Крајот на интернетот?

LiGLaTa

PartY AnimaL =)
Член од
10 јуни 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: тоа би значелоо и крај на мојот животтт...:nesvest:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
абе дај немојте вакви муабети... и после да се обесам јас...:nesum:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.338
Далечните 80-ти, кога јас бев дете имаше само Телевизија Скопје 1 и 2 (сега МТВ)
Имаше и Микијев забавник, Микијев Алманах, кога потпораснав и Политикин забавник, но и Алан Форд, Дилан Дог, Марти Мистерија, Мистер Но, Капетан Мики, Блек Стена...
Растев во маалото, со другите нешто поголеми и нешто помали деца од мене.
Трчавме, игравме по цел ден...и ни беше супер.
Сега сум и самиот татко на четиригодишно дете...
И...си седи на компјутер...Барби нешто, Disney.com и слични работи...но ја носам и долу, со децата да си игра...
Времето е такво, технологијата оди напред...
Јес да онлајн животот го убива нормалниот меѓучовечки живот, но треба баланс...
Треба и Гугл, но треба и партија баскет со пријатели...и кантер но и на по едно пиво...
Мене лично исто ми се фаќа...и да има, и да нема интернет...еписибир.
 

muhaha

The biggest MCR fan
Член од
11 јануари 2008
Мислења
83
Поени од реакции
0
САМО ТОА НЕ

уф нема шанси да преживеам ако се случи тоа.
јас едвај издржувам кога нема струја а не па ова. еднаш немав интернет 1 месец и мислам дека полудев.
 
Член од
15 март 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
jas mozam bes internet ke si igram se fudbalce na patot:helou:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Погледнете ја епизодата од South park "Over logging" се бави со оваа тематика:)
Иначе според мене ако некогаш има крај на интернетот, ќе има големи последици, затоа што денес се е поврзано со интернетот.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.338
Ми текнува на една песна од REM...
Рефренот одеше вака некако:
It`s the end of the world as we know it...and I feel fine...
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
81
Поени од реакции
1
bi mozel da si zamislam .. ama i da nemam nikad slusnato za nego :)
inace vaka nemozam bez nego i nemozam da si zamislam da go nema :toe::helou:
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
еее што ако нема интернет????порано немало па пак живи биле луѓето!
едноставно ако го снема,може ке ми биде жал,ама само за КАЈГАНАВА!:smir:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Светото без интернет , па нешто многу полошо од тоа без TВ уствари нешто слично на тоа како светот без електрична енергија :nesvest:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Во 50 сетите велел “замисли да нема струја и радио“, во 70 десетите вела “леле да нема телевизори“, во 80 десетите “како би живееле без видеа“ во 90 сетите “замисли живот без компјутер“, сега е нетот на ред.....

Али од ко постои светот едно нешто остана секогаш актуелно
Што ќе правевме без секс??
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.473
Поени од реакции
1.638
интернетот стана веќе составен дел од животот

тешко дека би можел без него
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.339
Поени од реакции
21.901
ке преживеам некако ама бес нет ке е како куќа бес труја
 

Kajgana Shop

На врв Bottom