Кајгана готвач vol.26 [гласање: шпагети карбонара]

Шпагети Карбонара

  • Dreamer.

    Гласови: 9 6,3%
  • .Sky.

    Гласови: 14 9,7%
  • Никола

    Гласови: 29 20,1%
  • Anne.

    Гласови: 21 14,6%
  • leandra

    Гласови: 21 14,6%
  • cige

    Гласови: 4 2,8%
  • pearl

    Гласови: 12 8,3%
  • Windfucker

    Гласови: 2 1,4%
  • Бомбастичен дрогираш

    Гласови: 2 1,4%
  • %naked%

    Гласови: 25 17,4%
  • blue ladybug

    Гласови: 5 3,5%

  • Вкупно гласачи
    144
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Зошто бе никој не гласа за Дрогирашот? Баш му изгледаат фини.
Бомбастичниот напрајл шпагети карбосеријаб :D

п.с. сите машки сме морални победници.. ичнемеинтересират
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Гласав за Леандра пошто нејзиното ми стои наједноставно и вкусно, овие сите други ставале листови, магдоноси или шо и да е, cige стаил листови како да е вегетаријанец, а на Анне ми изгледа како првиот лист шо го нашла (најголемиот) го ставила у сред.
На blue ladybug ми изгледа како да направила сутлијаш, ама оризот избегал на десно, млекото на лево
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Леандра +1 од мене(y)
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Бегај од мене, трашерице, ја сум дама!!
Како што покажа праксата, дамите имаат најперверзни мисли.
Дури и на Ѓаолот ушите му се вцрвенуваат (а никој не го оговара). :)
 
Член од
14 октомври 2013
Мислења
75
Поени од реакции
104
Како што покажа праксата, дамите имаат најперверзни мисли.
Дури и на Ѓаолот ушите му се вцрвенуваат (а никој не го оговара). :)
Пракста исто покажала дека креативноста и софистицираноста на дамите како мене, е сметана за перверзија од страна на подолните слоеви. Но овие злонамерни озборувања не допираат до мојата возвишена појава.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Пракста исто покажала дека креативноста и софистицираноста на дамите како мене, е сметана за перверзија од страна на подолните слоеви. Но овие злонамерни озборувања не допираат до мојата возвишена појава.
Дај не ја еби темава жити све.... имаш милион други опции за мерење ширина..
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Прв пат за машко да гласам...форца Никола, ако не се лажам прв пат маж да ве реши.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Пракста исто покажала дека креативноста и софистицираноста на дамите како мене, е сметана за перверзија од страна на подолните слоеви. Но овие злонамерни озборувања не допираат до мојата возвишена појава.
У право си Нина, апсолутно. Што знае една сељанка како мене.

Така, кога се врна Цветко мој од туѓина (пуста да остане), ми вели ајде Цвете мое сега ти малку одозгора. Ме шашардиса, искрено ти велам. И го опитвам, кој Ѓаол те спопаднал бе море азган низаеден, та туку ми ваѓаш некои акробации, од памет ме вадиш. А јабанџијава мој ми вели, не е Ѓаол Цвете, туку дама ме спопаднала, дама!! И така сега си се дам(л)асуеме низ куќи. :)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Гласав за Леандра пошто нејзиното ми стои наједноставно и вкусно, овие сите други ставале листови, магдоноси или шо и да е, cige стаил листови како да е вегетаријанец, а на Анне ми изгледа како првиот лист шо го нашла (најголемиот) го ставила у сред.
На blue ladybug ми изгледа како да направила сутлијаш, ама оризот избегал на десно, млекото на лево
blue ladybug шпагетиве ги праеше после бурна вечер со испиени 2-3 ракии и 2-3 џин тоника. Супер е што не се црни и загорени. Ај да ги видам другиве на токлу алкохол дали ќе ги погодат шпагетиве како што им се на сликиве :pipi:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Јас барам од моите тројца мистериозни гласачи, да ми се јават по приватна порака. :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom