Кој е подобар: Mage или Hunter?

Член од
13 септември 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
ako magot e Pve gear nema sansi so hunter..
no ako e PvP gear i e specan frost nekako pak bi imal sansi
jas igram mage:P
 

*K!40*

КАТАКОМБА
Член од
26 октомври 2008
Мислења
57
Поени од реакции
1
Зависи..... За мене Mage е подобар!
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
LoS na petot li ke mu ides?70% od dmgot ti go prai petot,a ice block nema da te spasi veruj mi za toa vreme ke izleze od combat i ke napuni hp/mana..
Браво ке има мана и хп, ама без тој скилл како БМ ти си as good as dead, посебно Frost mage. Искрено ко хунтер треба да си стварно добар или магеот да биде стварно тапа за да тепаш. Али јебига сите така мислите зашо повеќето нубови бираат хунтер фаќаат 70 и правац пвп за опрема без да знаат кои копчиња воопшто им требаат...
 

Fatal

Почетниче
Член од
23 ноември 2008
Мислења
110
Поени од реакции
7
На еден сервер имав Arcane-frost mage и никогаш не изгубив дуел од хантер,па мислам дека сепак хантерите се послаби.
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Со моето неколкугодишно хантерско искустви ви велам дека мејџот не е никаков проблем за добар хантер...го ебе како ништо.....повторувам - за добар хантер...
 
Член од
16 март 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Абе неможе да се спореди лесно. Се зависи од скил и од опрема... Само пример за хантер ако е сурвијал/бм... Само става да спие.. пушта петот (нез како му беше магијата на се е имун и поцрвенева и 70% повеке дмг праи) и тој само 1 силенс шат и вајпер стринг и само конфјузив шат да му пушти и мејџот е опран.. а мејџот ако е пом... (пиро мејџ) само праиш офца и кастиш пиро бласт и после инстант пиро и реди скорчови па инстант фајр шо е ова и може кон оф колд или да го заледиш.
 

kokolo_sk

Фаринго Егзофагијален Дивертикулум
Член од
8 јуни 2006
Мислења
261
Поени од реакции
8
ја играм маге долго време и доволно го имам научено за да тепам хантер... пред некое време у арена сам утепав хантер и рогуе и неможеа да ми писнат

како што рече некој ALL YOU NEED IS SKILL
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
ја играм маге долго време и доволно го имам научено за да тепам хантер... пред некое време у арена сам утепав хантер и рогуе и неможеа да ми писнат

како што рече некој ALL YOU NEED IS SKILL
Ах бе пиле, на такви магови како тебе кога ќе им се појавам со 32к здравје и пун курац фрост резистнс, со дагер ги дотепувам :):) Не е се до класата. Си тепал хантер, уау. Легенда си. Денешно време кажи ми КОЈ не може да тепа хантер :) ги нерфнаа маме им ебаа откако го унаказија БМ спецот.

Ворлкок паметен има да те откоси од мавање со стап по глава и ти само можеш да му се клањаш. Вориор исто така има да те мачка на путер. А тоа дека си утепал рог...башка заедно со хантер исто времено...дечко, па што не победи во турнирот јеботе :):)
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
275
Поени од реакции
196
ех сеа вие.....
зависи кој како игра ја искрено мислам hunterot може да ишшиба еден мејџ
Wywrent Sting и затоа време он додека ти спие башка имаш време да се подготвиш право петот и стегни му еден мана shoт и маната тек време ке му се цица е после е тешко само гледај позади грб нешто да му правиш.

значи хантер:zver:
 

$korpion

MusicProducer
Член од
14 април 2009
Мислења
252
Поени од реакции
90
По незнам ни јас кој пат го кажувам воа
MAGE----->:zver:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom