Конфликтот во Сирија

Член од
4 октомври 2018
Мислења
776
Поени од реакции
1.571
Денеска според новиот договор за прекин на огнот требаше да започне заедничката Турско - Руска патрола долж автопатот М4, ама веројатно погодувате што се случи ? Турција уште еднаш покажа дека нема желба или сила да се справи со терористичкиве фракции таму, одржуваа протести се закануваа дека ќе прават заседи со оружје итн. Русија им дала рок уште неколку дена да го исчистат автопатот, ако не пак ќе почне воена акција што според мене е подобра варијанта
 
На врв Bottom