[Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Бургер

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.897
Поени од реакции
15.854
@CafeDelMar ја викам да кажеш следна тема дур се гласа, дур сме во поголем број. :X3:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.399
Поени од реакции
14.128
@CafeDelMar ја викам да кажеш следна тема дур се гласа, дур сме во поголем број. :X3:
Нема да е фер, мислам, а? :)) Викам да ја каже тој што ќе победи. Или да видеме дали може гласањето да е само 3 дена ( дали може да се измени) и така првиот ден само се гласа :))
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.897
Поени од реакции
15.854
Нема да е фер, мислам, а? :)) Викам да ја каже тој што ќе победи. Или да видеме дали може гласањето да е само 3 дена ( дали може да се измени) и така првиот ден само се гласа :))
Мислам дека може да се измени времетраењето. :D
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.399
Поени од реакции
14.128
@Torchyrus, повели овде кажи ја следната тема за готвење. Без ограничувања. :)
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
3.028
Поени од реакции
4.868
@Torchyrus, повели овде кажи ја следната тема за готвење. Без ограничувања. :)
Се размислував помеѓу месо или тесто да се замеси нешто. Јас сум повеќе за месо ги разгледав предходните натпревари и не видов тема само со месо, а да не е нешто конкретно. Па ете ако може нека биде било што со тоа... Печено, пржено, на скара... мелено, мешано, селско било какво и припремено на било каков начин. Мислам ќе има доста заинтересирани.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.399
Поени од реакции
14.128
И јас се надевам, темата е опширна и опфаќа се.
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
351
Поени од реакции
1.495
Би поминал сендвич со плескавица правена дома под тема месо? Пошто јас не јадам месо, а му праев плескавици на брат ми во сендвич ... :coffee: Ако не ќе се чувам за наредна тема штом живна.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
27.017
Поени од реакции
15.712
Би поминал сендвич со плескавица правена дома под тема месо? Пошто јас не јадам месо, а му праев плескавици на брат ми во сендвич ... :coffee: Ако не ќе се чувам за наредна тема штом живна.
,,,,stavaj bre,,,koj znae ili go interesira dali ke go krkash sendvichot,,, :)
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.897
Поени од реакции
15.854
Би поминал сендвич со плескавица правена дома под тема месо? Пошто јас не јадам месо, а му праев плескавици на брат ми во сендвич ... :coffee: Ако не ќе се чувам за наредна тема штом живна.
Може може, во секаков вид. Битно да има месо.
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
351
Поени од реакции
1.495
Сендвич со плескавица и кашкавал растопен врз неа. Од сосови: чили сенф, тартар сос и кечап има. Од зеленчук: лист марула, краставица, домат и маслинка.
Polish_20200326_125951521.jpg Polish_20200326_130011980.jpg
 
На врв Bottom