Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
7 август 2010
Мислења
150
Поени од реакции
50
Дечки една песна се врти на Антена5, Live the live you love, love the life you live... нешто така, никако да ја најдам по Youtube, ни пак шазам знае
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.316
Поени од реакции
4.702
Дечки една песна се врти на Антена5, Live the live you love, love the life you live... нешто така, никако да ја најдам по Youtube, ни пак шазам знае
Да не е оваа?

Или можеби оваа?
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Дечки барам наша македонска евергрин песна, женско пее и тесктот беше нешто знам за една куќа знам за едно село :) спомнува и нешто река мој крај
Знам дека не помага многу ама хелп : D
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Дечки една песна се врти на Антена5, Live the live you love, love the life you live... нешто така, никако да ја најдам по Youtube, ни пак шазам знае
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.230
Барам италијанска песна, на неколку пати се врти како нарација/рецитација "musica, musica", "gente, gente" од страна на пејачот.
Многу заразна мелодија, ја заслушав на локално охридско радио но заради позадинска врева, не успеав да ја откријам песната со Шазам.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
Барам италијанска песна, на неколку пати се врти како нарација/рецитација "musica, musica", "gente, gente" од страна на пејачот.
Многу заразна мелодија, ја заслушав на локално охридско радио но заради позадинска врева, не успеав да ја откријам песната со Шазам.
Jovanotti - Muoviti Muoviti

https://youtu.be/Evz49ygtOew
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
има една песна мислам Андријана Јаневска ја пее и нешто вака е текстот:
Само за тебе ноќва душо... дојди бакни ме, дојди пак милувај ме....
толку ми текнува :)
 
Член од
18 јули 2020
Мислења
38
Поени од реакции
13
синоќа некаде околу 23.00 час на антена5 слушнав верзија преработка на Мејбилин од Чак Бери,многу ми се допадна но ако некој знае од кого е да ја постира..ја барам на нет ама не излева,стварно луд ритам на рок-ен-рол од Чак Бери и нов спој..
 
Член од
9 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
4
Барам една рап есна, мислам дека почнува вака:

Го земам моливот по којзнае кој пат, пишувам стихови од срце кажани и вистинити, а празни молитви ..... времето ќе ги покаже сите наши грешки

И мислам дека рефренот е женски вокал
Понекогаш... милно се смеам.... (не ги памтам зборовите)

Машкиот вокал е многу специфичен и не можам да се сетам кој може да биде.
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.619
Поени од реакции
7.379
Барам една рап есна, мислам дека почнува вака:

Го земам моливот по којзнае кој пат, пишувам стихови од срце кажани и вистинити, а празни молитви ..... времето ќе ги покаже сите наши грешки

И мислам дека рефренот е женски вокал
Понекогаш... милно се смеам.... (не ги памтам зборовите)

Машкиот вокал е многу специфичен и не можам да се сетам кој може да биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom