Куче не го напушта гробот на сопственичката која загинала во одрон

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Во морето на шокантните фотографии од поплавите и лизгањето на земјиштето во Бразил, забележана била глетка која најдобро ја опишува тагата во земјата, откако во катастрофата загинале повеќе од 630 луѓе.

Во Тересополис, еден од најтешко погодените градови, работниците морале да изградат импровизирана гробница во која веднаш биле закопувани телата на починатите.

Меѓу гробовите можел да се забележи кучето Лео. Несреќното животно никако не сакало да го напушти гробот на својата загината сопственичка, Кристин Мари Цезарио Сантана.

Тажното куче изгледало како да ја заштитува сопственичката од хаосот кој владе во бразилските градови.


Извор
 
С

сашенко

Гостин
Кучето е најдобриот пријател на човекот еве уште еден доказ.Кучињата чуствуваат и не сакаат вистински.
 
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3
Поени од реакции
1
Кучето е најдобриот пријател на човекот еве уште еден доказ.Кучињата чуствуваат и не сакаат вистински.
Па само кучињата остануваат верни до крај,таквите пријатели се многу ретки..ЗА ЖАЛ :((
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
значи стварно кучињава се најдобри пријатели на човекот....респект за кучињата :cuc:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Кучето е најнесебично животно кое се привзрзува до крајот на неговиот живот и вистински го сака својот газда! Тонтенте мало прекрасно!
 
Член од
16 март 2010
Мислења
330
Поени од реакции
204
А дали ако умре кучето на некој, неговиот газда ќе седи покрај неговиот гроб?? тие се нашите најдобри пријатели...но ние не ги цениме нив :toe:
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
368
Поени од реакции
29
А дали ако умре кучето на некој, неговиот газда ќе седи покрај неговиот гроб?? тие се нашите најдобри пријатели...но ние не ги цениме нив :toe:


abe so vi e so humanistickovo groticki statusi u koj svet ziveete cc znci od den na den se poeke i poeke se iznacuduem dali ova dali ona dali ova me saka dal ova me nejke ono sedi ja nemu sedam jebate kuce i macka i patak i se me boli patak za zivinkive jes da sakam kucinja i se al ne ziveeme vo drzava narecena crven krst nit e nekoj od nas majka tereza BEZ NAVREDA NISO LICNO !!!

--- надополнето ---

Кучето е најнесебично животно кое се привзрзува до крајот на неговиот живот и вистински го сака својот газда! Тонтенте мало прекрасно!

e za ova nemam komentar lele tontente ono kakvo e -E kakvo e de nedaj boze denes da setas kucinja u grad a posebno da e nekoe malo lele kakvo e pa kako se vika pa so pa ova pa ona pa koga se banja .Da mu ide na covek da kaze ako tolku go sakas pa nati go eeee
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Веран до гроба ! респект
 
Член од
7 октомври 2007
Мислења
43
Поени од реакции
19
abe so vi e so humanistickovo groticki statusi u koj svet ziveete cc znci od den na den se poeke i poeke se iznacuduem dali ova dali ona dali ova me saka dal ova me nejke ono sedi ja nemu sedam jebate kuce i macka i patak i se me boli patak za zivinkive jes da sakam kucinja i se al ne ziveeme vo drzava narecena crven krst nit e nekoj od nas majka tereza BEZ NAVREDA NISO LICNO !!!

--- надополнето ---




e za ova nemam komentar lele tontente ono kakvo e -E kakvo e de nedaj boze denes da setas kucinja u grad a posebno da e nekoe malo lele kakvo e pa kako se vika pa so pa ova pa ona pa koga se banja .Da mu ide na covek da kaze ako tolku go sakas pa nati go eeee
Дечко, ти имаш барем малце памет?!?! Ебате тоа сељакот неписмен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom