Кога да ја замените маскарата?

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Кога треба да ја фрлите?
Маскарата треба да се менува на секои 3 месеци.Поради размножувањето на штетните бактерии во тубичката,маскарата станува вистински причинител на разни инфекции на окото,почнувајќи од конјунктивитис до воспаление на очните капаци.Неможете да сторите ништо за да го продолжите нејзиниот век на траење,па затоа добро внимавајте за времето на користење на маскарата пред да "заработите " инфекција на окото!

Колку вие се придржувате на ова правило или траењето на вашата маскара е "вечно"!!
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Мојата маскара не трај ни 3 месеци. :toe:
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
И кај мене не трае многу, или понекогаш не трае воопшто. Често знам да ја оставам во фиока ако не ми се погоди. Имам купувано многу маскари и од разни производители,но некако и баш не сум многу задоволна од квалитетот. Претходно користев од Макс фактор три пати последователно, од кои два пати беше добра, третиот пат веќе се виде голема разлика во маскарата.Изгуби ли на квалитет или пак воопшто не беше оригинал?...не знам.Знам дека се дадов во потрага на нова веднаш.
Сегашната која е при крај, е од Gosh.Ќе треба да ја менувам веројатно брзо. Некој предлог можеби? Марка?
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Јас си користам една од Авон сега, со два краја (за згуснување и за издолжување) и сум многу задоволна. Ја препорачувам на сите оние кои бараат нешто ново а не знаат што да земат + не е ич скапа
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Јас си користам една од Авон сега, со два краја (за згуснување и за издолжување) и сум многу задоволна. Ја препорачувам на сите оние кои бараат нешто ново а не знаат што да земат + не е ич скапа
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Јас користам од Golden Rose, задоволна сум засега.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
sagaqua напиша:
Сегашната која е при крај, е од Gosh.Ќе треба да ја менувам веројатно брзо. Некој предлог можеби? Марка?
Ја би ти ја препорачала на ревлон или менхетн!
Авон :nenene: тоа ми е бугарска шкаровина!
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Еј баш Бугарите имат добра козметика...Поготово ДеБа. А од маскарите, и Miss Sporty се добри.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Хм...зависи,може на тебе ти е убава нивната козетика мене не,воопшто не сум задоволна..поготово не од Авон...а на Деба ги имам пробано некои креми за лице и неможам баш да се пофалам!
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Ај и онака забегавме со темата,беше за тоа колку време користиме маскара а не каква!:wink:
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Секој пат купувам различна маскара. Никогаш до сеа не ми се погодила, оосвен последнава што ја земав, на лореал маскарата е супер, трае по три дена и неможам со ништо да ја симнам а трепките ги прави многу поголеми.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Нате напиша:
Секој пат купувам различна маскара. Никогаш до сеа не ми се погодила, оосвен последнава што ја земав, на лореал маскарата е супер, трае по три дена и неможам со ништо да ја симнам а трепките ги прави многу поголеми.
Е,да заборавив да ја спомнам и маскарата на лореал,стварно е многу квалитетна!
 
N

NeMiRnA

Гостин
Abe pa AVON ne e bugarska marka od kade ova?Amerikanska e u sopstvenost na Donald Trump!Inaku koristam na NIVEA momentalno i super e,koristev od AVON isto mi se pogodi,a miss sporty se isto taka dobri!
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
NeMiRnA напиша:
Abe pa AVON ne e bugarska marka od kade ova?Amerikanska e u sopstvenost na Donald Trump!Inaku koristam na NIVEA momentalno i super e,koristev od AVON isto mi se pogodi,a miss sporty se isto taka dobri!
А сигурна си дека оваа што ја порачувате е ориналот?:nenene:
Американската што е не се ни споредува со оваа кај нас што ја шиткаат!

Мислам дека сите забегавме со темата...Значи колку време ви трае маскарата???
 
N

NeMiRnA

Гостин
aaaaa hehehehehhee mi trae nakaj 2 meseci najvise ponatamu i da ima gad mi e da ja stavam,takva sum so sminka imam livce u torbickata so sminki koa e kupeno,navika nasledena od majka mi:) stvarno ova ne zezam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom