Колоидна сребрена вода

Член од
10 ноември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
2
Здраво на сите.Се зачленив на форумот само заради оваа тема,па затоа сакам да го споделам моето искуство со вас.
Пред некои 3 месеци набавив СВ за прв пат од Србија.Додека ја користев почнав да читам повеќе за неа и случајно дојдов до информација,а подоцна и идеја,да си го купам апаратчето и сама да си ја правам.
Досега имам испиено 2 литра. Целата фамилија ја пие.
Еве ги бенефитите од мое лично искуство и искуство на моите блиски:
- Забен камен
-Болно и црвено грло(настинка) за кое пред само една година докторката би ми дала инекции (ова од искуство)
-Поцврста и посјајна коса
-ја користам како дезодоранс под пазувите
- И НЕШТОТО ЗА КОЕ НАЈВЕЌЕ СЕ РАДУВАМ-ДОЛГОГОДИШЕН ПРОБЛЕМ СО НОСОТ,секојдневни болки во пределот меѓу носот и окото и лева страна на носот. Никој не ми даде дијагноза,правев томографија,рентген....ниту се синуси,ниту ринитис,ниту алергија....ама 5 патти аплицирање во носот ја завршија работата.
Еден совет за сите што ја користат Сребрената вода-Луѓе мои,можете да испиете и хектолитри сребрена вода,ако немата верба во тоа што го правите џабе тогаш ја користите. Секоја вода е жива и памти,па така и ова.Ако уште пред ја испиете си мислите џабе ја пијам,ништо нема да ми помогне,тогаш и да знаете дека нема да ви помогне. Значи,само добра мисла и позитивна енергија.
Тие што не веруваат со СВ,со среќа нека им е со лекови и антибиотици,а тие што не ја признаваат(СЗО,Фармацевтски индустрии,итн) тоа го прават од чисто финансиски интереси.
 

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.815
Поени од реакции
3.855
Здраво на сите.Се зачленив на форумот само заради оваа тема,па затоа сакам да го споделам моето искуство со вас.
Пред некои 3 месеци набавив СВ за прв пат од Србија.Додека ја користев почнав да читам повеќе за неа и случајно дојдов до информација,а подоцна и идеја,да си го купам апаратчето и сама да си ја правам.
Досега имам испиено 2 литра. Целата фамилија ја пие.
Еве ги бенефитите од мое лично искуство и искуство на моите блиски:
- Забен камен
-Болно и црвено грло(настинка) за кое пред само една година докторката би ми дала инекции (ова од искуство)
-Поцврста и посјајна коса
-ја користам како дезодоранс под пазувите
- И НЕШТОТО ЗА КОЕ НАЈВЕЌЕ СЕ РАДУВАМ-ДОЛГОГОДИШЕН ПРОБЛЕМ СО НОСОТ,секојдневни болки во пределот меѓу носот и окото и лева страна на носот. Никој не ми даде дијагноза,правев томографија,рентген....ниту се синуси,ниту ринитис,ниту алергија....ама 5 патти аплицирање во носот ја завршија работата.
Еден совет за сите што ја користат Сребрената вода-Луѓе мои,можете да испиете и хектолитри сребрена вода,ако немата верба во тоа што го правите џабе тогаш ја користите. Секоја вода е жива и памти,па така и ова.Ако уште пред ја испиете си мислите џабе ја пијам,ништо нема да ми помогне,тогаш и да знаете дека нема да ви помогне. Значи,само добра мисла и позитивна енергија.
Тие што не веруваат со СВ,со среќа нека им е со лекови и антибиотици,а тие што не ја признаваат(СЗО,Фармацевтски индустрии,итн) тоа го прават од чисто финансиски интереси.
Типичен пример на плацебо ефект.
Незнам дали си слушнала,ама имаат научници правено испитувања на пациенти после операција,и им кажувале дека им ставаат инекција против болки ама всушност,во инекциите имало ЧИСТА вода,но сепак над 50% од пациентите не чуствувале болка.
така е и со водичкава,верувај дека ќе помогне,и стварно ќе помогне,но све е тоа само плацебо ефект.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Плацебо не плацебо не се заебавајте со хемијата.
За оние кое малку истражувале: -Што мислите како се лечеле војниците на Александар Македонски?
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.619
Поени од реакции
3.263
Пишав веќе еден пост, ама некако го снема, можеби сум бил малку повеќе саркастичен. Сега ја препрочитав темата, и да си кажам дека си користам сребрена вода за надворешна употреба и сум задоволен.
 
B

Bafra

Гостин
Пишав веќе еден пост, ама некако го снема, можеби сум бил малку повеќе саркастичен. Сега ја препрочитав темата, и да си кажам дека си користам сребрена вода за надворешна употреба и сум задоволен.
А од каде ја купуваш или ако сам ја правиш од каде го набави уредот и сребрените траки ???
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.619
Поени од реакции
3.263
А од каде ја купуваш или ако сам ја правиш од каде го набави уредот и сребрените траки ???
Уредот е едно апаратче што се потопува во вода, ми го донесоа од Бугарија, 35 евра беше.
 
B

Bafra

Гостин
Кога се збори за сребрена вода , единствена негативност што била кажуваат дека може кожата да ти стане како на штрумф, и ставаат слика од човек со сина кожа.
Можно е да имал генетска болест наречена метхемоглобинемија а не дека од сребрена вода кожата му посинела :confused:

http://365.com.mk/182113/mozhno-li-e-lugeto-da-imaat-sina-kozha
"Во популарниот филм “Аватар” од 2009 година членовите на заедницата се одликуваат со заслепувачки сина кожа. Можно ли е тоа да се случи и во реалноста?

Се испоставува дека да и досега има барем еден таков регистриран случај на семејство од Апалачките каде оваа позиција се пренесува од генерација на генерација. Виновник за неверојатниот телесен феномен е ретка генетска болест наречена метхемоглобинемија"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom