Кајгана готвач vol. 158 [гласање: Бургер]

Гласам за:


  • Вкупно гласачи
    62
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.821
Поени од реакции
15.084
После доолго време, конечно уште еден натпревар.
Изволте на гласање. :D

@Артиљеро
Пилешки бургер со кашкавал.
IMG_20180927_203107_1.jpg IMG_20180927_203204.jpg

@коцка
Јајце, месо, краставички, сланина, карамелизиран кромид, два вида на кашкавал и сенф.
F5D67E0F-5BCE-4A64-BDAC-9BA7760E2340.jpeg

@shumecha.tableta
Домашни лепчиња, сос од мајонез, кисело млеко, сенф и пармезан, марула, печена плескавица со праз, топен кашкавал, патлиџан.
IMG_1116.JPG IMG_1155.JPG

@Perdika I
Бургер од црвен грав, веган violife cheddar cheese, кисели крставички, свежи крставици, закиселен кромид, домашен барбекју сос, малку сенф и свежо чили.
IMG_9428.jpg

@Goodfella
Плескавица со основа од наут.
IMG_20180221_210732.jpg IMG_20180221_210746.jpg
 

Sasa Ilic

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
2.084
Поени од реакции
4.495
Гласам за коцка, бидејчќи нејќам марула во сендивчи. Инаку и на неа и на Шумеча и на другите учесници верувам дека ви се повкусни бургерите од оние во рестораните
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.947
Поени од реакции
11.367
на коцка ми изгледа највкусно, само не можам да ја видам плескавицата
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.412
Поени од реакции
6.462
Ауфффффф многу убо :)
Да ви кажаму уште одма, гласам за сите, ама реално морам еден да одберам, а то е најкалоричниот
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
80.575
Поени од реакции
178.112
Decki bravo za site!
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.660
Поени од реакции
5.232
Кој не сака летус у бургер,не е прав гурман:icon_lol:

Патлиџан поготово со мајонез и шарска е оргазам у уста .....:place::place::place:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.427
Поени од реакции
7.311
Во право сте не се гледа, ама го правев во брзање ми се јадеше ахахах иначе има 100%[DOUBLEPOST=1545732733][/DOUBLEPOST]Шумеча браво!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom