Кафич/Кафуле со табла(backgammon) во Скопје

Член од
13 март 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво, дали знаете некој кафич во Скопје во близина на Центар со табла (backgammon)?
 
Член од
2 март 2016
Мислења
481
Поени од реакции
468
Здраво, дали знаете некој кафич во Скопје во близина на Центар со табла (backgammon)?
МФ кафе бар, се наоѓа во Т.Ц. Капиштец до поранешно Тони Бекери (маалски познат како Стариот трговски, поточно до Т.Ц. Беверли Хилс од задната страна) на ул.Васил Ѓорѓов 100 метри пред О.У. Киро Глигоров.

Подобро објаснување ни google maps street view не можат да дадат :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.551
Поени од реакции
79.738
boardgame cafe SAMO можда има и табла.
 
Член од
14 март 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Т.Ц. Кафе барот MF на Капиштец, веднаш до местото каде што порано беше Тони Бекери.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.408
Поени од реакции
22.976
Иди у стара скопска чаршија и седни у чајџилница, сами ќе ти донесат табла без да им побараш.
Ама ќе мора кече да носиш на глава.
 
Член од
13 март 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
МФ кафе бар, се наоѓа во Т.Ц. Капиштец до поранешно Тони Бекери (маалски познат како Стариот трговски, поточно до Т.Ц. Беверли Хилс од задната страна) на ул.Васил Ѓорѓов 100 метри пред О.У. Киро Глигоров.

Подобро објаснување ни google maps street view не можат да дадат :D
Бев денеска, ама немаат, среќа беше газдата на локалот тука, па и ми објасни и зошто немаат табли, се случиле некој инциденти и караници додека се играло табла :D.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom