Криптовалути - Генерална дискусија

Член од
21 септември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
2
Прилично сум нов во крипто светот :) па чисто ме интересира дали има некој има повеќе инфо околу BTT (BitTorrent) и дали би го препорачале за долгорочно инвестирање. Купив определена количина и за кратко порасна за 40%. Прашањето е да чувам или да продавам одма :)
Thanks in advance.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.608
Поени од реакции
1.513
Прилично сум нов во крипто светот :) па чисто ме интересира дали има некој има повеќе инфо околу BTT (BitTorrent) и дали би го препорачале за долгорочно инвестирање. Купив определена количина и за кратко порасна за 40%. Прашањето е да чувам или да продавам одма :)
Thanks in advance.
Toa nikoj ne moze da ti garantira ili kaze so sigurnost , sekogas moze da gi kombiniras del da prodades a del da ostavis ( i posle da se kolnes so ne si gi prodal ili so ne gi ostavil ) Jas vlegov na Harmony One so poprilicno ubava suma vlog ke vidime sto ke bide :popce:
 

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
403
Поени од реакции
367
Дали се исплаќа да mine-аш крипто ?

Гледав видеа, со GTX 1660 во дено можеш да правиш по 2.5$ Etherium
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
2
Toa nikoj ne moze da ti garantira ili kaze so sigurnost , sekogas moze da gi kombiniras del da prodades a del da ostavis ( i posle da se kolnes so ne si gi prodal ili so ne gi ostavil ) Jas vlegov na Harmony One so poprilicno ubava suma vlog ke vidime sto ke bide :popce:
Thanks, тоа и направив. Ајде као да не се залетуем на почеток. Пола продадов и земав XRP. Почетничка среќа изгледа, 40% скоро е до сега во последните 24h. Инаку, ја користам Binance платформата. Некое инфо како исплаќате пари?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.270
Поени од реакции
3.180
Деќки некој да сподели за некој сосема неупатен ви тргувањето каде што како зашто
Не сум во Македонија така што веројатно не би имал проблем за уплати исплати
 
Член од
22 јануари 2017
Мислења
170
Поени од реакции
130
Toa nikoj ne moze da ti garantira ili kaze so sigurnost , sekogas moze da gi kombiniras del da prodades a del da ostavis ( i posle da se kolnes so ne si gi prodal ili so ne gi ostavil ) Jas vlegov na Harmony One so poprilicno ubava suma vlog ke vidime sto ke bide :popce:
Zdravo,

Sto mislis za Siacoin?

I me interesira dali vleguvas spekulativno na sekoj crypto ili znaes nekoj raboti, primer za Harmony One?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
9.409
Поени од реакции
18.601
Filecoin от имаше доста добар скок, среќа го земав кога беше ефтин.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.608
Поени од реакции
1.513
Thanks, тоа и направив. Ајде као да не се залетуем на почеток. Пола продадов и земав XRP. Почетничка среќа изгледа, 40% скоро е до сега во последните 24h. Инаку, ја користам Binance платформата. Некое инфо како исплаќате пари?
Не знам како функционира Binance , знам неколку луѓе што не се задоволни од истата. Користам crypto. com и coinbase и е премногу едноставно.

@DaaamnBaby Другар јас немам право и неможам да ти дадам финансиски совет , меѓутоа ке ти пишам нешто во ПП.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.270
Поени од реакции
3.180
Да се надоврзам на претходниот мој пост повеќе ми беше да не лута ваму таму него страни кои се reliable за купување (како што реков живеам надвор од МКД) кој немаат астрономски провизии
Ги поминав овие 10тина страни ама најчесто се задржав сте на трговија од МКД
Полека полека ќе стигнам да видам што да купам, зашто тоа и слично за почеток би било добро некој да понуди повеќе инфо за од каде барем да почнам да разгледувам
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
499
Поени од реакции
1.677
Да се надоврзам на претходниот мој пост повеќе ми беше да не лута ваму таму него страни кои се reliable за купување (како што реков живеам надвор од МКД) кој немаат астрономски провизии
Ги поминав овие 10тина страни ама најчесто се задржав сте на трговија од МКД
Полека полека ќе стигнам да видам што да купам, зашто тоа и слично за почеток би било добро некој да понуди повеќе инфо за од каде барем да почнам да разгледувам
Јас живеам во Чешка и користам CoinBase wallet , до сега незнам како е со подигање на сретсвата бидеќи немам вадено пари , но имам купувано со крипто валути бидеќи овде можеш да купуваш и со крипто валути од некои шопови и до сега сум немал проблем .
 
Член од
22 март 2019
Мислења
213
Поени од реакции
528
Cex.io работи за повлекување пари до дебитна од Македонија. До сега имам продавано биткоин од мининг два пати и стигнува за 1 до 3 дена на сметка. Мислам само за виза и работи, јас користам Виза од Нлб и немало проблем до сега.

За други платформи не можам да кажам.
 
Член од
31 октомври 2015
Мислења
11
Поени од реакции
10
Прилично сум нов во крипто светот :) па чисто ме интересира дали има некој има повеќе инфо околу BTT (BitTorrent) и дали би го препорачале за долгорочно инвестирање. Купив определена количина и за кратко порасна за 40%. Прашањето е да чувам или да продавам одма :)
Thanks in advance.
Едино е битно колку мислиш дека има USE CASE. Симињаш торенти? Сакаш да seed-aш? Сакаш да заработиш од вишокот интернет што го имаш? Веројатно да. Сакаш бесплатно да симнеш нешто што се плаќа и пари да земеш зш го симињаат од тебе? 100%. Мене BTT ми e од јануари до сеа ми има донесено отприлика 350% профит. На 300% продадов пола и купив WABI, SOL и АGI. Индиректно ми има платено 2 години од кредитот за колата. BTT forever! :)
Автоматски споено мислење:

Сакам само да пишам BONDLY BONDLY BONDLY BONDLY, за да ви биде жал за некој месец што не сте го купиле деновиве. ;)
Автоматски споено мислење:

Polkadot e mnogu jak, ima golem market cap dodusa, ne bi mozel da praj rally kako Etherium na primer, ali go ocekuvam okolu 200 dolari do krajov na godinava. E ako 6x profit ne e dovolno, onda ne znam.
Eве да речеме дека си у право. Зошто би бил DOT вреден за тебе директно? Користиш некоја услуга од Полкадот? Плаќаш нешто со DOT? Dapp ниеден, проект ниеден, ама ќе им нудат на стартапи да се уклучат на мрежата, можда некој ќе бумне, може не. DOT инвестиција ти е како у ФИТР да инвестираш. Коста Петров проект. Ја лично не би инвестирал у Коста Петров.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.935
Поени од реакции
2.550
Cex.io работи за повлекување пари до дебитна од Македонија. До сега имам продавано биткоин од мининг два пати и стигнува за 1 до 3 дена на сметка. Мислам само за виза и работи, јас користам Виза од Нлб и немало проблем до сега.

За други платформи не можам да кажам.
Не шири дезинформации. Кај нас од народна банка се забранети крипто валути. И нема апсолутно никаква можност да користиш македонска банка за вакви работи.
Автоматски споено мислење:

Cex.io работи за повлекување пари до дебитна од Македонија. До сега имам продавано биткоин од мининг два пати и стигнува за 1 до 3 дена на сметка. Мислам само за виза и работи, јас користам Виза од Нлб и немало проблем до сега.

За други платформи не можам да кажам.
Не шири дезинформации. Кај нас од народна банка се забранети крипто валути. И нема апсолутно никаква можност да користиш македонска банка за вакви работи.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
210
Поени од реакции
157
Не шири дезинформации. Кај нас од народна банка се забранети крипто валути. И нема апсолутно никаква можност да користиш македонска банка за вакви работи.
не шири дезинформации, тоа што го има напишано е точно од збор до збор , а легитимноста на постапката е друга работа битно пари примаш пари праќаш без проблем
 

Kajgana Shop

На врв Bottom