Кројачи?

Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Ve molam ako mozete da mi preporacate nekoj snajder, krojac kako sakate vo Skopje. Mi treba za detski fustancinja. I ako moze cena otprilika za sienje na detsko fustance so moj materijal.
Fala!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Иди во Ангелковски, тоа е кројач кој се наоѓа на раскрсницата на Партизанска и Рузвелтова од десната страна кога идеш од Карпош накај Центар. Мала барака има надвор обележано кројачко студио, човекот е стар и си го знае занаетот.
За цена незнам колку е.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Скапчија, ама вреди, вреди секој денар и плус.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Ve molam ako mozete da mi preporacate nekoj snajder, krojac kako sakate vo Skopje. Mi treba za detski fustancinja. I ako moze cena otprilika za sienje na detsko fustance so moj materijal.
Fala!
Има една супер шнајдерка зад Веро во Тафталиџе. Се наоѓа во втората зграда кога ќе тргнеш од Веро кон Педагошка. На ќошето на зградата има стоматолошка ординација, некој фризер, па влез во зградата, веднаш по влезот е дуќанот, Лиа мислам дека има напишано на излогот. Цените и се многу попристојни отколку кај Ангелковски, плус има и машини за везење и ептен добро си ја знае работата.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Кој кројач би го препорачале за машко одело? Јас само Ангелковски го знам и имам слушнато за него. Мерак ми е да шијам, ми треба за специјална пригода. Не ми се брза, ама сакам избор.
 

slo

Член од
19 декември 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ja sam danas slijedio uputama od 'AlternativeF', otisao во Тафталиџе, nasao iz prve, dogovorio i sad se vec pola sata gledam pred ogledalom kako mi super stoji novo odjelo.
Kao da je siveno po meni ;-)
A prijazna gospodja koja добро знае работата se je morala jos i zuriti zbog slave danas.
Svakako preporucujem!
 
Член од
16 април 2010
Мислења
33
Поени од реакции
1
луѓенца дајте помогнете ... каде се продаваат материјали за шиење облека? ми треба за фустан само што материјалот е многу несекојдневен и не сум сигурна дека ќе најдам нешто такво кај нас ама сепак да не знаете вие некое такво место а?
иначе за кројачка/шивачка мене ми препорачаа некоја си фросина која се наоѓа негде кај новоселски пат и била екстремно ефтина и плус ако нема многу работа ти го шие уште истиот ден само ти вика као иди ручај прошетај па врати се за два три саати.колку што ми кажаа шиела за многу ефтини пари шиела хаљини и свштурии за околу 2000 така нешто имаала и фб профил па побарајте ја.
и каде да најдам разноразни материја за шиење??
 
H

HITCH

Гостин
луѓенца дајте помогнете ... каде се продаваат материјали за шиење облека? ми треба за фустан само што материјалот е многу несекојдневен и не сум сигурна дека ќе најдам нешто такво кај нас ама сепак да не знаете вие некое такво место а?
иначе за кројачка/шивачка мене ми препорачаа некоја си фросина која се наоѓа негде кај новоселски пат и била екстремно ефтина и плус ако нема многу работа ти го шие уште истиот ден само ти вика као иди ручај прошетај па врати се за два три саати.колку што ми кажаа шиела за многу ефтини пари шиела хаљини и свштурии за околу 2000 така нешто имаала и фб профил па побарајте ја.
и каде да најдам разноразни материја за шиење??
Квалитетот е `ко цената, на женски пазар, бит пазар, имаш ефтини материјали, во чаршија имаш поскапи. Кај да ја најдам оваа Фросина и каде е новоселски пат? :pos:

Ако ти зема 2000 плус материјал тогаш е скапа.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
696
Поени од реакции
677
Предлог за кројач за кратење машки кошули? Да ги смали од L на М и да ги напраи пострукирани? И да не е премногу скап :)
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Здраво дечки, ме интересира каде во Скопје можат да ми сошијат/направат конкретен модел на шалвари? Кои места ми ги препорачувате и дали некој знае колку би ме чинело тоа отприлика? :) Фала! :)
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
ајде да ја актуелизирам темава , повторно. ми треба некој предлог за машки одела, по спортски така за на фармерче или панталон.
Прашав пред некој ден у signori , тамо боли глава од цената.

барам некој нормален кројач
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Нишо а

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
ајде да ја актуелизирам темава , повторно. ми треба некој предлог за машки одела, по спортски така за на фармерче или панталон.
Прашав пред некој ден у signori , тамо боли глава од цената.

барам некој нормален кројач
Што цени имат signori?
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
15000 den samo sako

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
15000 den samo sako

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Мене 19 700 ми кажаа цена за еден модел :)

Малку се ненормални цените, во Hugo Boss комплет одело се наоѓа до 300 евра, пример.

Инаку, да не знае некој од кај ги земат материјалите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom