Криминалци и криминални групи во МК

Член од
25 мај 2022
Мислења
1
Поени од реакции
2
Џими Лазовски, локален тетовски криминалец и измамник добро познат на тетовската јавност, на полицијата и на правосудството. Има неколку пати лежено затвор, а последен пат во 2019 година за уцена (screenshot во прилог). Добар пријател е со "култниот" Љупче Јанески Бубарак - дилерот на дрога. Се занимава и со интернет измами.
 

Attachments

Член од
5 март 2022
Мислења
10
Поени од реакции
9
Го видов заедно Зоран кичеец и Раде трајковски штекли во еаст гате што се случува
 

Cucuk

Pero Afrika
Член од
24 јануари 2022
Мислења
16
Поени од реакции
18
Џими Лазовски, локален тетовски криминалец и измамник добро познат на тетовската јавност, на полицијата и на правосудството. Има неколку пати лежено затвор, а последен пат во 2019 година за уцена (screenshot во прилог). Добар пријател е со "култниот" Љупче Јанески Бубарак - дилерот на дрога. Се занимава и со интернет измами.
Neka ja tuzi majka mu sto go rodila tolku ruzen
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
248
Поени од реакции
435
Џими Лазовски, локален тетовски криминалец и измамник добро познат на тетовската јавност, на полицијата и на правосудството. Има неколку пати лежено затвор, а последен пат во 2019 година за уцена (screenshot во прилог). Добар пријател е со "култниот" Љупче Јанески Бубарак - дилерот на дрога. Се занимава и со интернет измами.
Кој го шишал овој во вторава слика ко да му местел амортизер не фризура...
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
13
Поени од реакции
4
Na slikata so seker se bliznacite od gege mnogu opasni i spremni decki.
 
Член од
26 април 2022
Мислења
47
Поени од реакции
50
Nesto da se spomne za ekipava od Gostivar, koi se rezerva od DBK i ekipa koa ke go zameni Sheval.Glavniot lik na ekipava Ersoj bil vo krugot na ekipava na Fadil Arslani i steknal iskustvo od niv i sega vo Gostivar e glavna marihuanata..
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.260
Поени од реакции
5.696
Една случка што излезе во јавноста неколку години подоцна.

Извесен голем нарко бос од Холандија кој пренесувал кокаин од Албанија за Естонија, организирал меѓународен турнир веројатно кик бокс турнир, кој се одржал во Скопје, некаде 2017, 2018 година, си перел пари преку турнирот, имало странци од цел свет па и од Велика Британија.
Едниот од случката се викал Карен, а другиот Емори Ендру Тате (ТикТокерот), двајцата биле натпреварувачи, фајтери од Британија, една ноќ отишле во клуб, биле со некои две женски од Скопје, некој им пришол и на македонски им се обратил во смисла да не се мангупираат многу, потоа Карен им дофрлил и имало туркање меѓунив таа ноќ и со тоа завршил конфликтот, потоа утрото Емори додека јадел доручек во хотелот, дошле група дечки и го прашале каде е собата кај што седи Карен, овој им рекол дека не знае па треба да му се јави и да го праша, кога му се јавил Емори на Карен, овој одговорил дека бил на прошетка и потоа овие дечкиве го барале по Скопје, веднаш Емори се јавил кај организаторот на турнирот (нарко босот) и замолил да ја решат работата, на што добил потврден одговор, следел разговор меѓу двете страни и потоа нарко босот им дал околу девет илјади евра, на дечките кои го барале Карен, наводно за да не го убијат.
Е сега има муабети дека дечките кои го барале Карен, се од Грчец Дуќанџиќ екипата, но не е сигурна проверена информација, инаку нарко босот од Холандија бил близок со најблискиот човек на Тони Денковски Бели, изгледа тој му е врската со Македонија, наскоро повеќе информации за случајов.

IMG_20220527_175601.jpg
ndoypy9rw6j81.jpg
Ова е ТикТок профилот на Емори Ендру Тате на кој тој ја објави случката пред неколку дена, он на видеото вели дека имале конфликт со Руска Мафија, а најверојатно Албанска Мафија е во прашање, ликот се претставува како инфлуенсер, лајф коуч и милионер на социјалните мрежи, се има натпреварувано и во Охрид во 2011 година и бил три или четири пати, светски шампион во кик бокс, веројатно романец по потекло што живеел во Англија и Америка, ова колку што сфатив од информациите на интернет, а на сликава од Инстаграм се гледа и дека е љубител на оружје, имал лежено и во затвор за засега непознати причини, па времето ќе покаже што е ликов навистина.
 

Cucuk

Pero Afrika
Член од
24 јануари 2022
Мислења
16
Поени од реакции
18
Со пластичен пиштол 17-годишник од Зелениково ограбил 10 обложувалници
мај 28, 2022 12:00


Еве талент :D
Ne e sam maloletnikot ima uste eden 19g so nego,plasticen ne e pistolot tuku zelezen plaslivec so koj na eden covek sto si uplakjal mu ja rascepil glavata bez potreba,delata gi pravat zatoa sto polnoletnikot so negovite 2 brakja (22-25g) vo kosovo mu vlagaat doma na covek go tepaat i brcaat so noz vo predelot na gradite i stomakot edvaj ostanal ziv so sto 3 brakja odat vo pritvor i nekojsi im plakja da izlezat od pritvor i sega covekot si gi bara parite i poradi toa najmaliot brat gi pravi delata...ke go jadat minimum po 10 godini
 

Kajgana Shop

На врв Bottom