Коментаторски Грешки ! Тоест колку не ги знаат имињата коментаториве ! Кој ги Стаил !

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Кој кретен,голманот на Холандија Штекеленбург го вика Штеклебург:tapp:
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Најмногу ме иритираше за Езил и за Мооре :tapp:. Глупаци невидени.
 
P

PewDiePie

Гостин
Ди Натале прв негов удар,а благе везе нема пред 15 мин шутна човекот директно во голманот. :tv:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
За О со две точки, финтата што ми ја кажа професорката по германски додека студирав вели се поставѕува устата како да изговараш У но изговараш О затоа наличува на У, тоа е оној “акцент“ што тешко се изговара што го имаат германците, а исто така има и како дијалекти во некој делови се отвора устата за Е за пак се изговара О. ПО некоја логика е О но има звучност т.е. акцент на У или Е. Е сега коментаторите малку сакаат да се прават германци па се губат во преводот
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Капак беше Лихтштајнер кога го викаше Лихтенштајнер :pos2:
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
За О со две точки, финтата што ми ја кажа професорката по германски додека студирав вели се поставѕува устата како да изговараш У но изговараш О затоа наличува на У, тоа е оној “акцент“ што тешко се изговара што го имаат германците, а исто така има и како дијалекти во некој делови се отвора устата за Е за пак се изговара О. ПО некоја логика е О но има звучност т.е. акцент на У или Е. Е сега коментаторите малку сакаат да се прават германци па се губат во преводот
Тоа го објаснив прееска !
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.416
Поени од реакции
42.673
Брага шампион на Португалија??? :raz:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
^ Сватете една работа, дека Јанко намерно треси глупости на радио. Таква му е намерата. Не знам дали следевте квалификации на НашаТВ од Јужна Америка. Исто вака ги коментираше натпреварите. Безвезе според мене. Но, мора и такви работи да постојат. Мора на паметноста да и парира глупоста, како ќе опстојува иначе општеството.
Па факт е дека Јанко е далеку од коментатор. На квалификациите кога играше Аргентина со било која репрезентација не ги знаеше играчите за Аргетнина шо играат, па шо останува за другите понепознати репрезентации. Човекот е ставен коментатор да тресе зелени, да зборува се што ќе му дојде у глава иако нема блага веза со утакмицата тоа. Ама добро на некои досадни утакмици и тоа знае да биде корисно:)
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
82
а синока кога тресна коментаторот за 1 саат и 72 минути :pos2::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom