Колку лесно се заљубувате?

Член од
2 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
44
zavisi vo kogo a ako se zaljubam bidejki tesko se zaljubuvam uste potesko mi e da go zaboravam.ne mi e vazno dali e zenet ili ne opsto kazuvam deka e tesko. ako stanuva zbor za zenet covek i toj mi vozvrati so nekoj signal vo sekoj slucaj gotov e go lovam nemesajki ja familijata makar bilo i momentalna strast.moram da go imam pa i na pet minuti da vidam za sto i kogo se raboti. ako i ponataka sakame dvaicata da prodolzime da se gledame kriejki se od drugite togas ke razmislam dobro- moze da se prodolzi ili da se prestane onamu kade sto smi pocnale so avnturata.:P
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Лесно се заљубувам,ама доколку не ја знам личноста претходно едно 2 недели мубает за д авидам што како и после се знае ;)
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Премногу лесно. Не, не сум напален. Под заљубување не значи да ти се засвиѓа некој и да бидете заедно. Се заљубувам во луѓето и нивните маани. Се заљубувам во нивните ставови и идеји. Се заљубувам во нивната разноликост, различност, единственост. Се заљубувам во дрвјата и клупите под тие дрвја на кои седиме и се дружиме. Се на се, лесно! Стварно лесно се заљубувам...
 

P.Eskobar

Лева рака на Десницата!
Член од
2 септември 2011
Мислења
95
Поени од реакции
37
Лесно и брзо, затоа разочарувањето е уште потешко одпосле!
 
Член од
2 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
44
komentar na eskobar ; tuka e vo pravo zatoa sto dvajcata sme zaljubeni eden vo drug no nemozeme nisto i dvaicata sme zafateni odnosno mazena i zenet. ke recete toa e grev znam no toa sto go cuvstvuvam srema neg e tolku silno duri posilno i od samata sebe na koja i kazuvam deka toj e zabraneto ovosje od koe mozes da se razocaras.mislam ovosje od koe mozebi ke se otrues vo smisla sakas no ti e strav da ne rasturis semejstva.:place:
 

P.Eskobar

Лева рака на Десницата!
Член од
2 септември 2011
Мислења
95
Поени од реакции
37
komentar na eskobar ; tuka e vo pravo zatoa sto dvajcata sme zaljubeni eden vo drug no nemozeme nisto i dvaicata sme zafateni odnosno mazena i zenet. ke recete toa e grev znam no toa sto go cuvstvuvam srema neg e tolku silno duri posilno i od samata sebe na koja i kazuvam deka toj e zabraneto ovosje od koe mozes da se razocaras.mislam ovosje od koe mozebi ke se otrues vo smisla sakas no ti e strav da ne rasturis semejstva.:place:
Ako si srekna i ako e sreken zaboravi go.... ako i dvajcata ste nesrekni vo brak ne e strasno da si go sledis srceto!!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Лесно.. ко ќе се напалам автоматски се заљубувам.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
44
komentar za eskobar; rabotata e vo toa sto nemi kazuva sto oseka za mene ne mi otkriva, a sum go prasala no odgovara so jas si znam megutoa po ponasanje i toj me saka i toa ludo.;)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Скоро секој викенд .... зависи кај се излегува :)
 
Член од
2 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
44
se sto pisuva 90%procenti nee tocno sekoj moze da pisuva se sto si saka.
:place:
 

P.Eskobar

Лева рака на Десницата!
Член од
2 септември 2011
Мислења
95
Поени од реакции
37
komentar za eskobar; rabotata e vo toa sto nemi kazuva sto oseka za mene ne mi otkriva, a sum go prasala no odgovara so jas si znam megutoa po ponasanje i toj me saka i toa ludo.;)
затоа што живееме во конзервативно мало општество, каде и да си нерсеќек сепак ќе трпиш заради срамот од развод или слично!! Многу побитно е мислењето на роднините и пријателите од сопствената среќа!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.881
Поени од реакции
14.319
Тешко т.е претешко се заљубувам дали еднашка се имам заљубено...
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
24
Поени од реакции
3
Многу тешко...иако со овој што сум сега беше љубов на прв поглед....
 
Член од
26 јануари 2012
Мислења
172
Поени од реакции
430
Многу лесно, и токму поради тоа не можам да го задржам интересот за одредена личност подолго време.
Aма заљубеност и љубов не ги ставам во ист кош, така што си ја оправдувам честата заљубеност. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom