Кој фудбалски клуб би сакале да го поседувате?

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Iskreno ja kako fan na Manchester United bi sakal da go poseduvam klubot ili pak da bidam igrac ili trener na timot bi bil najsreken covek na svetot a i vo univerzumot. Pa so bi pravel? Pari za transferi 100.000.000 prosiruvanje na stadion pa mnogu drugi raboti za klubot i za negovite navivaci



Napred Manchester
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Македонски клуб некој

доколку би ги имал парите на Абрамович би пробал да ја оправам нашата лига и клубовите
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Јас би сакал да ја поседувам Рома. Сеа ако иам пари ептен па едно 80% од тие пари би ги вложил во клубот пред се за трансфери и за најдобри можни услови за работа на играчите и тренерите односно на целиот персонал.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
би сакал да го поседувам Manchester United
 

Chejo

Мрзата
Член од
9 февруари 2007
Мислења
320
Поени од реакции
1
Би сакл да поседувам некој од англиска лига затоа што таму лежат парите. Најмногу би сакал Manchester United затоа што ми е омилен клуб.
 
Член од
26 април 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
Јувентус нормално.

Chejo : парите лежат во англија? па англиски тим со најголем профит е манчестер, а тој тим и оваа сезона е под јувентус и реал
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Дефинитивно Кумановски Башкими...:vozbud: сакам јас да одлучувам за распоредот на табелата во нашето првенство. Кој сакам тој ќе победи...:zlo:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Црвена Звезда сакам да ја имам... За да е Челзи најак се погрижи друг веќе...
 
Член од
26 април 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
Fantom_oh напиша:
Црвена Звезда сакам да ја имам... За да е Челзи најак се погрижи друг веќе...
челзи? :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
26 април 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
чекај сеа идеш во крајности . збориш најдобар, па пошто ти викам не се одма нашаѓаш за јуве ? што ти е финтава... челзи не се најдобри, а јас нигде не реков дека јувентус се... така да без врска ти е коментаров
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Boki_Juve напиша:
чекај сеа идеш во крајности . збориш најдобар, па пошто ти викам не се одма нашаѓаш за јуве ? што ти е финтава... челзи не се најдобри, а јас нигде не реков дека јувентус се... така да без врска ти е коментаров
прво види си во твојот двор, па во дворот на комшијата... Ако навиваше за тим што е ПОДОБАР од Челзи ќе ќутев, ама вака само мелиш ко празна воденица...
 
Член од
26 април 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
epa освен за јувентус кој го поддржувам бескрајно, од англија си навивам за ливерпул, од шпанија за барса али за нив онака да ми биде интересно :) така да ливерпул е подобар од челзи :) сеа пак ќе напаѓаш со нешто ?
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Abe dobro be nekoi go sakaat celzi nekoj juve ama so se raspravate za toa koj kaj igra. Ako investiraat moze i da igra podole a moze i pogore
 

Kajgana Shop

На врв Bottom