Кремa зa генитaлии

Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Дaли вooпштo пoстoи кремa зa oтстрaнувaње нa влaкнa нa генитaлиите и aкo дa, кaде мoжaм дa јa нaјдaм кaј нaс? Дoкoлку не е нa сooдветнo местo темaвa, слoбoднo некa се премести. Блaгoдaрaм oднaпред.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Дaли вooпштo пoстoи кремa зa oтстрaнувaње нa влaкнa нa генитaлиите и aкo дa, кaде мoжaм дa јa нaјдaм кaј нaс? Дoкoлку не е нa сooдветнo местo темaвa, слoбoднo некa се премести. Блaгoдaрaм oднaпред.
Постои, една од нив е вит


меѓутоа кремата ти е исто како брич, за 5-7 дена ете ги влакната назад. Имаш и други Eveline, Аfrodita, Balea но ефектот е ист. Има една крема Bioxet за успорување на растот на влакната но сепак е ризик, кај сите различно реагира.
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Постои, една од нив е вит


меѓутоа кремата ти е исто како брич, за 5-7 дена ете ги влакната назад. Имаш и други Eveline, Аfrodita, Balea но ефектот е ист. Има една крема Bioxet за успорување на растот на влакната но сепак е ризик, кај сите различно реагира.
А oд кaде мoжaм дa јa нaјдaм?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Оди во козметички салон, да не да се замараш со креми и триста чуда. :D
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Да не отворам нова тема. Имам едно прашање, се надевам Хулсе нема да се налути што на негова тема поставувам прашање.

Почнаа да ми раснат влакна на ушите. Уште се мали влакната, но веројатно ќе продолжат да раснат.
Уште не сум ги чепкал влакната на ушите.
Не сум ги никогаш бричел тиа влакна, кога се бричам се знае, само брадата ја бричам, уши никогаш не сум чепкал.
Кај вас форумџии ја имате ли истата ситуација со влакна на уши?
Кое е решението за влакна на уши?
Има ли некоја крема, некоја течност, некој препарат за оваа работа?
Што да се прави со влакна на ушите?
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Се горат со упаљач.
Извини, ме немаше овие денови на форумот.
Но како тоа се горат влакна на ушите со упаљач?
Не ми е јасно, сериозно тоа го мислиш што го имаш напишано?
Со каков упаљач се горат влакната? Овие обични што се за цигари, или некои специјални упаљачи?
Ова првпат слушам па затоа и прашувам.
И како оди таа постапка ако може појаснување, и дали после некое време пак ќе пораснат влакна?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Извини, ме немаше овие денови на форумот.
Но како тоа се горат влакна на ушите со упаљач?
Не ми е јасно, сериозно тоа го мислиш што го имаш напишано?
Со каков упаљач се горат влакната? Овие обични што се за цигари, или некои специјални упаљачи?
Ова првпат слушам па затоа и прашувам.
И како оди таа постапка ако може појаснување, и дали после некое време пак ќе пораснат влакна?
Сериозен сум. Ќе земеш сам, или некој да ти помогне уште поубаво, ќе чкрапаш со упаљачот во близина на влакната - и ќе ги изгориш.

Ќе пораснат после некое време, ама не толку брзо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom