Кајгана или Facebook?

Што повеќе користите Facebook.com или Kajgana.com.mk/forum ?

  • Facebook

    Гласови: 44 49,4%
  • Kajgana

    Гласови: 45 50,6%

  • Вкупно гласачи
    89

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Анчовиот вид на отварање теми на форумов секој ден земаат се поголем замав.
 

Хајсенберг

Компјутерски Инжињер
Член од
15 ноември 2013
Мислења
347
Поени од реакции
365
Фејсбукот и Кајгана ми се истовремено отоврени,а Кајгана ја користам многу повеќе од Фејсбук :)
 
P

parvati

Гостин
А што е тоа Facebook?
Тој ти е сајт што као демек глуп амерички студент га напраија за да гу кецне цимерку на другарку му и ск дечко нема муда да ву каже у очи дека ву га има мерак па напраија факинг фејсбук куде што ке рокне некој виски и ке ву чатуе како навиен а у живо ке му се тресеф јајца од возбуду и ке му се деси маца појела језик
Тој ти е место куде што ке видиш бебе куде искача од дунду,срце у макијато,тагови од журке и од искачање,глупи статуси, још поглупи игре, рикфестови, инвајтови, дајми чипови жифти сфе ке ти лајкну слику за узврат...шпау.jpg

Ја га избриша фејсбук бш заради овија дипшит срања. Кој ми треа ало ало, на кога му треам нула седам седам осам наам осам натам

Овај ми е фтора форуљмљашка година, прва на овј форум
Значи гласам за кајгану зшто јајца на око су мрсни
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Фејсбук е личен профил кај имаш податоци за тебе слики,видеа,кај се движиш,шеткаш,пријатели,роднини..Не се споредува со кајгана....На кајгана имаш повеќе слобода баш поради анонимноста на некој начин и што можеш да си кажеш што сакаш... додека на фејс си повеќе претпазлив што и како постираш и пишуваш:P;)
Не се споредуваат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom