Која марка цигари пушите?

Член од
13 јуни 2009
Мислења
718
Поени од реакции
360
Пак се вратив на lucky strike resized плавите полски.Цел месец пробував секакви,овие дефинитивно најдобри.Башка се 95 денари,цена квалитет одлични и не горат брзо
Автоматски споено мислење:

Пичка ли му материна на времето у средно Ротманс и Палмал цигари беа,сега ова е срамота што ли се деси со тие бемве од цигари
Автоматски споено мислење:

Палмалот беа црвена кутија по 25 цигари,невероватно добри беа.
Cartier ,edno vreme imase mislam bea najskapi,никад не конзумирам цигари.не ги разбирам тие што пушат на ова сиромаштија по 3 пакети на ден 100 евра во месецот плус на здравјето штети .во 50 60тите имаше агресивн маркетинг во уса за како е добро да се пуши ,и човекот од малборо рекламата не пуши само за маркетинг е така .
 

Dr. Wish

Bastard.
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.329
Поени од реакции
2.763
Boss Classic. Do pred pola godina probuvav sekakva cigara, nitu edna ne mi e ubava kao Boss Classic ili kaj nas poznata kao Boss Meko.
 
Член од
15 ноември 2018
Мислења
25
Поени од реакции
16
Ако можеш да прежалиш 150 денари би ти препорачал грчка Карелија, ја има во Скопјево, барем во Чаршија ја продаваат. После нив не ми се ни пушат другиве цигари, ако треба и по пола кутија на ден би пушел зашто се друго нема смисла, навистина многу ги расипале цигариве.
Mozes da prikacis slika na koi tocno mislis i kako se vikaat ? Nekako mnogu ubedliv ti e komentarov =D
Автоматски споено мислење:

Marlboro touch xl плаво е топ цигара,2 дена ги убив
Mi bea interesni nekolku dena i potoa mi zgadija bi ti preporacal davidoff gold ako ti se dopagjaat podolgi cigari ali malku poskapi se.
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
650
Поени од реакции
620
Пушев скоро цело средно активно, послем престанав и пак почнав али слабо можда по една кутија неделно.

Имам пробано многу ама Davidoff Gold се врв. Нема поубава цигара во моментов во МК бар за мене.

Онака цигара, тутун арома да се осети али не прејаки.

Лаки Страјк зедов црвено, српско, буквално ги фрлив во контејњер послем две цигари испупшени, катастрофа во секоја смисла на зборот.
 

A62

Член од
15 септември 2016
Мислења
19
Поени од реакции
1
Нареден месец правам 1 год како не сим запалил, али уште се декларирам како пасивен пушач инаку лаки жолто мало

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
2.299
Поени од реакции
2.151
Mozes da prikacis slika na koi tocno mislis i kako se vikaat ? Nekako mnogu ubedliv ti e komentarov =D
Автоматски споено мислење:


Mi bea interesni nekolku dena i potoa mi zgadija bi ti preporacal davidoff gold ako ti se dopagjaat podolgi cigari ali malku poskapi se.
Aко мисли @Solaire of Astora на овие:

тогаш се сложувам сосема :)
Со години ги конзумирам и ниедна друга цигара не ми е споредлива од овие што се популарни низ градов... малце се јаки ама тутунот е многу фин.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.080
Mozes da prikacis slika na koi tocno mislis i kako se vikaat ? Nekako mnogu ubedliv ti e komentarov =D
Автоматски споено мислење:


Mi bea interesni nekolku dena i potoa mi zgadija bi ti preporacal davidoff gold ako ti se dopagjaat podolgi cigari ali malku poskapi se.
Aко мисли @Solaire of Astora на овие:

тогаш се сложувам сосема :)
Со години ги конзумирам и ниедна друга цигара не ми е споредлива од овие што се популарни низ градов... малце се јаки ама тутунот е многу фин.
Да, на тие мислам.
 
На врв Bottom