Кираџии?

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Е случува сегмент во мојот живот каде што не сум размислувал претпоставувам зашто сум немал потреба.

Се случува на една моја блиска личност да е под кирија 4 години кај едни газди.

Сеа на нив им прднува дека требало да се платело и за ова и за она и за оноа.Со еден збор доста ни беше идете.
Кај да идат.
Маки огласници па скапи цени,па далеку било и едвај нешто да се најде.
Е сеа тука не дека е поубаво дури може да се рече полошо ама јебеш га.
Па сеа додека се отселеме пак заебанции тегниш облека телевизори и на крај ќе си речеш НЕ СИ СВОЈ НА СВОЕТО.
Јасно ми е да си газда ама тој што е кај тебе под кирија не е куче.
Сега мислам ќе си ја ценам куќичката поеќе.
Кај ќе даваш пари,кај ќе имаш никакви услови и на крај ќе те исфрлат ко мрсул.
Се помалку верувам во лагата дека сите сме верници и дека на прво место ни е човечкото.
.Парите се битни брату па за господ по една свеќичка ќе се запали во црква и гревови нема.Ако има некој искуство нека повели јас морав да дадам вовед па макар бил само еден пост.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
треба во очи да им се каже, а не да правиш нешто глупости :toe: потпалија куќата па може ќе им текне :pos2:
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
17
Поени од реакции
1
zdravo imam stanben objek koj sakam da go napravam na deloven objekt i da si go izdavam,dali ima nekoj da mi pomogne bas ne se razbiram sto poprvo da napravam i kako da pocnam :(
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
zdravo imam stanben objek koj sakam da go napravam na deloven objekt i da si go izdavam,dali ima nekoj da mi pomogne bas ne se razbiram sto poprvo da napravam i kako da pocnam :(
Што поточно сакаш да направиш?
Кажи ми специфики за просторот.
Јас можам да ти помогнам.
Обрати ми се по порака.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Gocka,gi izbrka kiradziite ili uste gotvis plan:)
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Може го оној погоре бил кираџијата па му треснал добар ќотек.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Е случува сегмент во мојот живот каде што не сум размислувал претпоставувам зашто сум немал потреба.

Се случува на една моја блиска личност да е под кирија 4 години кај едни газди.

Сеа на нив им прднува дека требало да се платело и за ова и за она и за оноа.Со еден збор доста ни беше идете.
Кај да идат.
Маки огласници па скапи цени,па далеку било и едвај нешто да се најде.
Е сеа тука не дека е поубаво дури може да се рече полошо ама јебеш га.
Па сеа додека се отселеме пак заебанции тегниш облека телевизори и на крај ќе си речеш НЕ СИ СВОЈ НА СВОЕТО.
Јасно ми е да си газда ама тој што е кај тебе под кирија не е куче.
Сега мислам ќе си ја ценам куќичката поеќе.
Кај ќе даваш пари,кај ќе имаш никакви услови и на крај ќе те исфрлат ко мрсул.
Се помалку верувам во лагата дека сите сме верници и дека на прво место ни е човечкото.
.Парите се битни брату па за господ по една свеќичка ќе се запали во црква и гревови нема.Ако има некој искуство нека повели јас морав да дадам вовед па макар бил само еден пост.
Друже не знам на што дрога си ти. Отсекогаш било јас пред сите. Тие религиски бајки се убави за на уво ама се далеку од реалноста. Доколку сите луѓе беа совесни и грижливи немаше да има потреба од закони и казни.

Инаку во врска со киријата ако нема договор они можат кога сакаат да им кажат да си одат, а ако некој не те сака планирај си што побрзо да се преселиш колку и да не ти се свиѓа тоа.

Инаку нормално дека свое си е свое за жал не секој може да си дозволи кров над главата.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.918
Поени од реакции
1.426
Според мојот есап, темава требаше да биде реотворена 2018-та.

Инаку, да не ми биде сосема офф-топик мислењето - никаде не е како дома, никој ништо не ти може.
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
17
Поени од реакции
1
dane znae nekoj bankarite kolku plakaat kirija da receme deloven objekt so 70 kvadrata
 

Kajgana Shop

На врв Bottom