„Ние како ВМРО-ДПМНЕ во повеќе наврати укажавме дека имаме лош закон, штетен закон, што нема да ја прикаже реалната состојба на жители во Македонија. Затоа, и преку Собранието поднесовме четириесетина суштински амандмани со коишто требаше да се подобри текстот на законот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
„Ние како ВМРО-ДПМНЕ во повеќе наврати укажавме дека имаме лош закон, штетен закон, што нема да ја прикаже реалната состојба на жители во Македонија. Затоа, и преку Собранието поднесовме четириесетина суштински амандмани со коишто требаше да се подобри текстот на законот.
Зошто на средбата со Заев не го стави ова на маса? Немаше таму приговор од негова страна за законот, методологијата.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Ти со нив да не беше?
Остај ме ти мене. Одговори ми на прашањето.
Автоматски споено мислење:

Или еве вака:
Дали Мицковски ја прифаќа оваа методологија/закон за попис?
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.543
Поени од реакции
3.210
Остај ме ти мене. Одговори ми на прашањето.
Автоматски споено мислење:

Или еве вака:
Дали Мицковски ја прифаќа оваа методологија/закон за попис?
Да не сум на распит :tvg:
Одговорот ми е во прашањето. Како знаеш дека не разговарале за тоа?
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Мицко како Марко на косово поле, секогаш последен.
Нека креираат мислења помалите партии па после ќе ги адаптираме во 5 до 12 и ќе станат ставови на опозицијата.
ДПМНЕ како да се вработени во државна администрација.
Лежи лебу да те јадам.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.737
Коњу, вмро бара да има промени во законот, една е од тие е фингерпринт со што просторот за манипулација ќе се сведе на минимум. Тоа е најголемиот проблем од кој се плашат македонците, дека дуи ќе ќе направи се за да го фалсификува, а на заев му е сеедно. Во моментов издејствуваа одложување, во меѓувреме ќе има промени, а ќе видиме и дали ќе се оддржи воопшто во Октомври.
Баш Мицкоски кажа попис по еуростат или нема да ги признаат резултатите. Еве ти и цитат и линк


Не кажале попис по еуростат, Апасеиф кажал :tvg:
КОЈ КУР Е БЕ МИЦКОВСКИ ДА ПРИЗНАВА БИЛО ШТО ВО ДРЖАВАВА?!?! Ќе помине пописот и Мицковски ќе биде релевантен колку ланскиот снег.

Ова им е одамна позната тактика, исто како и за името - им одговара да помине лош закон без они да контрираат, за после да речат "ааа не, ние бевме против, СДСМ тоа таа работа ја направи". Демек битно ќе е што после ако веќе нешто помине.

И не знам дали со сила се правиш глуп или си, ама фингерпринт не е ни топ 5 најголеми проблеми со пописов. Тотално нерелевантно е дали тие што се тука се попишале со фингерпринт или не, затоа што тие што се НАДВОР можат да се попишуваат БЕЗ НИКАКОВ ПРОБЛЕМ! А ВМРО НЕ Е ПРОТИВ ТОА!!!

Слободно демантирај ме со статија каде што ВМРО се бунат за попишување на дијаспората. Јас можам барем 5 да ти постирам каде што Левица е против тоа, уште од законот за попис до сега.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
КОЈ КУР Е БЕ МИЦКОВСКИ ДА ПРИЗНАВА БИЛО ШТО ВО ДРЖАВАВА?!?! Ќе помине пописот и Мицковски ќе биде релевантен колку ланскиот снег.

Ова им е одамна позната тактика, исто како и за името - им одговара да помине лош закон без они да контрираат, за после да речат "ааа не, ние бевме против, СДСМ тоа таа работа ја направи". Демек битно ќе е што после ако веќе нешто помине.

И не знам дали со сила се правиш глуп или си, ама фингерпринт не е ни топ 5 најголеми проблеми со пописов. Тотално нерелевантно е дали тие што се тука се попишале со фингерпринт или не, затоа што тие што се НАДВОР можат да се попишуваат БЕЗ НИКАКОВ ПРОБЛЕМ! А ВМРО НЕ Е ПРОТИВ ТОА!!!

Слободно демантирај ме со статија каде што ВМРО се бунат за попишување на дијаспората. Јас можам барем 5 да ти постирам каде што Левица е против тоа, уште од законот за попис до сега.
Десетици поплаки и загриженост изразија иселениците во Алсат по изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски дека дијаспората ќе биде само евидентирана, а не попишана. Иселениците бараат објаснувања од институциите што ќе се случи со пописот и како тие ќе бидат вклучени во пописниот лист, што ќе се случи со нивниот имот за кој поседуваат имотен лист и други проблеми:
“Вознемирувачки е, бидејќи тоа им пречи на луѓето Имаме свои имоти таму, припаѓаме на тоа место, таму го имаме нашето семејство. Треба да внимаваат на изјавите што ги даваат во медиумите„, изјави Перпарим Сабриу, иселеник.
Мицковски во живо на некоја од опозиционите медиуми јавно кажа дека нерезидентното население ќе се евидентира и дека нема да се попишува. Дополни дека врз база на она што е резидентно население ќе се формира и годишен државен буџет итн ... професорски го објасни, а кој разбра .. разбра.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Мицковски во живо на некоја од опозиционите медиуми јавно кажа дека нерезидентното население ќе се евидентира и дека нема да се попишува. Дополни дека врз база на она што е резидентно население ќе се формира и годишен државен буџет итн ... професорски го објасни, а кој разбра .. разбра.
Можеби Мицкоски така вели, ама што велат овие другиве? Заев, Груби, Маричиќ? Мислам дека нивните изјави се сосема спротивни.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
Можеби Мицкоски така вели, ама што велат овие другиве? Заев, Груби, Маричиќ? Мислам дека нивните изјави се сосема спротивни.
Без опозиција нема попис, а и што побрзо свати апасиев дека без вмро нема да дојде на власт тоа подобро за сите нас. Евентуално ако не планира да коалицира со СДС
 

Воинот од Северџан

An Orc among Hobbits
Член од
3 март 2021
Мислења
101
Поени од реакции
111
Само заблудени, крими босови, административци и нивни роднини или некој неспособњак бапнат во некоја зачадена просторија да дреме за 300 евра би ги подржале СДСШ или ВРО без М. Се виде нивното, но реалноста е дека барем 300 илјади индивидуи се директно или индиректно поврзани со гореспоменатава багра, па затоа, заедно со УЧК тие се сеуште главните играчи на политичката сцена во Северџан.
Апсурдно е да се докажуваме повторно, но повеќе од јасно е дека СДШ/ДПШ се главните осомничени и соучесници во сите негативни дејствија што се имаат случено во државава. Почни од знаме, територијална распределба, закон за јазици и симболи, грчки и бугарски договори, попис... Овие се главниот фактор кој одобрил, а иако можел, не спречил. Само слепец или еден од овие што ги споменав не го гледа ова.
Чаре е трета опција, па дури и да биде Собранието блокирано со амандмани со години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom