Кој е вашиот музички стил?

  • Креатор на темата Петар-МКД
  • Време на започнување

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
BoBo напиша:
Слушам скоро се. А не слушам PUNK, METAL, ROCK или некоја друга таква музика. А друго све си слушам
:ija: :ija: :ija: :ija: :ija: :ija: :ija: :ija: :ija: :ija: :ija: :ija: :ija: :ija: :ija: :ija:

Pa ako ne slucas punk metal ili rock so slusas(se somnevam deka slusas rege,grang,gotik ili slicno)!Dobro sekoj so svojot Vkus.
Ja odsekogas sum se divela na rokot i sve so spaga pod rok,a najveke slusam symphonical black metal,a ponekogas znam da si pustam rap ali ne onakov srane ko Nelly,Usher,neznam D-12 i ostalim a da ne gi spomnuvam ovie nasive Puka Kozmetika i dr.sranja:zid: A inace najvise:cuc:(postovanje)iam za Gorillaz.Uf im se divam!!!!!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
ja slusam makedonski pop i ex ju najcesto dino merlin plavi orkestar bjelo dugme lele emocii........
 
Член од
16 мај 2006
Мислења
48
Поени од реакции
0
BoBo напиша:
Слушам скоро се. А не слушам PUNK, METAL, ROCK или некоја друга таква музика. А друго све си слушам
Kaj mene e obratno... :) a moze da se navede i reggae
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Ja slusham sve shto e ubavo .... sve shto mi se sfiga ... od tehno do bugarski i turbo folk i narodni i sve
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Јас највеќе слушам рок...хард рок и песни од постариот рок...не ми се свиѓаат многу комерцијалниве песни...ама и нив ги слушам зошо нема бегање,кај и да поминеш нив ги слушаш...:)
 

elen4e_bonjovi

Dark Angel
Член од
10 мај 2006
Мислења
240
Поени од реакции
0
KOj e vasiot muzicki stil?

Kakva muzika slusate i kolku muzikata vlijae na vasiot stil?
 
Член од
28 април 2006
Мислења
326
Поени од реакции
3
GO OBOZAVAM TIESTO MAA I TRANS SE PALAM NA TAA MUZIKA ZDIVUVAM SE MAAM OD ZEMJA
 

elen4e_bonjovi

Dark Angel
Член од
10 мај 2006
Мислења
240
Поени од реакции
0
Pisete za vasite omileni izveduvaci, pejaci, grupi...Stil na muzika kako rok, rap, pop, turbo folk ili slicno...So vi dusa saka:)
 
Член од
8 јуни 2006
Мислења
50
Поени од реакции
2
Јас обожавам Death и Black метал. За оние кои можеби не слушнале за вакви стилови (без навреди се надевам дека не) еве некои бендови:

Death: Arch Enemy, Children of Bodom, In Flames и сл.
Black: Agathodaimon, Dimmu Borgir, Catamenia, Old Man's Child и сл.
:music3:
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
45
Поени од реакции
1
хммм..паа слушам панк.. изведувачи...ммм... Ramones; Bad Religion, Anti Flag, Penny Wise, Sex Pistols, NOFX, Millencolin и мнооогу други :)
иначе за влијанието..колку музиката влијае врз нашиот стил..ај малку да искоментирам и за тоа..сметам дека не само шо влијае врз нашиот стил,туку и општо влијае и врз нашите размислувања од секој аспект и врз начинот на живот..ајт поздраф
 

Kajgana Shop

На врв Bottom