Кратки филмови

Член од
14 септември 2013
Мислења
86
Поени од реакции
19
https://www.youtube.com/watch?v=WhvKlzku_g0
Најновиот краткометражен филм на Ханис Багашов, 14 - годишно талентирано момче од Тетово. Погледнете го. Ко за негови години е топ реализиран :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088

Одличен film editing на Entity од 1982, авторот преку манипулација на медиумот, односно самиот филм, се обидува да го засили доживувањето на хоророт кај гледачот креирајќи "хаос", водејќи се по правилото дека ако сакаш да прикажеш еден објект јасно мораш најпрвин да ја деформираш неговата надворешност. Не е препорачливо за епилептичари. :)
 
А

Атлантист

Гостин
Под кратки филмови се подразбира филм во траење од неколку минути. Најдов неколку на Youtube кои што вредат да бидат видени.

The Black Hole
SPIN
SPIDER
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Room 8 ми е еден од омилените.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Гледајте го Curfew од 2012 година. Го имате на pirate bay. Ја содржи една од најкјут сцените некогаш снимени!
За полесно да ве убедам

 
Последно уредено:

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
еве како и од нешто како факинг Пауер Ренџерс може да се направи јако филмче кога се има креативност и лична слобода без притисоци од страна да не се иде до крајности да не биде премногу насилно за публиката блабла.... две работи што ги нема денеска ....па иаме глупости како Авенџерс...за мали деца.
"All of Hollywood, they all keep toying around with this 'dark and gritty' concept, and they're all PG-13," Kahn told HitFix. "I mean, look at the gunshots. You have a guy going in there shooting a bunch of people and it's just like puffs of smoke. There's no repercussions to these gunshots, which to me is even more dangerous than when you actually show some blood. You're teaching kids that you can shoot a gun and there's no repercussions to it. It just looks like you fall down."
"So when I did the dark and gritty version of this, I mean, we go full out," Kahn continued. "There's blood, there's brains, there's gunshots, there's sex, there's violence. I mean, basically we made the version that Hollywood could never ever make. If I had to watch the 'dark and gritty' reboot, then this is the way I would want it. This is the version I would personally want to see, but I also know this is the version that could never, ever be made in Hollywood. They would be crazy, it would be financially irresponsible, but this is what I personally would like to see out of a Power Rangers film."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom