Колку игрите се добри по нашето здравје?

Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
Се зависи до карактерот на личноста...

Јас играм WoW веке 2 години но сепак уште не сум заборавил да излегувам навечер, да одам на кафе со другари и другарки, скоро секој петок и сабота се правам "ЛЕТВА". Но пак си ја играм играта (во последно време само за Raid или малце Arena). Вака ако терам нема за што да се секирам.

Точно дека едно време бев забегал малце кога знаев и да не излегувам петок и сабота, играв по 10+ саати дневно, но сепак на време сум се освестил изгледа.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.992
Поени од реакции
6.254
sedam u internet kafe, slusam odednas neartikulirani zvuci mislis sezona za parenje na pavijani. sto da vidam 10 tasaci igraat dota. se pcujat,se vregat mislis finale na svetsko igraat. vlagam na istoto mesto pred nekoj den istite tasaci sobrani pred eden kompjuter se voshituvaat na nekoe oruzje na WOW ..... mislis beyonce striptiz igra pred niv. tazno,bedno,pateticno.... a koga sme kaj igri najdobra igra u istorija gothic1,2,3
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Значи научно е докажано дека игрите не го расипуваат видот,но сигурно од 10 саати играње на компјутер нема да ви се подобри :)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
па сум читал дека играње игри со многу добра графика т.е. резолуција го изострува видот т.е. подобрува ... но тоа не е причина + да се игра повеќе :) ... сепак единствено што презирам е играње на глупата игра WOW
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Можда ќе добијам црвено за ова, ама ме заболе ташаков.
Имено, WoW. Тоа ќе да е една од најдебилно-заразни игри направени во денешницава. Како што спомна cekic пред мене, некои особи толку многу влегуваат во играва така што едноставно се отргнуваат од реалноста и муабет на прв план им е новото оружје на WoW.
Фала.
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Ke се надоврзам со болиглава. .. игрите можда не штетаат многу на здравје, психа итн... но wow. .. ем е дебилна ем се уфилмуваат па играат по 12 часа дневно... само тоа им е муабетот, кој кој левел и што убил губат ориентација за време. ... па браka колку и да ја бранете штетна е. .. :wink:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ама тоа веќе влегува во психата,не би било конкретно штетно по здравјето нели?
Само што ќе добијат еден бел неубав тен од седење по дома :)
 

Jebo F@kic

†The Eba4ot†™
Член од
1 јануари 2008
Мислења
133
Поени од реакции
0
Значи научно е докажано дека игрите не го расипуваат видот,но сигурно од 10 саати играње на компјутер нема да ви се подобри :)
Mozebi nema da se podobri vidot, no ke se podobri budalata vo tebe!!!!!!
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Ама тоа веќе влегува во психата,не би било конкретно штетно по здравјето нели?
Само што ќе добијат еден бел неубав тен од седење по дома :)
Па и психата е дел од здравјето, менталното здравје нели?
Ем бел тен, ем ќе заборавиш како изгледа женска особа.
Има исклучоци секогаш, не се палите многу:)

Mozebi nema da se podobri vidot, no ke se podobri budalata vo tebe!!!!!!
Си е*ала будалата во себе.
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
ПОдобро партија футбал на сонце надвор него 24/7 играње WOW дома имам другар што дури и кога ке излезат зборат до кој левел се што оружје земале аман...
 

fire.strtr

The Prodigy
Член од
28 февруари 2008
Мислења
149
Поени од реакции
0
Секако дека нема да го ни го подобрат здравјето, но го прават слободното време поинтересно :)
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
ебати интересното... 12 часа wow. .. интересно...? I dont think so.

Забораваат излегување надвор, забораваат како изгледа женско, губат пријатели и сл. .. ма не ме заебавај, wow споредувам со сида.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
ебати интересното... 12 часа wow. .. интересно...? I dont think so.

Забораваат излегување надвор, забораваат како изгледа женско, губат пријатели и сл. .. ма не ме заебавај, wow споредувам со сида.
But that is just you. (No offense)

Секој може да си го каже своето мислење.
 

fire.strtr

The Prodigy
Член од
28 февруари 2008
Мислења
149
Поени од реакции
0
ебати интересното... 12 часа wow. .. интересно...? I dont think so.

Забораваат излегување надвор, забораваат како изгледа женско, губат пријатели и сл. .. ма не ме заебавај, wow споредувам со сида.
Па не е WoW единствената игра на светот... има многу игри кои не се толку заразни а сепак се интересни и возбудливи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom