Кладилница (Генерална дискусија)

А

Атомската мравка

Гостин
Да ги ставеше на Атланта ќе имаше 91К. :P :icon_lol:
Треба оловни муда за да ставиш 35.000 денари на X :D а и незнам колку ќе било паметно да се ризикува на Италијанциве демек наместена кога Марсеј беше многу посигурна за денеска плус 2.80 коефициент имаше..
 
Член од
14 април 2012
Мислења
30.790
Поени од реакции
59.839
Branchez, немам слика со која би ти доловил поента како што си ти направил погоре...

Може само да ти кажам дека лани од почеток на Ноември, откако почнав да играм спортска на поголеми уплати а помали коефициенти, денарче не сум подигнал од банка...
Сметките за струја, гориво x2, телефони, интернет, кабловска, ми ги намирува Златна Копачка...

Секоја чест за заштедата... убава сумичка...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.653
Поени од реакции
83.674
А бе не го лажете човекот ќе го подзамислите. :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.903
Поени од реакции
41.843
Треба оловни муда за да ставиш 35.000 денари на X :D а и незнам колку ќе било паметно да се ризикува на Италијанциве демек наместена кога Марсеј беше многу посигурна за денеска плус 2.80 коефициент имаше..
Кога испадне тогаш викаме дека Марсеј била најсигурна. Веќе 4-то коло победуват до 1:0 едвај што се вика, па и била сигурна како не.
Подобро Порто, ПСВ, Наполи, Баерн и Ајакс многу посигурни прават 3.2 коеф коеф отколку Марсеј 2.8.
Имаше и подобри опции од Марсеј. Многу уплаќани беа и Алкорон, Удинезе, Дортмунд, Хофенхајм, Леверкузен, Сити, Евертон, Ливорно и Верона.
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Што мислитие да ставам 1000ка на Лион-1,Металург-1,Челзи-1 и се мислам помеѓу Брегалница-Дрита-1 или Милан-Катанија-1
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Што мислитие да ставам 1000ка на Лион-1,Металург-1,Челзи-1 и се мислам помеѓу Брегалница-Дрита-1 или Милан-Катанија-1
А Работнички со шо екипа ќе излези утре? Има некои позначајни отсуства ?
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.856
Поени од реакции
9.451
Kielce -Metalurg 1(-3,5) 1,90 јас го гледам како поклон.Станич,Миркула, Маркоски и Диви со повреда и прашање е колку се спремни и опоравени + Козлина и Батинович со Манасков аут(овој Коражија незнам ниту гол дали имат клаено) а првата во Киелце паметам Станич ги уби само заради тоа изгубија 1 разлика.ракомет е тешко е да го предвидам и мразам против МКД тимој да играм ама овде едноставно морам.
Турново - Тетекс ми мирисат на 2ка ако имат некој поке инфо нека не се срамит нека пишит
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.856
Поени од реакции
9.451
А и ако може да се промени името на темава во обложувалница(мислам дека така е правилно на македонски јазик) инаку и јас си викам кладилница :D
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
А Работнички со шо екипа ќе излези утре? Има некои позначајни отсуства ?
Освен Тодорчев кој е повреден,сите останати ке играат. По денешната победа на Шкендија ако Работнички сака да биде 4ти мора да победи. Сепак оставам простор и за х и јас би ја избегнал оваа утакмица. Сепак заборавив да спомнам Илијовски не играл прошлата утакмица па немам информации дали ке биде спремен да изигра 90 мин,има ситна повреда.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom