Криминалци и криминални групи во МК

Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Има и за него посветено текст, не паметам страница за жал... Кај си ти до сега на темава бе човек :D
Точно има текст за Лазе Чавче само е утната годината , пишува 2 Ноември 2002 , а беше 2 Ноември 2001 , знам пошто бев таму, не на чинот туку доле у кафаната кај Димац, убиството беше бо кафе бар АС. Те ме те на темава , околу Велес шо ве интересира тука сум ;-)
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Тоа се вика прав љубовџија. Ги заведувал жените па и парите им ги земал, ехе.[DOUBLEPOST=1516277716][/DOUBLEPOST]Инаку што мислите со исчезнувањето на неколку лица последниве неколку дена? Поврзано со нешто криминално или?
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Точно има текст за Лазе Чавче само е утната годината , пишува 2 Ноември 2002 , а беше 2 Ноември 2001 , знам пошто бев таму, не на чинот туку доле у кафаната кај Димац, убиството беше бо кафе бар АС. Те ме те на темава , околу Велес шо ве интересира тука сум ;-)
Суспендер дај нешто за Ване Капларот друже, сум го слушал многу пати како дел од велешкото подземје а никогаш не е спомнат овде на темава.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Енвер Мурџа, мислења од темата "Криминалци криминални групи и мафијата во светот" кој одамна требаше да бидат цитирани овде и слики од Енвер Мурџа единствени објавени, благодарение на Бесир.


Dali vi znaci nesto Enver Murxho(Enver Murdzo) od skopje potocno od Gazibaba eden od najgolemite narko bosovi sto gi imal makedonija i balkanot a sepak ne se otvoril mng go znaat samo lugjeto od podzemjeto....

Go imal i najakoto kuce vo Balkan Varnay
Da brat postarite skopjani go znaat i ako bese Albanec bese pocituvan mng i od makedoncite znaci ne gi delese lugjeto po nacija, toj rabotese strogo so k@ka1n i imase vrski so bugarskata i ruskata mafija na negov pogreb bea i politicari od bugaria i del od podzemjeto na Rusia i plus ne bese kuce na nitu edna partija vo mk znaci za nikoj ne rabotese....

Koga se zboruva za mangup vo Skopje i vo makedonija toj bese prviot i kako nego nema da ima vise.....

eve vi i slika
Enver Murdzo bese eden on najgolemite igraci vo Balkan ne ti zboruvam samo za MK tuku vo balkan, ovie "mafiasi" sea sto se praat bea negovi kucinja vo vremeto Enver slavata go zemal koga ubi 2 policajci vo Gazibaba (neka im e lesna zemjata) i se pukase 5 dena po red so policiata i pak na kraj ne bese mozno da go uapsaat poso ruskata Ambasada reagirase i ne bese uapsen....

Bese najgolem distributer za k@ka1n vo Mk i posiroko, a isto taka go vikaa "tatkoto na Mafiata" vo Mk postaritee podobro znaat...

Bese poznat i po dobrite dela im pomagase i na Makedoncite i na Albancite. vo negovo maalo imal komsija makedonec sinot i trebase da ide vo operacija nemase pari ama toj ne pobaral pomos od nikoj...

I dodeka sedel enver vo eden kafic nekoj i kazal deka na negoviot komsija i umira sinot koga doznal Enver otisol vednas tamu i go zemal deteto i go pratil vo Rusia za operiranje i platil golemi pari i toj prezivael i den denes e zdrav i ziv, a isto taka negoviot tatko jadel kjotek zs ne i kazal porano haha :)

Ima i mng drugi prikazni za Enver ne mozam da gi nabrojam kolku sto bil los bil i dobar za siromasnite...

Ova prikazna mozaat da ti go potvrdat postarite skopjani zatoa vi kazav deka makedoncite imale pocit i go sakale Enver...

Eve i edna slika od enver so Zena mu...[DOUBLEPOST=1475586994][/DOUBLEPOST]

Samo edna slucka ke ti go kazam brat i ova go znaat mislam deka site skopjani...

1 Slucka
Ubivanje na 2 policajci (neka im e lesna zemjata)

2 Slucka
Milenko Nedelkovski zemal pari so kamata od kaj Enver i mislel deka ke mu gi pusti i Enver go fatil i go zatvoril vo sakta 7 dena go drzel vrzan kako kuce i mu gi zemal duplo parite sto i gi dolzese... :)

3 Slucka
Go kidnapiral sinot na Amdi Bajram i go drzel zatvoren vo podrum 5 dena dodeka ne dosol Amdi da mu go plati dolgot na Enver...

4 Slucka

3 Politicari najaki vo MK gi finansirase Enver Murdzo i bea negovi lugje zatoa spomnav pogore deka enver ne bil kuce na nitu edna partija tuku tie bea kucinja na Enver...

5. Ne gi delese lugjeto po nacionalnost
Eden komsija na ENVER bil Makedonec i sinot na toj makedonecot bese bolen od srce i trebase itna operacija i toj komsijata makedonecot ne i kazal na Enver nisto.. no enver doznal i kazal nekoj drug i toj ide vednas kaj negoviot komsia go zemal deteto i direktno vo Rusija go odnesol na operacia toj e i den deneska ziv..
a komsijata jadel kjotek zs ne i kazal porano haha:)

5. Glaven igrac na kokainot vo MK i posiroko

6. Vrzan so Rusko-Bugarskata Mafia

Ima mnogu prikazni za nego postarite go znaat podobro eve i edna slika od nego i zena mu...
 
Член од
14 октомври 2013
Мислења
875
Поени од реакции
3.441
http://www.kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=31731 Децата на Гаволот

http://www.kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=31306 Чистач или крив правец 2 Димко Тасевски - Дитас

http://www.kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=31293 Крив правец Димко Тасевски - Дитас

http://www.kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=35472 Арачиново Димко Тасевски - Дитас

http://www.kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=35478 Убиството на Претседателот Димко Тасевски - Дитас

Интересни книги кои вредат да се купат и прочитаат ракописот е на службата....
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
А кој мислите дека го убил Оливер Ивановиќ? Црноризец прашувај таму.
Малку е оф топик муабет ама ок, тешко е да се знае другар кој и зошто го убил, мене лично ми личи на етнички конфликт, зошто сите околности се такви, палењето на автомобилот е албански потпис на атентат... Сетете се на Смилковско Езеро и на убиството на Миле Брус од страна на Џељо и во двата случаа најдоа запалена кола, а ако памтам добро во сите три случаја по некоја (не)случајност се работи за Форд коли, што можеби е професионален маневар кој би знаел.
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Палат коли за да прикријат докази и ништо повеќе од тоа.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Малку е оф топик муабет ама ок, тешко е да се знае другар кој и зошто го убил, мене лично ми личи на етнички конфликт, зошто сите околности се такви, палењето на автомобилот е албански потпис на атентат... Сетете се на Смилковско Езеро и на убиството на Миле Брус од страна на Џељо и во двата случаа најдоа запалена кола, а ако памтам добро во сите три случаја по некоја (не)случајност се работи за Форд коли, што можеби е професионален маневар кој би знаел.
Не ми текна воопшто по порака да пратам, извинете[DOUBLEPOST=1516553143][/DOUBLEPOST]Протести во Австралија на грчкото население, да ли мислите нашите кримоси таму ке прават нешто за ова да се спречи? Посебно по тепачката.
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2013
Мислења
875
Поени од реакции
3.441
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Знае некој да каже колку е развиена кражбата на коли во МКД? Знае ли исто така некој голема фаца што се занимавал со такви работи? Едино што знам е дека Србите украдените коли ги ностат кај нас, а пак нашиве кај нив. Татко ми ми кажа за еден човек во близината каде што работи татко ми, му украле колата и после неколку дена му се јавиле срби и му ја нуделе дупло од оригиналната цена. Тој одбил, а колата никогаш не била најдена.[DOUBLEPOST=1516635921][/DOUBLEPOST]И да ли знае да каже некој нешто повеќе за познати австалиски кримоси ама Македонци?
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202

Kajgana Shop

На врв Bottom