Косово - изрешетано од проектилите на НАТО-агресорите на чело со САД

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
NATO ne e agresor, nego e mirovnjak.

Na srbishtata, neka im kisni, ushte ednash ke kazam, tolku zlo mu nanele na Albancite i Makedoncite, dva mnogu slicni narodi, da se skarat tolku mnogu, i na kraj da se gledaat kako neprijateli, a srbino da im bide prijatel na eden od niv, odnosno Makedonija... Sekako so bivsha(cifsha) Jugoslavija...

A mnogu interesni mi se i patriotite, so SSSS, ova ona... Vamte tamte...
Haaa be patrioti patrioti...(narodno kazano) So gjupci vostanie ne se kreva...
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
Следечо е...
ќе се родат деца со 3 очи и 5 раце

Косово ќе биде земја на мутанти, и многу научници ќе се интересираат да го проучуваат овој феномен:pusk:
da a makedonija se granici so Republika Kosovo plus eve efekti i zaboleni ovde od bombite na nato :)
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Hrvatska = Srbija ?
BiH= Srbija ?
Makedonja = Srbija?
C.Gora = Srbija?
Kosovo = Srbja?
Ова ти го кажа не јас... :smir: :helou:


Јас можам само да кажам нешто :eek:ftopic: , а тоа е...: СРБИЈА - Бугарија 6 : 1 ЈЕЕЕЕЕ!!! То Србијо... ОЛЕЕЕ...!!! :eek:lee::eek:lee: :eek:jea: :cug:
А за Македонија стварно ми е жал... јеби га...:cry:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
NATO ne e agresor, nego e mirovnjak.

Na srbishtata, neka im kisni, ushte ednash ke kazam, tolku zlo mu nanele na Albancite i Makedoncite, dva mnogu slicni narodi, da se skarat tolku mnogu, i na kraj da se gledaat kako neprijateli, a srbino da im bide prijatel na eden od niv, odnosno Makedonija... Sekako so bivsha(cifsha) Jugoslavija...

A mnogu interesni mi se i patriotite, so SSSS, ova ona... Vamte tamte...
Haaa be patrioti patrioti...(narodno kazano) So gjupci vostanie ne se kreva...

Ако мирот се носи со војна тогаш апсолутно да...Ако мирот се носи со убиства,бомби,тогаш уште едно да....
 

kikomcjuve

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
12.258
Поени од реакции
2.497
Ова ти го кажа не јас... :smir: :helou:


Јас можам само да кажам нешто :eek:ftopic: , а тоа е...: СРБИЈА - Бугарија 6 : 1 ЈЕЕЕЕЕ!!! То Србијо... ОЛЕЕЕ...!!! :eek:lee::eek:lee: :eek:jea: :cug:
А за Македонија стварно ми е жал... јеби га...:cry:
Типичен србоман, прво си мисли на `мајка` Србија, после на Македонија..Господ нека ни е напомош....
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Типичен србоман, прво си мисли на `мајка` Србија, после на Македонија..Господ нека ни е напомош....
А ти што типичњак си...??? Прво мислиш на некој играч од Јувентус, па после на Македонските играчи... Што не мислиш на Шумуликовски малку...??? :pos2:
 

kikomcjuve

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
12.258
Поени од реакции
2.497
А ти што типичњак си...??? Прво мислиш на некој играч од Јувентус, па после на Македонските играчи... Што не мислиш на Шумуликовски малку...??? :pos2:
Голем шегобиец си а? Алал да ти е...:zver:

Македонија е моја земја, и мене Репрезентацијата на Македонија ми е БРОЈ еден во РЕПРЕЗЕНТАТИВНИОТ ФУДБАЛ...

За разлика од тоа што ти се декларираш како Македонец, прво се радуваш за сврбската репрезентација, смајлиња и триста шикичи, а на крајот колку радиреда пиша за Македонската репрезентација, како впрочем да ти е битно тоа... Оди слави си ја победата над претендентите од истоков, иста катара сте...
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Голем шегобиец си а? Алал да ти е...:zver:

Македонија е моја земја, и мене Репрезентацијата на Македонија ми е БРОЈ еден во РЕПРЕЗЕНТАТИВНИОТ ФУДБАЛ...

За разлика од тоа што ти се декларираш како Македонец, прво се радуваш за сврбската репрезентација, смајлиња и триста шикичи, а на крајот колку радиреда пиша за Македонската репрезентација, како впрочем да ти е битно тоа... Оди слави си ја победата над претендентите од истоков, иста катара сте...

А зошто тебе ти смета еден Македонец да навива и да се радува на победите на Србија...??? Јас знам десетина кои навиваат за Англија, Холандија и некои други земји и тоа повеќе него ли за Македонија... Но јас не се мерам со нив... јас не навивам за туѓи репрезентации... Јас навивам за Македонската и за СРПСКАТА подеднакво... Што да правам кога Српската е подобра и ми носи радост со своите победи...??? :helou:
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35

kikomcjuve

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
12.258
Поени од реакции
2.497
И што сакаше да каже писателот...??? Јас имам кажано одамна дека многу ми се допаѓа Српското знаме (го обожавам)... И што сега...??? Тоа е некоја штета или...???
Епа тоа обожавање е подобро познато како Србоманство(филство)..Поштетно здравје...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom