Кој е за Превод? :)

Член од
18 јуни 2008
Мислења
116
Поени од реакции
55
Ок дечки решив да ја отворам темава со цел да некако почнеме со афинирање на превод на наш мајчин јазик во аплиакциите. Случајно налетав на опција на една од програмите што ги користам поактивно, каде што дечките бараат превод на истата. Со обична регистрација ми дадоа линк со комплетен превод на сите зборови содржани во програмата. Еве сега е 03:30 а јас седнав негде кај 00:30 и успеав да ја преведам цела апликација на Македонски.
Искрено стварно мерак ќе ми се направи а верувам и на многу од вас да во што повеќе апликации најдеме јазик кој што ќе го разбереме.

Преводот што го направив е комплетиран. Си пишував по мое мислење. Не викам дека е совршен. Има далеку многу подобри од мене тоа е сигурно. Но не е во тоа поентата.
За истиот превод има поле за гласање, корекција или коментар. Многу читко и јасно наведено.
Да не дрвам многу еве линк од апликацијата и линк од локацијата за преведување.
Секој може да допринесе колку може. Никој не е обврзан со време, прецизност или било што.
Едноставно дај малку да се заангажираме барем на ова поле.

Ако некој има исто мислење со моето и налета на ваква опција слободно ставете линк и да му удриме на преведување. :)

Аха и да не заборавам. Дечките (Кои и да се) ја даваат full верзијата на тие што ќе учествуваат во преводувањето.

1. Линк од Превод за апликацијата

2. Линк од апликацијата

FB Pages Manager

 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.151
Поени од реакции
34.165
Штета, не користам веќе WP инаку со задоволство би се приклучил :)
Како и да е, ја споделив темата на Windows Phone Macedonia :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom