Кладилница (Генерална дискусија)

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.012
Поени од реакции
13.981
Арсенал утре е доста солиден за 1 по 2.30

Јунајтед е со веќе освоена титула, нема да им играат најдобрите и ферги треба да пушти за Ван Перси :)
Арсенал е во форма последните 10тина натпревари има 8 победи.
Киксот на Тотенхем треба дополнително да биде мотив со победа да се одлепат утре.

Ја у секој случај ќе почекам да ги видам составите (т.е. составот на Јунајтед) ама мислам дека по 2.30-2.40 е сосема солидно.
 
А

Атомската мравка

Гостин
Кога испадне тогаш викаме дека Марсеј била најсигурна. Веќе 4-то коло победуват до 1:0 едвај што се вика, па и била сигурна како не.
Подобро Порто, ПСВ, Наполи, Баерн и Ајакс многу посигурни прават 3.2 коеф коеф отколку Марсеј 2.8.
Имаше и подобри опции од Марсеј. Многу уплаќани беа и Алкорон, Удинезе, Дортмунд, Хофенхајм, Леверкузен, Сити, Евертон, Ливорно и Верона.
Ти си знаеш но јас на пример во никој случај не би го бркал Баерн кога веќе се е решено, исто и за Сити/Дортмунд/Леверкузен итн. Инаку тактика за кладилницава само сингл, евентуално дабл (или три со помали) да ти прави коефициент над 1.7 и на што поголема сума (во зависност од колку ти е “банката“) со таа тактика бркајки ги тимовите кои се борат за шампиони, излез во европа и евентуално некои поочигледни соработки или борба за опстанок во последниве 2-3 месеци им земав преку 1000е.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.486
Поени од реакции
84.991
Арсенал утре е доста солиден за 1 по 2.30

Јунајтед е со веќе освоена титула, нема да им играат најдобрите и ферги треба да пушти за Ван Перси :)
Арсенал е во форма последните 10тина натпревари има 8 победи.
Киксот на Тотенхем треба дополнително да биде мотив со победа да се одлепат утре.

Ја у секој случај ќе почекам да ги видам составите (т.е. составот на Јунајтед) ама мислам дека по 2.30-2.40 е сосема солидно.
Гол да дае Арсенал не е поисплатлива и посигурна варијанта? :) Освен нормално ако не ја планираш за сингл утакмицава.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.804
Поени од реакции
2.623
А и ако може да се промени името на темава во обложувалница(мислам дека така е правилно на македонски јазик) инаку и јас си викам кладилница :D

Неее кладилница е некако посекси ;)
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
8.681
Гранолерс/Лопез,Росол,Скиавоне,Берлин одбојка,Флензбург ракомет,Розенборг -1.5..
Болдираните мислам дека се посигурни,а останатите вака на око ми идат привлечни но ќе разгледам од сабајле подобро.:cool:
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.656
Ти си знаеш но јас на пример во никој случај не би го бркал Баерн кога веќе се е решено, исто и за Сити/Дортмунд/Леверкузен итн. Инаку тактика за кладилницава само сингл, евентуално дабл (или три со помали) да ти прави коефициент над 1.7 и на што поголема сума (во зависност од колку ти е “банката“) со таа тактика бркајки ги тимовите кои се борат за шампиони, излез во европа и евентуално некои поочигледни соработки или борба за опстанок во последниве 2-3 месеци им земав преку 1000е.
Истото и ја го мислев до пред некое време, ама сватив дека Баерн се толку желни за победа па макар и да бегаат со 30 бода, тие ќе дадат максимум од себе да постигнат што е можно повеќе голови. :)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Баерн коа ке ги стаам 1 или 2 секогаш тепаат со 4-5 гола разлика,денес ја стаив 1-1 3+,1-0 завршија...:tapp:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.471
Поени од реакции
39.204
Ти си знаеш но јас на пример во никој случај не би го бркал Баерн кога веќе се е решено, исто и за Сити/Дортмунд/Леверкузен итн. Инаку тактика за кладилницава само сингл, евентуално дабл (или три со помали) да ти прави коефициент над 1.7 и на што поголема сума (во зависност од колку ти е “банката“) со таа тактика бркајки ги тимовите кои се борат за шампиони, излез во европа и евентуално некои поочигледни соработки или борба за опстанок во последниве 2-3 месеци им земав преку 1000е.
Јас денес Барен го играв 1/1 затоа што баш кога мислев дека ќе кикснат они победија со 1:6 тогаш ги имав пишано 1х :pos: :tapp:
Зарем дома би загубиле што е важно ако се шампиони.
Може да се очекува да кикснат после реваншот во ЛШ
Ни оние за опстанок не испаѓаат. Мајорка Џенова, Палермо, Сиена, Вердер, Фортуна Дизелдорф, Астон Вила, Виган и КПР кои не знаат кај тераат. Колку кола да ги чекаме да почнат да победуваат?
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.012
Поени од реакции
13.981
Гол да дае Арсенал не е поисплатлива и посигурна варијанта? :) Освен нормално ако не ја планираш за сингл утакмицава.
Секако дека е посигурна ама коефициентот е 1.25

Иначе 1 не ја планирам за сингл, туку за тикети, дублови, системи итн итн, ретко кога играм сингл освен ако не е над 4-5 коефициент.

2.3 е одличен коефициент да се спои со уште една слична каде што домаќинот или гостинот имаат императив за победа и ете ти 5 коеф

Сепак ќе видам утре што и како откако ќе ги извадат составите околу 4:15 :)
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.190
Поени од реакции
8.301
Зенит 0-2 1,70 во последно резултативе им се 0-1 0-1 0-1 0-1 пред се добра квота
Шахтјор Х2 2,00 веке решен победникот ваму Металист се борит за 2 место и ЛШ + трансферот на Тајсон токму од Металист без кикс дома мислам дека е време овде за кикс на Шахтјор.

И еден тикет ке напрам со огромна квота над 3000 глеам некој ваучер иам од 20 денари па ке пишам едно историско одамна не сум пишал ваков тикет ако имам време ке го споделам
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.502
Бидејќи сум баниран во другата тема да ги споедлам тука натпреварите што ги мислам..

Палермо-Интер-1
Торино-Јувентус-2
Малага-Гетафе-1
Фенербахче со некојси таму 3+
Милан-Катанија ГГ
Нови Пазар-Партизан 0-2 гола

ме мрзи да пишам зошто мислам вака ама како што гледам џабе и да анализирам кога утакмиците секогаш обратно влегуваат против сите закони и прописи...
 
G

Geezer

Гостин
Лацио долго време нема победа, мислам дека ќе тепаат на гости со Парма утре. Исто така мислам дека и Јувентус ќе киксне, денеска изиграв контра Барселона и фатив, плус дерби е, а и Јувентус нема кикснато сезонава којзнае колку пати, за да биде поинтересно докрај, типувам на нерешено или победа на Торино.
Челзи е сигурен за утре, заедно со Рома и по мое мислење Шалке. На ова ќе се додаде и Киелце ракометот, кец, затоа што Металург игра без главни играчи, а и во Полска ќе се пее друга песна за жал, коефицентот е поклонче.
Исто како што денеска беа Стоук и Селта(фала им, за парите).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom