Кајгана готвач vol.47 [гласање: еклери]

Кој има најубави еклери?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Имаат чоколадо. :D Него работата е што јас секој чекор го сликав, таа втората слика, е заедно со чоколадото. Е сеа може се зезнав што не стаив нормално чукуљадо, него јас ставив некое со јагоди што беше внатре, па уште му додадов рум и екстракт и затоа така изгледа погусто. :D
Какви ти се такви ти се најубаи се, оние со струмкана ништо чудно и тешко токчисни да се и премачкани со врел катран за да светат поише, пошо овде и живи компири проаѓаат со молење и просење по пп и лигавење по дечишта.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Добро познат имаш некој проблем со мене душо? Кажи ако имаш, ќе го решиме. Да бидиш алапача што измислува муабети е најлошото нешто кај еден маж.
 
Последно уредено:

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
jas malku bev vo dilema megju Rigel kent i blue ladybug , ama poradi faktot shto belo chokolado nesakam glasav za blue ladybug , iako i na ostanatite im se super, a formata na gata salvaje eptem e pogodena izgleda so shpric gotvarski gi pravela
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
@shumecha.tableta , @blue ladybug и @Cool@ дефинитивно се топ 3 ...... онака најпрофесионално направено (y)

Ама кога видов дека Бубамарана ставила 50 еклера на масана, а душичката ми гори за еклери и боза одма гласав за нејзе :)

Бубамаро ако победиш да дадеш пинџурче да готвиме ( ќе ти пишам и рецепт ПП за кој пинџур мислам) :D
 
R

Rigel Kent

Гостин
Сите се преубави , еклер каде може да не биде убав :D
Се двоумев за кого да гласам и решив за @gata salvaje , ја зумирав сликата и навистина се убави . :)

Фала за сите што гласаат за мене . :)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
@blue ladybug , ти си победитеља, какво оште чакаш,ај слагај рецепта;) спешно
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Гласањето трае една недела .:)
еееееепа и ти сеа- цела недела-кхм
кој гласал, гласал и толку, што има да се чека ( можеби гласовите од дијаспората:pos:)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Кул оваа недела целуфки се прават. Победникот со еклерите за наредната ќе каже рецепт. Ти слабо следиш ова натпреварите изгледа, а? :)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Кул оваа недела целуфки се прават. Победникот со еклерите за наредната ќе каже рецепт. Ти слабо следиш ова натпреварите изгледа, а? :)
добра проценка(y)
да, точно, слабо ги следам- сепак во исчекување сум на твојот рецепт
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
За Шумеча гласав некако најубави ми се видеа, така наполнети, фил претекува од страните ммм,мх убаијни плус има од мене и за екстратот од рум. Инаку се двоумев меѓу неа и Ригел и неговите се преполни со фил ама и јас не го сакам многу белото чоколадо па се одлучив за Шумеча. Инаку гледам сите се потрудиле, ја па никогаш не сум ги правеле, не се ни потрудив и ова целувките не ми се многу по ќејф.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Ајде да се самопрогласам за победник неделава. :)
Повелете во главната тема да прочитате што рецепт ви ставив за готвење.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom