Класична Музика

Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Instrumentot i kompozicijata se top, zboram opsto od periodite najmalku omilen mi e barokniot. Btw ja mislev na orguli e svirena kompozicijava.:cautious:
Тоа од линкот е на оргули, општо спомнав клавичембало зошто најмногу го има во барокната музика. :)
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Тоа од линкот е на оргули, општо спомнав клавичембало зошто најмногу го има во барокната музика. :)
Toa da, mada i gudackite i duvackite instrumenti bile epten zastapeni.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom