Кошарка, Пекинг 2008

aLeKsAnDaR-aKi

The Duke
Член од
29 октомври 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
дефинитивно настан кој ќе го сврти вниманието на цела светска јавност а посебно на сите фанови на кошарката ..ваши ставови,мислења,очекувања,интересни новости...
натпреварите ќе се одржуваат во Wukesong Indoor Stadium во Пекинг со капацитет од 18.000 седишта

- Група А -
Аргентина Австралија Иран Хрватска Русија Литванија
- Група Б -
Шпанија Кина Грција Германија САД Ангола

првите натпревари се играат на 10 август (за точниот распоред.. тука )

 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
САД ЌЕ ОСВОИ УБЕДЛИВО СЕ НАЈЈАКИ МИСЛАМ!!! КОЛКУ ПРОАГААТ ПОНАТАКА ОД ГРУПА?
 
А

Ајсшутер

Гостин
Беа и пред тоа јаки па го лапнаа од Шпанците
 

aLeKsAnDaR-aKi

The Duke
Член од
29 октомври 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
од секоја група натаму одат првите четири репрезентации и се игра четврт-финале...
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Шпанија, Грција и Сад се кандидати за медал, евентуално Аргентина и Русија ако направат нешто... другите тапа се.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Јас верувам повторно на Шпанците имаа доста квалитетен состав
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
231
Сад и Шпанија.:tv:
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
USA Dream team retro? Hell yeah!
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Литванија не ги потценувајте...Ке видте каков бум ке направат...А и кинезите не се слаби!...Америка дефинитивно нема да освои!
 

aLeKsAnDaR-aKi

The Duke
Член од
29 октомври 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Литванија не ги потценувајте...Ке видте каков бум ке направат...А и кинезите не се слаби!...Америка дефинитивно нема да освои!
точно дека Литванија не треба да се забораaват,имат доста квалитетен состав со многу искуство..мој фаворит се САД затоа што го имаат најдобриот состав после легендарниот од Barcelona 92'..грците се враќаат со сличен состав како на светското првенство во Јапонија,со Софоклис Скорцијанидис и Антонис Фоцис-нешто што реално им недостасуваше на европското во Шпанија.Шпанците и Русите се фаворити како и секогаш..тие можат да ги изненадат дури и САД..кај хрватите најзвучно име е Роко Укиќ кој е новото засилување на Торонто Рапторс
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
мислам оти САД нема да е оти тим од многу ѕвезди тешко преде јас мислам оти Кина ке изненадат... а Шпанија и Русија се фаворити според мене позззззз
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Би сакал да бидат или Литванија или Шпанија,да не ги заборавиме и Русија,но мислам дека екипата што ја има САД ќе биде несовладлива..но секогаш оставам простор за изненадување...
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ја сум за шпанците да освојат ама сепак пак мислам американциве ќе ги газат на сите по ред,сепак мора да се глеа САД-Шпанија.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Американциве од премногу звезди пак ке заебат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom