Колку парчиња облека стојат необлечени во вашиот плакар?

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Колку парчиња облека не сте ги облекле ниеднаш?
Или сте ги облекле еднаш и никогаш потоа?
Постојат такви, или се што купувате гледате да ви е по ќефот па да бидете сигурни дека ќе го облечете?
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
еден куп раперски фармерки...дресови абе не дресови ама во тој стил демек раперски некој имиња таму широки....и то.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Јас за парче облека само 1,едни фармерки некако не ги купив со мерак(не знам зш)еднаш ги облеков и ајт сеа у плакар седат!А исто и за патики ми се има десено,ги купив али еднаш ги облеков и сеа не ги носам,др си купив!:toe:
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Оффф мори мајко чек да зеам да го бројам !!! Незнам зошто ама скоро пола плакар алиштата ми фаќаат прашина само ... За ќутек сум !!!:bilokojzbor:

Сум била на свадба сум купила нешто не сум го чепнала и така све ми се редат, ама најтрагично е што за џабе парите идат ... :toe:
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
sigurno gi ima mnogu .....si berat prasina oni, nesto sto sum kupil mi se dopagala samo togas momentalno i posle toa koga ke kupam nesto ponovo, toa staroto go bataluvam, vo plakar si stoi, se dodeka majkam i ne go dade na nekoj cigani ili ne gi sokine .....
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Повеќе од пола ама па затоа 4 пати годината носам вреќа со алишта на црвен крст , и не мие мака ич што јас не ги носам
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Па немам многу али се наоѓа,околу десетина парчиња што се еднаш облечени!И што е најинтересно секогаш тие ги давам во Црвен крст или на циганчињата,а од оние старите што сум ги убила од носење,ми дремат во плакар ама жал ми е да ги дадам!:toe:
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
Сигурно 2/3 од вкупната облека во плакарот ми е неизносена или пак облечена еднаш.Ги купувам со мерак,еднаш ќе ги облечам и толку.Остануваат во плакар.:toe:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
многу, може да се каже цел плакар имам облека која ја немам облечено повеке од два пати. Стилот ми е таков што некам многу да бидам шарен а најчесто таа облека што ми седи необлечена е таква и најчесто е подарена од некого...
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Имам полно кои сум ги облекла дури ми биле нови, па после не ми се свиѓале, а најчесто не ми се свиѓаат бидејки, или не ми се свиѓа матерјалот, или не се удобни, или не ми стојат онака како што сакам јас! Али тоа полека, полека се обидувам да го решам, со купување на алишта кои однапред планирам кај ќе ги носам, и дали воопшто можат да се износат!
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
па најверојатно 30-40 парчиња дома,а плус еден плакар кај мама....
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
не знам..има неколку парчиља облека кои што сум ги облекла еднаш..ама и ајас сум малку чуден тип..ми се случувало да облечам едно парче облека и да го ставам во плакар 1-2-3 месеци,а можеби и повеќе и после извесен период да почнам да го носам итоа константно..мајка ми постојано ми с ечуди ,ама тоа е
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
koga kupuvam sum mnogu prebirliv i ne mi se slucuva da kupam nesto da mi sedi vo plakar...
se ima deseno maicka nekoja sto mnogu ja sakam.. da ja kupam ednas da ja oblecam i posle da mi sedi vo plakar od pricina sto sam sum probal da ja ispeglam :) :) :)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Имам неколку работи во плакар кои ми фатиле око, сум ги купила, но ниеднаш не сум ги облекла.

Повеќето такви не ми се вклопуваат во стилот, но како парчиња се прекрасни и си ги облекувам понекогаш по дома, колку да видам дали ми стојат убаво.:pos:

Се останато носам, дури и на мајка ми и „крадам” гардероба.:)
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Има повеќе парчиња облека кои стојат во мојот плакар необлечени.Сум ги купила затоа што ми го привлекле вниманието во тој момент,или пак ми требале за одредена пригода.А во последно време пак,купувам прилагодлива облека која можам да ја носам и за денско и за вечерно излегување,за да не ми се случува баш тоа,да не ја облечам никогаш или еднаш.
...........:pipi:...........:eek:jea:...........:pipi:..........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom