Копање и трговија - БИТКОИН

Член од
6 март 2012
Мислења
46
Поени од реакции
11
споделете искуства и совети дали вреди да се инвестира во ова!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
5.045
Имаш друга тема.

Колку планираш да инвестираш ?

Како што спомнав у другата тема - ако не планираш да инвестираш илјадници долари, уопште не ни почињај -

позз
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.244
Поени од реакции
7.442
Oти нелегaлнo?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
http://it.mk/zatvorska-kazna-ako-koristite-bitkoini-vo-makedonija/

Што значи ако земеш да инвестираш, за да можеш да користиш и ти - инвестираш во затворска казна. Остај што, како што ти рекоа, не се исплати да се пуштиш во процесот ако немаш прва класа опрема за копање биткоини (а за која треба да вложиш илјадници долари). А се биткоини кои лично не можеш да ги употребуваш.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.081
касно е за сега да се приклучиш на орото. копање со графички сега е бескорисно, ти треба специјална опрема која чини илјадници долари. сега во игра се останати само најсериозните играчи.
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
293
Поени од реакции
64
http://it.mk/zatvorska-kazna-ako-koristite-bitkoini-vo-makedonija/

Што значи ако земеш да инвестираш, за да можеш да користиш и ти - инвестираш во затворска казна. Остај што, како што ти рекоа, не се исплати да се пуштиш во процесот ако немаш прва класа опрема за копање биткоини (а за која треба да вложиш илјадници долари). А се биткоини кои лично не можеш да ги употребуваш.
Нигде не прoчитaв декa не смееш дa кoпaш
Инaку пoтенцијaлен прoфит мoжи дa се oствaри сaмo сo Antminer S7

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.244
Поени од реакции
7.442
Нигде не прoчитaв декa не смееш дa кoпaш
Инaку пoтенцијaлен прoфит мoжи дa се oствaри сaмo сo Antminer S7

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Потенцијален е смешен опис за резултатот. Нејсе. Ти планираш да копаш и да не ги користиш?
 
Член од
17 мај 2014
Мислења
30
Поени од реакции
6
Биткоинот е валута која никоја држава не ја регулира. Може да скокне и до 3000$ но никој нема да се загрижи за тоа затоа што е виртуелна.

Доколку копаш и скокне валутата ќе бидеш во ќар, во спротивно само ќе плаќаш енормна сметка за струја.

Се разбира доклолку користиш мајнери за биткоини.
 
Член од
24 март 2012
Мислења
579
Поени од реакции
527
http://it.mk/zatvorska-kazna-ako-koristite-bitkoini-vo-makedonija/

Што значи ако земеш да инвестираш, за да можеш да користиш и ти - инвестираш во затворска казна. Остај што, како што ти рекоа, не се исплати да се пуштиш во процесот ако немаш прва класа опрема за копање биткоини (а за која треба да вложиш илјадници долари). А се биткоини кои лично не можеш да ги употребуваш.
Wtf? Прв пат вакво нешто слушам/читам. Знам многу луѓе кои користат Биткоин во Македонија, така да НЕ верувам дека ова е вистина.

Иначе по мое се исплаќа да тргуваш со БитКоин, само ти треба добра инвестиција. Сепак ти е ризик, виртуелна валута е. Можеш да купуваш кога ќе падни, можеш да го продаваш кога ќе скокне (секој ден има варијации)
 
Последно уредено:
Член од
17 мај 2014
Мислења
30
Поени од реакции
6
Wtf? Прв пат вакво нешто слушам/читам. Знам многу луѓе кои користат Биткоин во Македонија, така да НЕ верувам дека ова е вистина.

Иначе по мое се исплаќа да тргуваш со БитКоин, само ти треба добра инвестиција. Сепак ти е ризик, виртуелна валута е. Можеш да купуваш кога ќе падни, можеш да го продаваш кога ќе скокне (секој ден има варијации)
Нормално дека можеш, остај муабети од рекла-казала. ;)
 
Член од
6 март 2012
Мислења
46
Поени од реакции
11
Во Македонија ко прво уше нема некој што го регулира ова така да дали е легално или не исто ти се фаќа. Затвор секако не идеш :)

Имаш друга тема.

Колку планираш да инвестираш ?

Како што спомнав у другата тема - ако не планираш да инвестираш илјадници долари, уопште не ни почињај -

позз
Планирам за почеток околу 10 000 евр. да инвест.[DOUBLEPOST=1456886053][/DOUBLEPOST]Воедно можете да закупите (1 или 10 зависи од понуда) за почеток Antminer S7 па да видите како ќе ви иде.

Цената се движи од 3$ до 6-7$ за околу 5 до 8 часа дневно од еден Antminer S7 (со постари модели помала цена)
 
Последно уредено:
Член од
13 март 2014
Мислења
671
Поени од реакции
138
Дечки здраво. Имам неколку биткоини на сметка, па дали знаете некоја страна преку која можам да ги продадам? И да, знам дека е нелегално.
 
Член од
6 март 2012
Мислења
46
Поени од реакции
11
Ич да не се секираш дали е легално или нелегално, сеуште нема донесено закон со кој се забранува трговија или било каква употреба на биткоин во Македонија ..

За профажба не можам да ти кажам, прогуглај но биди претпазлив поздрав
 
Член од
23 октомври 2015
Мислења
2
Поени од реакции
1
Секако дека вреди да се инвестира! Инаку ископување на биткоин не верувам дека е нелегално, тргувањето е.
 
На врв Bottom