Кајгана готвач - архива на теми

Статус
Затворена за нови мислења.

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.453
Поени од реакции
14.531
Шумеча ги издвоила, па ете ги сите поминати натпревари за кога ќе бирате рецепт и победниците:

Прв циклус:

01. Потпечени макарони - @CafeDelMar
02. Домашен бурек - @La Española
03. Медено срце - @CafeDelMar
04. Тавче - гравче - @Let 3
05. Селско месо - @Let 3
06. Солени мафини - @CafeDelMar
07. Полнети тиквици - @pearl
08. Тава ориз со пилешко - @CafeDelMar
09. Летен пинџур - @blue ladybug
10. Пилешки прсти - @CafeDelMar
11. Мусака од модар патлиџан - @Anne.
12. Палачинки - @budaletinka_r
13. Мрзлива баница - @leandra
14. Лазањи со бешамел сос - @CafeDelMar
15. Пица со готово тесто/стар леб - @Agda Beata
16. Нудли со морски плодови - @pearl
17. Кајгана - @Mary Poppins
18. Фахита - @Lady fairy
19. Полнети компири - @blue ladybug
20. Плескавици од тиквички - @Anne.
21. Домашна пилешка супа - @Anne.
22. Домашни јуфки - @Rigel Kent
23. Ролат со ајвар - @pearl
24. Чоколадно/лимон суфле - @Agda Beata
25. Полнети пиперки - @Divider
26. Шпагети Карбонара - @Нuкола
27. Цезар салата - @AlternativeF
28. Ладен сендвич - @коцка
29. Јајца на око - @leandra
30. Новогодишна трпеза - @Дињата на Анчо
31. Зелник - @Anne.
32. Пастрмајлија - @Дињата на Анчо
33. Чоколадни шишарки - @shumecha.tableta
34. Крофни - @Anne.
35. Помфрит - @kano
36. Потпечени лепчиња - @RickyLFC9
37. Прекрасна марула - македонска верзија - @Agda Beata
38. Макарони салата - @Celsius
39. Похована даска - @Sunrise.
40. Топено сирење - @shumecha.tableta
41. Проја - @CafeDelMar
42. Бомбици - @AlternativeF
43. Пилешко во кари сос - @shumecha.tableta
44. Рататуј - @Agda Beata
45. Панцероти - @mordekaj
46. Солена торта - @shumecha.tableta
47. Еклери - @blue ladybug
48. Ќофтиња - @shumecha.tableta
49. Јајца на вода - @aye
50. Пудинг - @Arris
51. Пилешки ќофтиња - @CafeDelMar
52. Кифлиња - @budaletinka_r
53. Овошен колач - @Anne.
54. Таратур - @mordekaj
55. Домашни фурнаринки - @ShakaZulu
56. Овошна салата - @leandra
57. Погача - @CafeDelMar
58. Турли тава - @shumecha.tableta
59. Малиџано - @Agda Beata
60. Пица кругчиња - @shumecha.tableta
61. Пита со јаболка - @shumecha.tableta
62. Потпечен спанаќ - @CafeDelMar
63. Домашен леб - @Шкорпион
64. Тортиљи со печурки - @Agda Beata
65. Ледени коцки - @budaletinka_r
66. Баварски переци - @shumecha.tableta
67. Омилен рецепт - @Agda Beata

Втор циклус:

68. Тестенини, кашкавал и печурки/маслинки - @Артиљеро
69. Oриз/компир и пилешко/свинско - @shumecha.tableta
70. Јајца, сирење и кечап/доматно пире - @CafeDelMar
71. Бисквити, чоколадо и кокос - @Jolene
72. Месо, доматно пире, кромид и кашкавал - @Agda Beata
73. Паста, зеленчук, кашкавал и шунка - @shumecha.tableta
74. Багет, домат, лук, маслинки и сирење/кашкавал - @CafeDelMar
75. Слатка павлака, овошје, рум и чоколадо - @Jas.
76. Риба, зеленчук и ориз - @leandra
77. Месо, печурки, палента и зеленчук - @Agda Beata
78. Тесто, кашкавал, оригано и кечап - @Dreamer.
79. Тестенини, бешамел сос, пармезан и печурки - @Medea
80. Боранија, месо и зеленчук - @Agda Beata
81. Сланина, млечен производ, зеленчук и тестенини - @CafeDelMar
82. Јагоди, банани, млеко и бисквити - @shumecha.tableta
83. Зелка/марула, туна, кубети, сирење и краставица - @leandra
84. Проја, млечен производ и зеленчук - @AlternativeF
85. Зелена салата, јајца, пченка и маслинки - @Let 3
86. Пиперки, сирење, кромид и патлиџан - @OmarSpears
87. Лиснато тесто, блитва и изварка - @CafeDelMar
88. Брашно, млеко, јајца, овошје и еурокрем/чоколадо - @shumecha.tableta
89. Модар патлиџан, пиперки, лук, маслинки и сирење - @Agda Beata
90. Компири, месо, печурки и домат - @Blondi
91. Oвошје, шлаг, колачиња и чоколадо/еурокрем - @Agda Beata
92. Компир, домати, млечен производ и месо - @shumecha.tableta

Трет циклус:

93. Смуди - @CafeDelMar
94. Домашен сладолед - @CafeDelMar
95. Тост - @shumecha.tableta
96. Ролнички со сирење - @budaletinka_r
97. Торта со хопла/пудинг - @CafeDelMar

98. Брза пита - пица @shumecha.tableta
99. Кроасан крофни - @Дињата на Анчо
100. Соленки (пица спирали) - @CafeDelMar
101. Ѓевречиња - @Let 3
102. Чоколадни колачиња / американски - @shumecha.tableta
103. Сутлијаш - @Tender Girl
104. Бунгур со месо - @The_Red1
105. Салата со цвекло - @shumecha.tableta
106. Гулаш - @shumecha.tableta
107. Aмерикански палачинки - @Agda Beata
108. Мини пици - @Goodfella
109. Крем супа - @shumecha.tableta
110. Рижото - @shumecha.tableta
111. Туна - @Agda Beata
112. Мимоза салата - @shumecha.tableta
113. Пире - @Agda Beata
114. Пралини - @Jolene
115. Полнети канелони - @Agda Beata
116. Паста со ќофтиња - @shumecha.tableta
117. Шарска плескавица - @ЏинЏер
118. Полнети печурки - @Agda Beata

Четврти циклус:

119. Ќофтиња со кашкавал - @shumecha.tableta
120. Шопска салата - @Agda Beata
121. Нудли - @shumecha.tableta
122. Увијачи - @shumecha.tableta
123. Палачинки - @Perdika I
124. Десерт во чаша (мус) - @CafeDelMar
125. Бурито - @Благоев
126. Кајгана - @The Goddess
127. Се од компир - @shumecha.tableta
128. Италијанска паста со сос - @Благоев
129. Чоколадо - @Jolene
130. Колбаси - @Благоев
131. Супа - @The_Red1
132. Брускети/потпечени лебчиња - @Patience
133. Ориз - @shumecha.tableta
134. Риба - @Agda Beata
135. Пудинг - @shumecha.tableta
136. Макарони - @shumecha.tableta
137. Тавче гравче - @bobipp
138. Кроасани - @shumecha.tableta
139. Компир манџа - @Agda Beata
140. Чизкејк - @bobipp
141. Пита (со готови кори) со праз - @bobipp
142. Благи (посни) мафини - @shumecha.tableta
143. Спанаќ - @Sungerot Bob
144. Сѐ од варени јајца - @Agda Beata
145. Пастрмајлија - @Sungerot Bob
146. Сендвич - @bobipp
147. Торта по личен избор - @shumecha.tableta
148. Просо - @shumecha.tableta
149. Макарони салата - @shumecha.tableta
150. Рецепти со печурки - @shumecha.tableta
151. Потпечен зеленчук - @bobipp
152. Непечен чоколаден колач - @Sungerot Bob
153. Тавче гравче - @shumecha.tableta
154. Оброк подготвен за помалку од половина час - @Agda Beata
155. Вашето омилено јадење - @Sungerot Bob
156. Посен оброк - @shumecha.tableta
157. Тесто - @Sungerot Bob
158. Бургер - @shumecha.tableta
159. Пица - @shumecha.tableta


Петти циклус:
160. Салата - @Torchyrus
161. Месо - @batitit
162. Тестенини - @shumecha.tableta
163. Палачинки - @Артиљеро
164. Рецепти со бајат леб - @CafeDelMar
165. Компири - @batitit
166. Зелник - @shumecha.tableta
167. Пудинг - @chef_cook
168. Ориз - @Torchyrus
169. Пинџур - @Agda Beata
170. Овошна салата - @wot
171. Појадок - @Torchyrus @Peja989
172. Полнети компири - @Torchyrus
173. Бургер - @Torchyrus
174. Риба - @Torchyrus

Скара за 1 мај 2015 - @Torchyrus
Омилен рецепт - @Mary Poppins
Божиќна и Новогодишна трпеза - @Blondi
Скара за 1 мај 2016 - @Torchyrus
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom