Колку верувате во Господ и неговиот син Исус ?

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Macedonian-Sun

Гостин
Секој ќе даде различно мислење. Сакам да знам со што вие за вас лично можете да кажете со ова јас докажувам сам на себе дека сум добар христијанин.

Јас на пример ја носам бројаницата од Климент Охридски и секоја Недела ја посетувам православната црква овде.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Секој ќе даде различно мислење. Сакам да знам со што вие за вас лично можете да кажете со ова јас докажувам сам на себе дека сум добар христијанин.

Јас на пример ја носам бројаницата од Климент Охридски и секоја Недела ја посетувам православната црква овде.
Не си добар христијанин. Тврдам.
 
M

Macedonian-Sun

Гостин
Не си добар христијанин. Тврдам.
Благодарам на мислењето. И да сакам немам повеќе време за повеќе. Господ рекол 6 дена работи 7 миот посвети го твојот Господ Бог. И немам намера да се правдам. ;)
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.997
Јас на пример ја носам бројаницата од Климент Охридски и секоја Недела ја посетувам православната црква овде.
Можеш да ја посетуваш и секој ден, нема да имаш корист.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Јас не верувам во Бог за да имам корист туку за да чувстувам подобро.
Значи Господ ти служи за пласибо ефект за да ги средиш твоите "луди емоции".
Јас користам цигари за истото.
 
M

Macedonian-Sun

Гостин
Значи Господ ти служи за пласибо ефект за да ги средиш твоите "луди емоции".
Јас користам цигари за истото.

ЛУЃЕ НЕ ВЕ ПРАШАВ ШТО МИСЛИТЕ ДАЛИ СУМ ЈАС ДОБАР ХРИСТИЈАНИН ТУКУ ШТО ВИЕ ПРАВИТЕ !!!!
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Јас не верувам во Бог за да имам корист туку за да чувстувам подобро.
Kaко што кажав. Не си добар христијанин. Не си никаков христијанин.
Како што кружи еден цитат на форумов.
“Одењето во црква не те прави христијанин исто како што одењето во гаража не те прави кола.“
 
M

Macedonian-Sun

Гостин
Kaко што кажав. Не си добар христијанин. Не си никаков христијанин.
Како што кружи еден цитат на форумов.
“Одењето во црква не те прави христијанин исто како што одењето во гаража не те прави кола.“

Како ШТО КАЖАВ ШТО ПРАВИТЕ ВИЕ ЗА ДА КАЖЕТЕ ЈАС СУМ ДОБАР ХРИСТИЈАНИН!!! А НЕ ШТО МИСЛИТЕ ЗА МОИТЕ ДЕЛА!
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Благодарам на мислењето. И да сакам немам повеќе време за повеќе. Господ рекол 6 дена работи 7 миот посвети го твојот Господ Бог. И немам намера да се правдам. ;)
Тој ден кој господ го даде за одмор е Сабота не Недела. Прочитај внимателно Библијата. Непочитување на Саботата е смртен грев.
 

V1kTo.Or

Талкач
Член од
16 август 2011
Мислења
504
Поени од реакции
304
Секој ќе даде различно мислење. Сакам да знам со што вие за вас лично можете да кажете со ова јас докажувам сам на себе дека сум добар христијанин.

Јас на пример ја носам бројаницата од Климент Охридски и секоја Недела ја посетувам православната црква овде.
Дај објасними околу бројаницава од Климент Охридски , како поради неа се чуствуваш подобро :)?
Иначе се' додека постои причина на причината и надпричината ќе верувам во Бог :D
 
M

Macedonian-Sun

Гостин
Тој ден кој господ го даде за одмор е Сабота не Недела. Прочитај внимателно Библијата. Непочитување на Саботата е смртен грев.

ТОа кажи му го на мојот шеф во ресторантот :)
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Kaко што кажав. Не си добар христијанин. Не си никаков христијанин.
Како што кружи еден цитат на форумов.
“Одењето во црква не те прави христијанин исто како што одењето во гаража не те прави кола.“
профи :)

он топик: верувам во религијата како идеја, не сум некој голем верник :)
 
M

Macedonian-Sun

Гостин
Дај објасними околу бројаницава од Климент Охридски , како поради неа се чуствуваш подобро :)?
Иначе се' додека постои причина на причината и надпричината ќе верувам во Бог :D
На бројаницата се 33 топчиња заврзани а на толку години бил распнат Исус,ете тоа е.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
ТОа кажи му го на мојот шеф во ресторантот :)
Тој ќе ти биде шеф најмногу 20-30 години.
Бог ќе ти биде шеф вечност.
--- надополнето: 1 февруари 2012 во 14:52 ---
На бројаницата се 33 топчиња заврзани а на толку години бил распнат Исус,ете тоа е.
Не се знае ни која година е роден исус ни која година е распнат ни колку години имал. Прочитај ја библијата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom