Кајгана готвач vol. 168 [гласање: Ориз]

За кого ќе гласате?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.416
Поени од реакции
14.235
Модераторките само на јадење мислат, па заборавија тема за гласање да отворат. :icon_lol:

Повелете, ова се пријавените, а може да гласате за двајца.
@парва

Пилешко рижото IMG_20200426_180406.jpg

@Луси_Лу

165E59EC-048C-4BAC-9983-E2ED3A5F1C41.jpeg

@shumecha.tableta

91265085_594935907783346_8032295288207649899_n.jpg


@chef_cook
Arancini, или крокети од ориз

20200525_154120.jpg 20200525_154228.jpg

@Torchyrus

IMG_20200525_150646.jpg IMG-20200525-150907.jpg

@shutrak


IMG_20200525_151428295.jpg

@bijons „ризи бизи“ тава!

IMG_1311.jpg


@Matthias oriz so mlad kromid, kompir, batak i veggies

A346DA41-9F95-4AE3-A313-8E918426B82F.jpeg


CafeDelMar Пилешко, ориз и печен карфион

21D8C3BF-4280-40B4-A29D-1679052ECFC8.jpeg


@Crazy.M.Girl IMG_20200527_204847.jpg


@Комита Ултрас Ориз со авокадо, пченка и шери
20200528_145722-01.jpeg
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.763
Поени од реакции
8.326
добро бе никој сутлијаш не направи?!?!?!?! :(
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.968
Поени од реакции
16.222
добро бе никој сутлијаш не направи?!?!?!?! :(
Се мислев дали да ставам таква слика, имам и чоколаден со портокал и само ванила. :ROFLMAO:
Ама кога беше темата за салата, само јас мислам дека ставив овошна, ај викам да не одам контра пак, ќе има таква тема. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom