Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Одлуката за дистанцирање од овие крвопијците од дпне и сдс е најпаметната работа која ја прават.

Дечките се млади и многу добро образовани, знаат што сакаат, не се поврзани во никакви матни зделки, упорни се и ќе го добијат тоа што го бараат, порано или подоцна.

Влеваат надеж за подобро општество. Младите се со нив без резервно, а и оние тотално незаинтересираните за политика покажуваат интерес по нивно комерцијализирање.

Прават обид за помирување меѓу сиромавите без разлика на етничка припадност, и ако тој обид успее, тогаш добивањето на тоа што го бараат ќе се случи многу побрзо.
 
Член од
19 април 2012
Мислења
399
Поени од реакции
607
Што се случи со Декларацијата за осуда на Бугарија што требаше да биде на собраниска седница?
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
354
Поени од реакции
1.193
Ауу климакс била страшна работа, ми кажуваа ко помал ама не им обрнував внимание но биле во право..

IMG_20210211_002303.jpg

И вакви супер кринџ коментари од coomeri и симпови :unsure: heheheh lele joci amasi smesna ma

IMG_20210211_002243.jpg
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
17.490
Интересно, вчера Крмов имаше интервју на вестите на Сител. Ќе видиме дали полека Левица ќе влегува на ТВ-етерот преку Сител.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.187
Поени од реакции
14.019
скроз ми е јасно што значи coomer сега благодарение на постот погоре
 

Kajgana Shop

На врв Bottom