Кајгана готвач vol. 145 [гласање: Пастрмајлија]

Глас за:


  • Вкупно гласачи
    29
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.938
Поени од реакции
9.974
Искрено, поочајни обиди за „пастрмајлија“ немам видено. Првото е мизерија со тенкиот како конец ред од месо и 95% тесто, а второто не е ни обид за пастрмајлија. Да го ставевте за гласање во било која друга тема што има месо ќе поминеше и под тие рецепти. Личи на неотворено тесто за пица (попрскано со она црното, заборавив како се вика) и месо врз него. Дно - дна.

Најлошите пастрмајлии што сум ги јадел во животот (а сум јадел на многу места и со различен облик и состојки (домашни или кафански)) се како од ресторан со 3 Мишелин ѕвезди за овие во темава, поштено. И тоа на изглед, за вкус не ни дебатирам. 60% од една пастрмајлија го прави изгледот. Aj на Сунѓерот има некоја форма, ова второво стајте го у гласање за (скоро)преклопени пици.
 
Последно уредено:

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.828
Поени од реакции
15.201
^ Што не направеше ти пастрмајлија, кога веќе толку знаеш како треба да изгледа?

Сите сте тука да критикувате, пошто све знаете како се праи, а нигде ве нема на дело да направите нешто. Така од страна и јас знам да коментирам: Еј, а бе дно - дна си, стварно. И после нема доволно пријавени, е па нема. Тие што учествуваат барем одвоиле од своето време, се потрудиле и тука се за дружба. Нормално е да има и пофалби и критики, ама барем бирајте си ги зборовите за да се изјасните што ви се допаѓа, а што не.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.531
Поени од реакции
15.659
Нема велешки пастрмајлии.(n) Во знак на протест не гласам. :neetaka:
(ставив смајлиња за постот да не ми биде толку негативен и да не си ја тревожам шумеќа :D )
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.324
Поени од реакции
850
Јас гласав за @gurman2 ..интересна и невидена од моја страна досега, се надевам дека месото е вкусно..има ли пастрма воопшто;)
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
1.724
Поени од реакции
1.647
Јас гласав за @gurman2 ..интересна и невидена од моја страна досега, се надевам дека месото е вкусно..има ли пастрма воопшто;)
Blagodaram Katina. Za zal nema pastrma, jas ne go sakam vkusot na pastrmata. Mesoto e spremeno kako za stipska pastrmajlija, bez pretenzii da se postigne formata. Vprocem, i picite gi spremam na ist nacin

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.531
Поени од реакции
15.659
Blagodaram Katina. Za zal nema pastrma, jas ne go sakam vkusot na pastrmata. Mesoto e spremeno kako za stipska pastrmajlija, bez pretenzii da se postigne formata. Vprocem, i picite gi spremam na ist nacin

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Ни јас не можам да поднесам пастрма. Ew!
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.938
Поени од реакции
9.974
^ Што не направеше ти пастрмајлија, кога веќе толку знаеш како треба да изгледа?

Сите сте тука да критикувате, пошто све знаете како се праи, а нигде ве нема на дело да направите нешто. Така од страна и јас знам да коментирам: Еј, а бе дно - дна си, стварно. И после нема доволно пријавени, е па нема. Тие што учествуваат барем одвоиле од своето време, се потрудиле и тука се за дружба. Нормално е да има и пофалби и критики, ама барем бирајте си ги зборовите за да се изјасните што ви се допаѓа, а што не.
WTF? Значи ако не правиме јадења по темиве - не смееме да коментираме/критикуваме? Па уопште вториот предлог не треба да го има во темава затоа што нема ни П од пастрмајлија. Колку е крив човекот што го готвел - толку се криви и тие (во случајов ти) што го ставаат/те на гласање. Се знае како изгледа една пастрмајлија, а темата е за тоа, н

Како што можеш да забележиш (а сигурно и знаеш) ова е мој прв ваков критички пост во 145 теми.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
1.724
Поени од реакции
1.647
Stelt, eve jas da ti se izvinam za mojata pastrmajlija, koja toa ne e. Ama da znaes, mnogu e vkusna!

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.970
Поени од реакции
11.448
WTF? Значи ако не правиме јадења по темиве - не смееме да коментираме/критикуваме? Па уопште вториот предлог не треба да го има во темава затоа што нема ни П од пастрмајлија. Колку е крив човекот што го готвел - толку се криви и тие (во случајов ти) што го ставаат/те на гласање. Се знае како изгледа една пастрмајлија, а темата е за тоа, н

Како што можеш да забележиш (а сигурно и знаеш) ова е мој прв ваков критички пост во 145 теми.
А општо на форумов ти е 894354098458-ти, чудо и некоја пцовка не пушти:(
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.464
Мојот глас оди кај @gurman2, затоа што има голем избор на натпреварувачи, а и глупо е сам за себе да си гласам:D

Иначе тестото убаво си го направил и ми се свиѓа тоа што си му ставил афион(y), ама за месото имаш :sick: од мене (бар така ми личи на сликава):D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.938
Поени од реакции
9.974
Stelt, eve jas da ti se izvinam za mojata pastrmajlija, koja toa ne e. Ama da znaes, mnogu e vkusna!

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Абе друже немам јас ништо против јадењето, затоа и пишав дека не дискутирам за вкус. Ама на изглед дека е пастрмајлија - не е.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ова на гурман личи на нешто друго, на нешто што се отвара на екскурзија додека Стелт отварал смоки на истата таа екскурзија. :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom